Knight Rider

USA, (1982–1986), 68 h 21 min (Minutáž: 45–91 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, William Daniels, Patricia McPherson, Peter Parros, Rebecca Holden, Phyllis Davis, Lance LeGault, Pamela Susan Shoop (více)

Série(4) / Epizody(84)

Michael Long je bývalý policista, který během své práce málem přišel o život. Z nepříjemné situace se nakonec díky pomoci neznámého muže dostane. Do nového života vstupuje s novou tváří i identitou, pod jménem Michael Knight. Od mecenáše Wiltona Knighta dostává zároveň špičkové vybavení, aby dále mohl bojovat proti zločinu. A mezi vší tou skvělou technikou je i sporťák K.I.T.T., který dokáže neuvěřitelné věci a dokonce i mluví. Z Michaela se stává neohrožený bojovník, který za volantem inteligentního auta brázdí silnice a mstí bezpráví. (oficiální text distributora)

Trevor

V detstve to bola povinnosť. Zbierať nálepky v žuvačkách, ktoré sa týkali tohto seriálu a, samozrejme, pozrieť si každú časť, na ktorú som si spomenul. Hovoriaci Kitt bol skrátka vtedajšou legendou, podobne ako sú nimi teraz Avangers. ()

Tygrys

0,5* za ústřední hudební motiv, 0,5* za Kita a 1* za to, že tam měl Hasselhoff v každém díle jinou buchtu :) ()

Petroff

Žádný vzpomínky, žádná nostalgie... Auta mě fakt nebavila ani na základce. A to klidně mohla (mohli?:D ) umět mluvit, mít autopilota, Davida Hasselhoffa a blikat diodama na palubce.... Strašný. ()

GILLWANDER

Dnes je to už kult ale čo z toho, keď je to tak príšerne? Hovoriace auto určite stalo za pozitívnu zmienku. Inak Hasselhoff patrí do smetného koša. Taký herec vie rozplakať nejedného diváka...40% ()

easaque

nostalgické +2* jeden ze seriálů, který jsem měl v dětství velmi oblíbený a sledoval každý příběh tohoto sympatického řidiče na rakouské stanici ORF. Tehdy za komunismu to bylo něco nevídaného a byl jsem vždy zvědavý jaké kousky bude Michael Knight se svým vytuněným fárem KITTem provádět. Na druhou stranu vím, že v dnešní době by mě už nebavil a jednotlivé epizody jsou na jedno brdo a psané jak přes kopírák. Takže kompromisní známku vidíte sami. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Maddlis

Naprostej souhlas se Superperem. V´šichni jsme to žrali jako malí, tak se jděte bodnout s hodnocenim za kvalitu. Kdž se vás kdokoliv na ulici zeptá, kdo nebo co to byl Kit, stejně budete vědět :-D ()

(mOnkey)

David Hasselhoff coby potírač zločinu a šarmantní svůdník s košilí rozhalenou až ke kolenům. Není nad to se pořádně zasmát cizímu neštěstí... ()

Figu

Kdo by mohl zapomenout na legendární kadeře Majkla... Navíc K.I.T.T.a jsme už jako kluci školkou povinní zbožňovali a snili jsme si, že jednou takový žihadlo budeme mít zabořený v garáži. K tomu ta jedinečná znělka seriálu, jenž nás denně volala k bedně. Teď se mi dokonce přehrává ve škebli. 60% ()

marcek

V dobe meho mladi docela paradni serial v cele s nadupanym Kidem, ktereho by chtel mit kazdy v garazi. Dneska nic moc ()

MrPierc

3 * jsou za dětské sny jezdit v tomto autě a mít ho jako kamaráda. Každý, kdo zažil éru tohoto seriálu v TV a byl malý, to prostě hltal - Hassehoff byl vtipný, měl koženou bundu a vlasy jak po návštěvě kadeřníka. Auto skákalo na povel, mělo rakety, udělátka atd. Jó to byly krásné časy :-) ()

cariada

Seriál, který si pomatuju nejdřív ze satelitu a později z ČT, Mluvící a samo jezdící auto a David , jako jeho parták. Na svou dobu slušný seriál, který zpříjemnil odpoledne či podvečer. ()

DruidKarel

Ve své době něco nepředstavitelnýho, dneska se člověk jen pitomně ušklíbá, když slyší pyštění pneumatik i na písku v poušti. Asi životní role pro Davida Hasselhoffa. Dobrá podívaná. 3* ()

C0r0ner

David Házelhovna ve své druhé nejznámější roli (po tragické Pobřežní hlídce), která je perfektním zástupcem mých oblíbených osmdesátek. Jasně, dnes už to nemá takový drive jako dřív, ale K.I.T.T. je pořád asi nejlepší nelidská postava ze seriálu vůbec. 70% ()

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne