Náčelník Apačů Abahachi a jeho pokrevní bratr Ranger se starají o dodržování míru a spravedlnosti na Divokém Západě. Potíže nastanou, když si Abahachi vezme od kmene Šošonů půjčku na financování nové knajpy. Narazí na padoucha Santa Mariu, ten na něj sehraje habaďůru a práskne do bot i s vypůjčenými penězi. Oba odvážné muže pak u Šošonů očerní a obviní je z vraždy syna náčelníka Lstivého Mloka. Šošoni neváhají a vykopou ze země, pro nedostatek válečných seker, skládací židli. Westernová parodie může začít, a ušetřena nezůstane ani Leoneho klasika... (oficiální text distributora)

wef

Docela zábavná parodie, obzvláště kamera zaslouží pochvalu. I někteří herci jsou super. Německá kinematografie mě nepřestává překvapovat. ()

Marrianna

jedna za pokus natočit parodii na Vinetoua, ale jinak slabota. Já se chtěla smát ale místo toho jsem jen kvílela zoufalstvím, když mi došly hlasivky vypla jsem to. Neuvěřitelná blbost!!! ()

juditik

Viac-menej z donútenia som si tento film musela pozrieť, a keď som ešte k tomu zistila, že ide o Deutsch film, vopred mi bolo ľúto za zabitú hodinu a pól.....ale na moje (obrovské) prekvapenie ma to docela bavilo! ()

macetoma

Jedním slovem: nevyvážené. Některé vtípky super extra třída, jiné to úplně kopou do kolen. Přesto mezi westernovými parodiemi řadím velmi vysoko. Kdo jiný než Němci by si mohli dělat srandu z Karla Maye a ze svých indiánek, co jim natočil slavný Harald Reinl. P.S: Ten mírně přihřátý indián byl skvělý, dabing se povedl. Dávám 3 hvězdy. ()

Kubi21

Přišlo mi to hodně trapné a těch pár vtipů, u kterých jsem se lehce pousmál, nemohlo změnit mé hodnocení. ()

Dinsberg

Jednotlivě jsou vtípky dost nevyvážené. Některé oplývají geniální pointou (např postava samotného Karla Maye nebo bojový rychlokurz), jiné jsou vysloveně trapné. Vzhledem ke zbytku německé kinematografie posledních let jde o svižnou parodickou podívanou, která potěší především milovníky Mayovek. Nikterak totiž neuráží původní romány ani filmy, jen staví na jejich základě a vypráví zcela jiný příběh. Nesnaží se původní filmy kopírovat. ()

Brano odpad!

Ďalšia úbohá paródia, ktorá si tentokrát vybrala film Vinnetou. Herci sa predbiehajú v trápnosti a vo filme sa nenájde ani jedna vtipná hláška, scéna. Dejovo je to taktiež blbosť, ktorú som a nevydržal dopozerať dokonca. A ten teplý indián mal byť akože vtipný? ()

adamix

Nemci nesklamali, ono je to vážne dosť vtipné, obzvlášť, ak sa orientujete v Mayovkách, máte radi winnetouovky a zbožňujete Leoneho klasiku. Je tam aj halda trápneho až detinského humoru ale to vyvážia tie dobré gagy. Pri šerifskej kontrole stavu dopravného prostriedku (koňa) a skúmania promile alkoholu som sa nemohol dosmiať. Zaslúži si to max 3*, ale to neznamená, že to bolo zlé. ()

wopi

Parodie. Legrace na rozličné úrovni - od vcelku trapné až po dost povedené vtipy. Kdyby nic jiného, pro znalce Vinnetoua, Tenkrát n.Z. a Indiana Jonese je to docela zábavná záležitost na uvolnění po celodenním stresu. Nesmíte čekat nic víc. ()

Cannabis

nesnáším německé filmy, ale tahle parodie mne opravdu dostala!!! mnoho vtipných scén, ale na druhou stranu i docela dost hluchých míst... ale v celkovém hodnocení 4 hvězdičky **** !!! nejlepší je teplej bratr "Vinetáč" a ranč pudřenka... !!! =) ()