3.5 || Trochu zdlouhavé a se slabšími pasážemi, ale s fajn hereckým obsazením v čele s jednou z mých oblíbenkyň. Reese. Podruhé už to ale nedám, když budu mít náladu na tenhle žánr, existují totiž mnohem lepší kousky.(27.8.2015)

Světoznámou novelu Williama Makepeace Thackereye přepsal do filmové podoby Julian Fellowes ( nominace na Oscara za Gosford Park ). Scénář : Julian Fellowes a William Makepeace Thackeray(2.6.2011)

Film natočen podle románové předlohy Williama M.Thakeraye. Jedná se o klasický světový román - pohled na anglickou společnost na počátku 19.století,kdy se společnost dělila na ty, co mají peníze a šlechtické tituly a pak na ty druhé. Neříkám, že by film nebyl zajímavý (mě kostýmové filmy baví), ale chvílemi mě nudil. Přemýšlela jsem proč tomu tak je, když jsou tam příjemní herci, krásné ženy, zámky a krása vůbec. A víte proč ? Málo dialogů, plytký scénář. Pořád se sice mluvilo, ale v podstatě o ničem. Dokonce jsem si některé související věci musela domýšlet nebo dokonce hádat (na př.příbuzenské poměry v rodině). To mě při zážitku u filmu ruší a dost mi to vadí. Chápu, že těžko může film do slova a do písmene kopírovat knihu, ale přece jen se měla scénaristka více držet již vymyšlených dialogů světoznámého klasika.(19.3.2010)

Klaním se Reese Witherspoon za její vyčůranost! Takováhle nemá konkurenci. Opravdu zábavný příběh, plný krásných mužů. Miluji historické snímky a tento není výjimkou. Nejde jinak, než doporučit.(9.4.2013)

55% - Vzestup a pád jedné ženy...(27.5.2007)

• - Kostymérka Beatrix Aruna Pasztor vyhrála za svojí práci Golden Satellite Award a režisérka Mira Nair byla nominována na Zlatého lva na Filmovém festivalu v Benátkách. (imro)

• - Natasha Little, která ve filmu ztvárnila Lady Jane Sheepshanksovou, si zahrála už v TV minisérii Vanity Fair (1998), ale zde jí připadla úloha Becky Sharpové. (imro)

• - Pro dosáhnutí něžnějšího vzhledu postav byla většina kostýmů ušitá v menší velikosti, než bylo potřebné. (imro)