rozpočet : $23 million tržby celosvetovo : $19,247,496(2.3.2007)

Tak nevim, ale prislo mi to, jako takovej zbytecnej film, kterej neurazi, ale ani nenadchne. Kam se hrabe na Barry Lyndona. Problem je, ze ma film desne dlouhou stopaz a celej film misto aby gradoval, tak jen tak pomalu plyne. Navic se tu vetsinou jen zvani a zadna akcnejsi scena se nekona. Nastesti tu jsou slusny herci, ne ze by hrali nejak skvele, toho sem si nevsim ani u jednoho, ale vetsina jsou docela sympataci a Reese tahle role skvele sedla. Ale stejne mi film prisel docela pohodovej a s peknou atmosferou a hudbou a moc jsem se nenudil, i kdyz tu samozrejme slaby chvile sou.(3.3.2007)

Chise to vystihla ;) . Jarmark marnosti v podání Miry Nair je příjemnou podívanou, která je prosycena úžasnou atmosférou, jakou bych si při převedení anglické klasiky představoval.(13.2.2008)

Světoznámou novelu Williama Makepeace Thackereye přepsal do filmové podoby Julian Fellowes ( nominace na Oscara za Gosford Park ). Scénář : Julian Fellowes a William Makepeace Thackeray(2.6.2011)

3.5 || Trochu zdlouhavé a se slabšími pasážemi, ale s fajn hereckým obsazením v čele s jednou z mých oblíbenkyň. Reese. Podruhé už to ale nedám, když budu mít náladu na tenhle žánr, existují totiž mnohem lepší kousky.(27.8.2015)

• - Kostymérka Beatrix Aruna Pasztor vyhrála za svojí práci Golden Satellite Award a režisérka Mira Nair byla nominována na Zlatého lva na Filmovém festivalu v Benátkách. (imro)

• - 23-milionové kostýmní drama vydělalo během úvodního víkendu (3.-5.9. 2004) 6,2 mil. dolarů. Vzhledem k počtu kinosálů, ve kterých se promítal (1051), to byl slušný výsledek. Ze severoamerického kontinentu potom odkráčel s celkovým ziskem 16,1 milionů. (imro)

• - Román byl už zfilmovaný šestkrát, z toho první 4 stejnojmenné filmy vznikly už v němém období kinematografie a další dva v letech 1932 a 1935. Ten z roku 1935 nese název Becky Sharp. Vznikly také tři různé TV minisérie. (imro)