Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

Matte27

Jack Black je šílenec. Šílenec ve správném slovasmyslu. Dá se říct, že mě na filmu bavil jen on a geniální soundtrack. Příběh není bůhví jak sofistikovaný a ani ty divný děcka mě moc nenadchli. Za to JB zde všechno táhne po svém a myslím si, že ani moc nehraje. Stačí si poslechnout něco od jeho hudebního projektu Tenacious D a nebo rovnou kouknout na jejich koncert. Doporučuji verzi v původním znění, JB má skvělej rock'n'rollovej ječák a taky vynikne jeho ztřeštěný charakter. ()

Locksley

Původně jsem na to ani nechtěl koukat, ale když se objevil Black se svým maniakálním nadšením, řekl jsem si, že to chvíli zkusím. A ejhle, najednou běžely titulky. Takže za muziku a Blacka lepší tři ? Ne e, dám čtyři za zlepšení nálady. ()

Wooke

Let Zep v aute a ide sa ! Hell yeah, Jack Black a tento film= vážna vec, pretože takto by sa mali vyučovať všetky deti...jasne, že nie len hudbou, ale niečim, čo ich baví. Má to poitnu, je to zábavné, Jack je prehnane vtipný, ale preto ho máme radi, dobrá hudba všade naokolo, nie je o čom. ()

Dinsberg

Jack Black je neskutečný ďábel, až se nechce věřit, že není rocker. Kuse se zde odhaluje historie rockové hudby, ale hlavní motiv je trochu v něčem jiném. V tom jak masmédia cíleně přeprogramovávají diváky na bezduché loutky a likvidují cokoliv srdečného, co neodpovídá šabloně. A právě absence předlohy je kouzlem rocku, které se tady podařilo rozdmýchat skoro až k nebeským výšinám. Obyčejný film o velkých věcech. ()

helrohir

K rockovej hudbe mám síce veľmi pozitívny vzťah, ale ani to nemohlo pomôcť tomu, aby ma tento film bavil viac než obyčajná priemerná komédia. Môj názor na Jacka Blacka vo filme je na rázcestí, pretože niekedy to svojim výkonom dosť zachraňoval, ale niekedy mi tie jeho vtipy a šaškovanie išlo dosť na nervy. Celá tá koncepcia príbehu o splnení si amerického sna je tiež dosť otrepaná, a aj preto je moje hodnotenie len priemerné. ()

iz67

Scenar nicim neprekvapi, ale pozor. Pod rouskou hollywoodske blbiny velice edukativni hudebni obsah pro vase deti. Dejte jim domaci ukoly jako Jack ..... ()

Boudyy

Mě tohle prostě baví. Vedle nudných sandlerovek, kterých se v minulém desetiletí vylouplo jako Rusáků u Stalingradu ("Nas mnogo!") to působí vážně skvěle. Rockový žánr, který se tvůrci rozhodli diváctvu zprostředkovat, tady zní opravdu dobře, hlavně díky týpka Jacka Blacka. Celkově, casting se povedl na výbornou (dětské role jsou výtečné do jedné, vedlejší dospělácké sedí také). Po prvním shlédnutí se Škola Ro(c)ku stala mým oblíbeným filmem a ani po deseti letech neomrzí. Snad jen škoda, že další Blackův "rockový" počin už nedopadl zdaleka tak dobře. ()

subic

Pro děti dobré, pro mě spíš už na hranici koukatelnosti/utrpení. Příběh loosera v podání divného Jacka Blacka. Tohle prostě víckrát vidět nemusím. ()

Olafson

Jack Black je obtloustlý šílenec se zálibou v AC blesk DC, takže zejména hudebně je film celkem OK. Vtipy jsou poněkud unylé, nicméně děti, které ve filmu (jak doufám) hrají, jsou talentované (neoslovil mě jen ten klávesák) a určitě prošly přísným castingem z celého USA. Opravdová "škola rocku" skutečně existuje, jmenuje se O´Keefova hudební nadace a to, co tyto děti z nadace zvládnou, opravdu bere dech: např. coververze Tool https://www.youtube.com/watch?v=mYKLvYGqaC0 nebo Dream Theater https://www.youtube.com/watch?v=6h2h4zIhwuM, kde zpívá jedenáctiletá Kala Scarpinská ()

Guran

Jack Black je sice vzhledově odporný, ale jeho herecké umění je něco jako umění Toma Hankse. Pěkná muzika hlavně hned na začátku filmu, srandy také jdou, ikdyž si myslím, že je jich málo. Ale jinak dobrý nápad a zpracování o dětské kapele. ()

AgnesDee

Film o skvělé hudbě, na které jsem vyrůstala. Scénář sice trochu klišoidní, ale hudba je zde nejdůležitější. ()

mirkath1

Jacka Blacka jsem nesnášela-jako starší je už fakt dobrej-viz Jumanji, ale jako rockera jsem ho teda skousla. Prostě mám pocit, že když byl mladší dost přehrával a jeho postavy jsem mu nevěřila. Je to tak i s tímhle filmem s jiným hercem by to byla celá palba. ()

PlysovyMacko

Na filme je vidieť, že Jack Black svoju rolu ani nemusel hrať - že jeho láska a vášeň k rocku je autentická. Deckam to islo a fandila som im. Film je plný výbornej hudby. A opominam fakt, že všetko čo vo filme dokázali, bolo vďaka tomu, že klamali viacerých ludi, co nie je dobrý vzor pre deti. ()

kubas369

8/10. Roztomilý good felling film, který jsem viděl už tolikrát, až hamba. Stejně mi vždy zvedne náladu. Takové to filmy jsou vzácné. ()

Biggles

Dobra komedie o tom, jak zit jako rocker, aneb co delat, kdyz vas spoluhraci vyhodi z kapely. Vyborny Jack Black. Mozna jenom ten konec byl takovy nejaky divny a rozvlacny, na druhou stranu, titulky to zachranily ;o) ()

seba

Jsem živým důkazem, že Škola rocku může oslovit i zapřísáhlého fanouška housu a elektroniky. Tudíž, pominu-li hudební složku, zůstává nám velmi příjemná komedie, místy velmi vtipná, oproti jindy snesitelný Jack Black a velmi dobrý kolektivní výkon zbytku a to i dětských herců. Richard Linklater prostě umí a těším se na další jeho počin. ()

wopi

Tenhle film je strašně těžké hodnotit. Námět tak provařený, jak jen může být. Jednou byly dětičky učeny na housle, tentokrát zase rock... Vše tak předvídatelné (kdo nečekal, kdy už tam vrazí ředitelka?). K tomu neuvěřitelné logické trhliny (především to, jak tichou pasáž Concierto de Aranjuez je slyšet přes půl školy, zatímco nácvik rocku ne). Jenomže... i přes všechnu komerční lacinost a americkost je tam skutečný náboj - J.Black OPRAVDU umí podat, O ČEM rock je. Ale nejen on tam má herecký koncert. I Joan Cusack je úžasná. Její podání afektovaných a hysterických výkyvů jsou mistrovská. Sarah Silverman i během pár chvilek, co měla k dispozici, HRAJE. Ba i ta děcka - především premiantka. :) Takže - k umění má tenhle film daleko. Ale jako starý (ne - prastarý!) rocker fakt nemůžu dát míň než 4. ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)