Umučení Krista

• slovenský

Umučenie Krista

Drama / Historický

USA, 2004, 127 min

rozpočet : $30 million tržby celosvetovo : $611,899,420(10.12.2006)

s tim ukřižováním si dal Mel Gibson záležet a kde by u jiného filmu kamera uhnula, tak tady to bylo ještě přiblížený, fak se mu povedl věrohodný film o ukřižování Krista(5.2.2005)

Nenávistný film? To snad ne. I pojmem "kýč" se zakleje a zakalí mnohé, co mohlo být vynášeno do nebes. Ale pokud šlo Melovi o UMUČENÍ, myslím, že si nevedl špatně, i když se mi pozdávalo, že některé naturalistické pasáže byly krapínek přeháněny. O to víc jsem si užil vzkříšení, které bylo přesně podle mých představ. Mám za to, že není pochyb o tom, že už víme, že snímek je určen především lidem informovaným. Nebo alespoň základně vzdělaným. Anebo těm, který si přečetli nějaký ten letáček s informacemi k filmu :-) A ocenil jsem, že ďábel byl ztvárněn do podoby ženy.(7.6.2004)

• - Mel Gibson chtěl původně tento latinsky a aramejsky mluvený film vydat bez titulků, později si to rozmyslel. (Hejtmy)

• - Mnoho herců a filmařů, kteří se podíleli na tomto filmu, přestoupilo po jeho dokončení na katolickou víru. Mezi nimi například i herec, který hrál postavu Jidáše. (Hejtmy)

• - Obraz bielej holubice pred súdom symbolizuje vzťah Syna (človeka) a Otca. (MFJD)