Československé špionážní filmy pravidelně vyvolávaly úsměv na rtech svých diváků především svou prostoduchostí. Tenhle snímek velmi vybočuje z tradiční unylosti a hlouposti. Vznikla svižná a velmi dobře koukatelná detektivka.(23.10.2016)

• Brouk

Akční špionážní drama socialistické produkce.... Jo jo jo kontrarozvědka byla honorace... Renaulty místo škodovek... koňak na hotelovém pokoji.... :-) A vrchopl všeho... závěrečná scéna, kterak se Heřmánek s Paulovou řítí do zákazu vjezdu z opačné strany jednosměrné ulice, to asi kvůli éhle vrcholné scéně zavřeli v noci půlku Prahy 1.... hahaha(8.3.2004)

• Rosalinda

Co se tu to sakra děje? A na co si to hraje? A co tam hraje, pane Soukupe? Nevím, jestli jsem víc otrávená, pobavená, nevěřící... zjevně blbě čumící.... Nicméně době poplatné. Marná snaha o něco víc... Škoda.(13.12.2014)

• zette

Hodne vlazny kriminalni film, bez vetsi akce a zvratu. Zaujme tak jen Stanislava Bartosova v hotelu a Karel Hermanek jako sympaticky kriminalista, ktery ma plne kapsy stovek, jezdi si v Renaultu a lepi se na nej kazda sukne ( takovy policajt bych chtel byt taky, pokud bych byl v prvni polovine osmdesatych let pubertak:-) ).(8.3.2009)

• LiVentura

Nechápandó....zkrátka i utnuli se naši tvůrci s tímto krimi, které je tak neuvěřitelně nečitelné a snad záměrně zparchantělé.(18.7.2009)

• - Údajně se chystala další pokračování. Ta však už zůstala jen v tvůrčích plánech. (Warden75)

• - Automobil, který ve filmu používá rozvědčík Jan Prokop (Karel Heřmánek), je Renault 9. Jeho poznávací značka ACO-36-17 je pravá a nejedná se o filmovou repliku. (Martin_L)

• - Báře Štěpánové v roli recepční Hotelu Pálava v Mikulově propůjčila hlas Vlasta Žehrová. (Martin_L)