Queer as Folk

USA / Kanada, (2000–2005), 65 h 52 min (Minutáž: 44–87 min)

Hudba:

Tom Third

Gale Harold, Thea Gill, Hal Sparks, Chris Potter, Peter Paige, Sharon Gless, Sherry Miller, John Furey, Robert Gant, Lawrence Dane, Victoria Snow (více)

Série(5) / Epizody(83)

Reklamný kreatívec Brian pohrdá všetkým okrem sexu, ktorého si dopriava vždy a všade. Keď do svojho podkrovia pozve nezletilého a neskúseného študenta Justina, netuší, že z toho bude viac než len známosť na jednu noc. Dobrák Michael ako manažér v supermarkete tají svoju orientáciu, ale v reštaurácii svojej žoviálnej mamy Debbie a na vykričanej Liberty Avenue žije druhý, oveľa zaujímavejší život. Jeho vytočený kamarát Emmett holduje extravagantným tričkám a virtuálnemu sexu a po planom poplachu s pozitívnym testom na HIV sa rozhodne stať heterosexuálom. Našťastie len dočasne. Osud sa zahral aj so „suchárom“ Tedom, ktorý po drogovej kóme rázne prehodnotil svoje priority. Rovnováhu medzi teplými priateľmi z amerického Pittsburghu vyrovnávajú lesbičky Lindsay a Melanie, ktoré „majú dieťa“ s Brianom a vždy sú poruke s ramenom na vyplakanie či s teplou večerou... (arkis)

HonzyR

1. řada - 90%, 2. řada - 85%, 3.řada - 80%, 4. řada - 75 %, 5. řada - 95%! První řada se parádně rozjela, nic podobného tady nebylo. Skvělé finále mě navnadilo na další řady, kde už to bohužel postupně mírně upadávalo, každopádně si seriál stále držel svůj nadprůměr. Pátá řada se naštěstí vzpamatovala a předvedla bombový zvrat! Ale ten poslední díl mě nehorázně nasral... Přece jen jsem čekal Happy End. Oblíbené postavy: Brian, Debbie... ()

bagetka007

Včera jsem narazila na tento poklad a dnes jsem na 14. dílu. 8) Každopádně mě tento seriál přesvědčil o tom, že i gay scény mohou být neskutečně vzrušující a sexy. 8) ()

Yojimbo

První série je hodně návyková, její zakončení perfektní, ale od druhé už seriál ztrácí dech, aby se ze zajímavého a svým způsobem dráždivého námětu stala nuda, fraška a karikatura všeho "gay". Od třetí série jsem na to koukal jen ze zvyku. Hlavní postavy jsou jednoduché, stejně jako celý děj, který je napěchován všemi možnými sociálními a vztahovými problémy, jen aby se v každém díle proboha něco dělo. Navíc chování většiny postav je skutečně pitomé, naneštěstí se neomezuje jen na homosexuální menšinu. ()

joker30

Skvelý seriál a výborné zobrazenie života komunity. Naozaj dobré herecké výkony mnohých predstaviteľov, hlavne Brian Kinney ( kto by jeho nechcel ? ) a reálne životné situácie. Plus samozrejme aj za svoju určitú revolučnosť a prispenie k spoločenskému povedomiu. ()

karinakari

Rozhodně kontroverzní seriál, což je všem jasné už podle názvu. Příběh homosexuálů a jejich blízkých. Celkem jsem od Queer as folk dostala to co, jsem očekávala – milostné trojúhelníky, žárlivost, nevěra, drogy, AIDS, šikana kvůli sexuální orientaci. Co mě ale celou dobu neskutečně vytáčelo? Jak pan velký maestro Brian dostal všechny chlapy, na který si udělal zálusk a to vždy a všude. Jasně, takže v reálném životě by nikdy nenarazil na heteráka, co by ho odmítl. Neberu scénáristům, že Briana chtěli vyobrazit jako homosexuálního Don Juana, ale co je moc, je moc. Nejrealističtějším párem se pro mě stala dvojice lesbiček Lindsay a Melanie. Jejich dějová linka patří k vrcholu tohoto seriálu. A nejoblíbenější postava? Jednoznačně tetička Emmett, typický klišovitý podporující všechny předsudky ohledně homosexuálů. Při psaní téhle věty mi došlo, proč udělali z Briana takového frajera. Má nejspíš bourat všechny předsudky, aby si lidi uvědomili, že i „oni“ mohou být borci. ()

Luczynkaaa

Stačilo mi pouhých pár dnů na to, abych zkoukla všech 5 sérií. Občas jsem u toho proseděla celý den, nedokázala jsem se odtrhnout. Myslím, že na QAF by se měl kouknout každej zamindrákovanej pitomec, kterej netoleruje homosexualitu. Pro mě asi nejlepší seriál, na kterej jsem kdy koukala. Objevil se mi úsměv na tváři, ale padly i slzy :) TOP! ()

Adiemus

Celý seriál bohužel příliš tlačí na pilu. S odstupem času mi zůstalo v paměti jen "Gucci, Gucci" místo "kukuč.". ()

zona

Vynikající seriál o gay světě, ale nejen o něm. A bohužel i křiklavý důkaz toho, jak emancipovaní jsou gayové v Americe a jak málo sebědomí u nás. ()

Tamirki

Závislost :-) V mnoha ohledech průkopnický seriál, od kterého jsem se celé dny nedokázala odtrhnout, na čemž měla zásluhu zejména ústřední dvojice Brian/Justin. V diplomové práci Jany Jedličkové si lze přečíst, že "americká verze Queer as Folk je (...) považována za mezník v americkém televizním vysílání. A to nejen formou reprezentace LGBTQ minorit, ale také zobrazováním explicitních sexuálních scén a reflektováním některých témat... Seriál se stal už krátce po jeho prvním uvedení kultovním..." S tím vším nelze než souhlasit. Nadchlo mě mimo jiné herecké obsazení, hudba, styl natáčení, ironické a vtipné hlášky. Brian Kinney (skvělý Gale Harold) je už legendou a mezi ním a Justinem to pořádně jiskří... Miluji také postavy Emmetta, Debbie a Daphne. V jednotlivých epizodách bych možná pár chybiček našla - ale jako celek? Nejlepší seriál, jaký jsem viděla. A nejvíc sexy :-) P.S. Homofobní osoby by se ovšem seriálu měly vyhnout obloukem, těm se zcela jistě líbit nebude. Podle některých zdejších komentářů se zdá, že někteří takoví tak neučinili - je to bohužel podobné, jako kdyby přesvědčený rasista hodnotil například Hádej, kdo přijde na večeři... ()

Allka

První série zhlédnuta a já se nedočkavě pouštim do další :) Zatím musím říct, že ten seriál je úplně něco jiného, než jsem původně čekala... Každopádně i tak je to bomba :) Občas bych sice přivítala kratší díly, protože v téhle podobě je to opravdu žrout času :-D Ale musí se nechat, že všechny díly jsou zatím nabité událostmi a v každé epizodě se toho stane tolik, co v jiném seriálu pomalu za celou žadu :) Mno nic, já se jdu zase kochat Brianem a jeho přáteli, jsem zvědavá, jak se bude všechno vyvíjet dál. Oblíbené postavy: Brian, Emmett, Ted ()

Tarhiel

Moju počiatočnú reakciu si presne pamätám: čistý sok. Spätne si uvedomujem, že do pilotného dielu dali toľko sexu naschvál, aby to pritiahlo ľudí a zároveň pohoršilo moralizátorov – každý dostal, čo chcel. Aj ja som sa pri pozeraní prvého dielu červenal až za ušami. Ale potom ma to prešlo. Jeden z mala amerických remakov, ktorý tromfol pôvodný britský seriál, spolu so Shameless. Nebyť nevyváženej druhej série a pár drobností, seriál by u mňa ašpiroval na plný počet, ale svoje 4 hviezdičky má zaslúžené. ()

jafuska

hodnotím zatím po několika dílech, ze začátku to bylo jen průměr, ale od dalších dílů to má grády, a je to čím dál lepší, no mě mužská těla nic moc neříkají, ale jako celkově to určitě bude dobrý seriál, prozatím hodnotím takto, hlavní představitelé, jsou ale sympatičtí, to se musí nechat, ačkoliv jsem viděla už více filmů s gay tématikou, toto určitě je lepší, a je pravda, že u nás tento seriál určitě nikdy dávat nebudou, naše společnost na toto ještě není připravená, což je velká škoda. ()

Lennie

Sice mi stále schází posledné série, ale mylsí že i bez ní jsem schopna říct, že tento seriál na mě měl obrovský vliv. Díky němu jsem si dokázala vytvořit svůj názor na problematiku homosexuality a i když s radostí tvrdím, že to je jen gay-porno s příběhem, ten příběh tam převažuje. ()

pridala

Připadám si jak největší asociál, ale musím říct, že u tohoto seriálu jsem prožila nejlepší chvíle života:D Možná je to tím, že jsem se dívala v pauzách mezi učením o zkouškovým a to mi připadá dokonalý skoro všechno, ale tento seriál je fakt síla, emotivní pecka. Briana jsem milovala (a ještě mě to nepřešlo) víc než všechny chlapce a chlapy, co jsem zatím potkala dohromady a na konci jsem brečela, jak kdyby mi umřel někdo z rodiny (říkám, asociál). Pro homofoby nevhodné!!!!!!, těm, co se rádi podívají na nahé mužské tělo (spíš 2 nahá mužská těla) v ''akci'', vřele doporučuju:P (první, druhá a poslední díly páté řady - nejlepší) ()

voldemorf

"It's all about sex." Tak zněla tuším první věta a docela tím seriálu zavařila. Kdo se ale dívá pozorně, zjistí, že to není jen o tom. Je to taky o problémech gay komunity. O homofobii, drogách, HIV, adopci homosexuálních párů... A hlavně o přátelství. Všechny z postav ušly za pět sérií velký kus cesty, což se projevilo i na jejich vnitřním vývoji. Nejvýrazněji to jde vidět na Justinovi, který vyrostl ze své naivity. Nejmilejší postava je Emmett Honeycutt (no nemá on příhodné jméno?). ()

bloody21

nejlepší je Debbie :D její syn Michael je ve 3. a 4. sérii dost trapný a sere se do věcí do kterých mu nic není. nejlepší byla první série, pak to je pořád dokola a upadá to na zajímavosti. ale dá se říct, že jinak pěkný seriál, taky se mi dost líbila úvodní znělka ve 4. sérii. 5* první serie a druhá série, pak to upadá, úplně nudná je pátá a zároveň poslední série, kdy už sem si říkal, díky bohu, že toho není víc ()

belly

Rozkošný seriál, na rozdíl od mnoha jiných nepopisující zaručené pravdy o odlišných světech mužů a žen. Je posedlý formou, povrchní stejně jako jeho postavy. Hlavní postava, Brian Kinney, je stavěn do pozice sexuálního objektu jak mezi jeho přáteli, tak i před divákem Na rozdíl od ostatních postav nám nejsou předkládány jeho emoce, ale zejména tělo. Posilovna a tanec a Brian Kinney ve sprše..atmosféra zaručena, sex cítíte všude. Pod tím vším se vyvíjí příběh neortodoxního vztahu, který nežádá o pochopení, protože si je vědom své legitimity... Chápu, že samotné prostředí a vyprávění může někomu činit problémy- to, co je možno v heterosexuálním světě odsoudit jako abnormalitu, je předkládáno jako standart. Rozumím, že všichni se nemusejí kochat dlouhými záběry na nahá těla se stejnou rozkoší, jako já. (Mimochodem, díky QAF jsem pochopila popularitu Baywatch.) Ale pro mě okouzlující mix sexu, politické nekorektnosti, stylu a milostného vztahu, který mi i přes můj odpor k romantice přišel neodolatelný. ()