• Gilmour93

Kterak Olmer táhl pěšcem na e9 a Dietl mu před tím vytáhl baterky z šachových hodin.. Soukupův soundtrack osciluje mezi Tangerine Dream a Kroky Františka Janečka, což je kombinace vskutku bizarní. Přes ten dým pronikající mi obrazovkou až do obývacího pokoje jsem dospěl k závěru, že kdyby pracovníci kontrarozvědky věnovali hledání cizích agentů alespoň polovinu úsilí jako hulení cigaret, hlásí se jim posluhovači vrahů z Wall Streetu raději sami..(17.8.2016)

• WANDRWALL

Hledání detektiva, který by se divákům zdál přesvědčivý. Kolik jen takových pokusů tehdy český film zažil. Ani zde se to nevyvedlo.(4.8.2010)

• otík

Nebýt krátké scény z vinařského sklépka a vtipného dialogu na úplný závěr, nebylo by v této kriminálce o ničem nic zajímavého. Nesmírně ulondaný, dlouhý, zbytečný a nudný film. Heřmánek snesitelný, stále ale jen pátrá od ničeho k ničemu, zbytek osazenstva jen do počtu. Pointa též o ničem. Slabota alá Vít Olmer.(15.8.2012)

• Radek99

Neskutečně ubohý pokus nasadit socialistické kontrarozvědce lidskou a přátelskou tvář. Ano, Karel Heřmánek se snaží a v jeho podání před divákem vyvstává obraz téměř sympatického uvědomělého pracovníka tajných služeb (i když charakterově pokulhává - eticky sporná už je třeba jen nevěra s kolegyní na pracovišti, navíc s družkou svého kamaráda), dokonce hraje šachy... Příměr šachů je ale návodový - v téhleté simultánce s občany režim jedním mocným máchnutím před začátkem hry smetl všechny figury z občanských šachovnic... S tím ani Vít Olmer nic nenadělá...(9.12.2007)

• Gavin87

Opět mě jímá podezření, že Olmer měl raději zůstat průměrným hercem, než-li být podprůměrným režisérem. Film je nudný a těžko uvěřitelný. Špiónské šifry psané na desetikorunách nemohl brát vážně snad ani sám Karel Heřmánek.(6.7.2010)

• - Automobil, který ve filmu používá rozvědčík Jan Prokop (Karel Heřmánek), je Renault 9. Jeho poznávací značka ACO-36-17 je pravá a nejedná se o filmovou repliku. (Martin_L)

• - Báře Štěpánové v roli recepční Hotelu Pálava v Mikulově propůjčila hlas Vlasta Žehrová. (Martin_L)

• - Údajně se chystala další pokračování. Ta však už zůstala jen v tvůrčích plánech. (Warden75)