• slunicko2
  ***

  Unylý kapku překouřený kontráš s lidskou tváří chrání socialistickou vlast. 1) Schematickému vnímání role socialistického kontrarozvědčíka více vyhovuje bezemoční tvář 29letého přitažlivého Ondřeje Pavelky, než přemýšlivě působící Heřmánek. 2) Film má atmosféru, představuje dobré řemeslo bez ohledu na ideologická východiska. 3) Kolegovi Enšpíglovi připomínám, že i při tankování benzínu si lze užít zajímavé chvíle...(27.11.2012)

 • Karrfik
  ****

  Co tu čtu ty komentáře, je mi trochu smutno. "Jaroslav Dietl byl naprosto příšerný scénárista", "Tak tohle bylo záživný asi jako tankovaní benzinu.", "trapný pokus o špionážní drama", "Naivní, hloupé a laciné" ...píše Douglas. Atd. atd... Co si myslíte, že se dalo natočit za špionážní krimi v roce 1985 v ČSSR?? Dietl nebyl příšerný scénárista, film měl svojí nepopsatelnou atmosféru, hudba O. Soukupa (jeho první počin v soundtracku) nebyla vůbec špatná... Asi nejvíc otravné bylo věčné kouření cigaret Heřmánka i na nemožných místech. Tak trochu jsem díky tomu ten film chvilkama "neviděl". Jinak typický osmdesátý léta. Dobře v tomto filmu popsal tu dobu věčně kritizovaný V. Olmer!(24.10.2010)

 • Rosalinda
  **

  Co se tu to sakra děje? A na co si to hraje? A co tam hraje, pane Soukupe? Nevím, jestli jsem víc otrávená, pobavená, nevěřící... zjevně blbě čumící.... Nicméně době poplatné. Marná snaha o něco víc... Škoda.(13.12.2014)

 • - Jaroslav Dietl se realizace tohoto svého scénáře už nedožil. (hippyman)

 • - Spolupracovníka zahraničního agenta a vedoucího pánského salonu Hofmana ztvárnil herec Vlastimil Fišar. Jednalo se o jednu z jeho prvních rolí ve filmu po dlouhém zákazu hraní a v titulcích se nesmělo objevit jeho jméno, a proto mu svůj hlas propůjčil Dalimil Klapka. (Martin_L)

 • - Báře Štěpánové v roli recepční Hotelu Pálava v Mikulově propůjčila hlas Vlasta Žehrová. (Martin_L)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace