Film odráža psychózu násilia a teroru, ktorá ovláda americkú spoločnosť od čias atentátu na prezidenta Kennedyho. Vo fiktívnom, ale nie nepravdepodobnom príbehu sa novinár Joe Frady stane svedkom zavraždenia jedného senátora. Keď sa ostatní svedkovia atentátu stávajú obeťami podozrivých náhod, Frady si uvedomí, že aj on je v nebezpečenstve. Rozhodne sa konať na vlastnú päsť, lebo oprávnene nedôveruje policajnému aparátu. (Film a divadlo)

sona123

No jo, on to byl Pakula. Tak to pak jo...ono to mělo docela něco do sebe a fanoušci tohoto režiséra si určitě přijdou na své - no a ti ostatní, k nimž se řadím i já, si mohou pouze povzdychnout, že je to další z řady precizních děl Pakuly, které má svoje kvality, ale celkově je to thriller pro mě bez napětí - a zrovna tuhle přísadu bych u takového filmu chtěla cítit... ()

aLPaC

Zprvu velice zajímavě rozjetý politický thriller s atraktivním tématem spiknutí a vraždy v nejvyšších kruzích kazí Pakula přííííííííííííííííšerně dlouhými záběry na nic, nezajímavě natočenými akčními sekvencemi a dost špatným střihem. Některé scény mi zůstanou v paměti (letadlo, šerif a jeho zástupce, vyšetřovací komise jak na začátku, tak na konci), jiné mě zase dost zklamali (hlavně ten odbytý konec). Zkrátka po první půl hodiny jsem byl přesvědčen o čtyřech hvězdách s tím, že je šance dát i pět, na konci může být Pakula rád za tři. ()

Biopler

Slušný thriller na úrovni, v ktorom Warren Beatty je obstojná voľba. Výborná minimalistická kamera, takmer bezchybná réžia. Vrelo odporúčam milovníkom zdravého napätia. ()

josieaddms

Prostředek hodně chytlavý, některé scény velmi poutavé, herecká výkonnost drahouška Beattyho obdivuhodná, Ovšem jako film je to docela hloupé. Já to vidím tak, že i když se lidé snaží prohlédnout nějaké spiknutí, stejně to nikdy není tak, jak se jim to jeví. Mám pocit že je všechno mnohem komplikovanější, zamotanější, větší, horší. Pokaždé máme chuť vinu hodit na vládu, na utajenou společnost, na nájemné vrahy tvářící se jako spořitelna. Možná by někdo řekl že jsem paranoidní, nebo fantazíruji, ale pokud se něco děje, je to mnohem horší, než jak se to normálnímu smrtelníkovi jeví. Proto vnímám takovéhle filmy jako sice zajímavé teorie, ale ve srovnání s realitou naivní. A taky se to na můj vkus zbytečně nudně vleklo. Zbožňuji sice atmosféru sedmdesátých let, ale příště si to raději dám v jiném obalu. ()

šokin

Pakula a jeho Parallax View si rozhodně zaslouží pozornost a uznání více než všechny ty tzv. dynamické thrillery současné produkce, v níchž akce střídá akci. Ve skutečnosti jsou slaboduché, mimo realitu, neoriginální a filmařsky nekvalitní. "Pohled společnosti Parallax je čirá destilace psychologické paranoii,nejčiřejší, jaká kdy byla zfilmována!“ Tak popsal snímek Jay Millikian ve svém přehledu konspiračních thrillerů v magazínu Stylus. Parallax View je v pořadí druhým snímkem, který patří do tzv. paranodní trilogie. Ta se skládá ze tří filmů - Klute, Parallax View a All the President's Men, které Pakula postupně vytvořil v letech 1971-1976. http://old.fantomfilm.cz/?type=article&id=260 http://theses.cz/id/7g8m0t/47203-250154980.pdf http://en.wikipedia.org/wiki/Alan_J._Pakula ()

Adiemus

Po letech, kdy se mi filmové představení hodně líbilo, jsem se na Parallax koukla nanovo. Jenže zklamání. Nejenže mě iritovala naprosto příšerná hudba, ale i spousta nevysvětlených skoků v ději. A mladého Beattyho taky nemusím. ()

flu

The committee wishes to emphasize that there is no evidence of any wider conspiracy; no evidence whatsoever. Hodně zvláštní, ultraparanoidní thriller z dob, kdy v Hollywoodu ještě neletěly povinné happy-endy. Celkově za 4*, ale ta parádní "sedmdesátková" kamera spolu s tripovou sekvencí "love/mother/father/me/home/country/god/enemy/happiness" zaslouží jednu hvězdu navíc. ()

Gromit

Čekal jsem sice trochu víc (pětihvězdičkový film jako když vyšije), ale pořád jsem nadmíru spokojen. Děj je chytrý a rafinovaný, atmosféra působivá a Warren Beatty tradičně skvělý. Vřele doporučuji, otázky jsou nepřípustné (protože toto je jen prohlášení). ()

Olafsson

Jako thriller průměr, jenže ten námět je nanejvýš zajímavý - konspirační záležitosti mě berou, proto 4 hvězdy.. ()

zigy

Z filmu je jasně patrný rukopis A.J. Pakuly, který se měl do plné krásy rozvinout ve Všech prezidentových mužích. Tady to ještě není ono, trochu moc rozvleklé, ale správně hustou zneklidňující atmosféru už to má, to jo. Beatty mě moc nezaujal, určitě by to nějaký lepší herec vytáhl výš. ()

ALchemik

Na tomhle filmu se mi hodně líbila kamera - dlouhé statické záběry, na kterých se ale pořád něco dělo. Též atmosféra byla skoro hmatatelná. ()

nanamarak1

Skvělý, bohužel skoro zapomenutý thriller. Alan J. Pakula byl v 70. letech ve špičkové formě. Škoda nechtěně směšného „výbuchu“ letadla. ()

gizi

Po dlouhé době zase jeden výborný film, který skvěle začíná a také končí a to mezi není jen výplň! Film mě opravdu dostal, 85%. ()

moorks

Tento film jsem zkoukl jen ze zajímavosti a hned se ho nebojím označit za to nejlepší, co tento žánr nabízí. Je to skvělá a napínavá podívaná, která překvapivě nekončí typickým americkým koncem. Skvělé obsazení Warrena Beatty a atmosféra 70 let dodávájí snímky pravý glanc a kouzlo. Nesmím zapomenout na skvělé ukázky moderní výstavby, tvarů a architektury. Což mě nadchlo a zasnil jsem se. Prostě hodně dobrej biják. ()

vito_s

Místy dost vyčuchlé. Tenhle sedmdesátkovej koncept osamělýho rváče se zkorumpovaným a komploty páchajícím (korporátním) systémem se někde povedl lépe - Tři dny kondora. Zajímavé, že o dva roky později Pakula natočil bombu Všichni prezidenotvi muži, tady se podle mě tak trochu zastřílel... a bylo to trochu vedle. ()

bertrand

Nadmíru roztahaná anekdotka. Beatty, známý svojí kontrolou nad projekty, si zřejmě najmul Pakulu, aby uspokojil poptávku po konspiračních filmech a svoji touhu stvořit zase nějaký osobitý hit. Zapomněl ovšem připlatit scénáristu (kde asi byl Beattyho sidekick Robert Towne?) a třebaže se jeho absenci pokouší režie nahradit promyšleným vizuálem nestačí to. Pakula sice záběr dokonale zakomponuje atd. ale pak se jím není schopen přestat kochat, čímž vedle jakési atmosféry vzniká i bezvadně natočená nuda. Nelogičností je tu dosti, jako by tvůrčí duo točilo film pro sebe, bez ohledu na možného diváka (to se sice nakonec vyplatilo u "McCabea a paní Millerové", ale tady ne). Pan Bertrand pospával. Dopitakovi: vzkaz na zrcadle smazal, protože za dveřmi zachodku už stál jiný cestující, tudíž by Beattymu bombu okamžitě přišili na triko. Letuška pak vzkaz na ubrousku našla, proto letadlo předčasně přistálo :-) ()