Hosté večeře Páně

• Švédsko Nattvardsgästerna (více)

Drama se odehrává během tří hodin jednoho listopadového nedělního odpoledne. Začíná mší faráře Tomase Ericssona. Ten si uvědomuje tragicky nízký počet farníků. Farářovu pozornost si žádají zejména učitelka Märta, která je do Tomase zamilovaná a také rybář Jonas, jenž trpí fobií z atomových bomb. Tomas jim ovšem nedokáže poskytnout útěchu, neboť od smrti své ženy bojuje především s vlastními démony. (oficiální text distributora)

Vaudevillain

Zrejme najdepresívnejší a najchladnejší Bergman, a to je čo povedať. Z rozmlácenýho kostela, v krabici s kusem mýdla, přinesl jsem si anděla, polámali mu křídla. ()

JB001

Film jsem viděl poprvé v životě. V době jeho vzniku jsem byl ještě dítě a měl jsem jiné starosti resp radosti. V té době jsem žádné starosti neměl. Dnes sice také žádné velké starosti nemám, ale vzhledem k tomu, čím vším jsem si v životě prošel, mi tento film padl do noty, protože souvisí hodně s tím, o čem v poslední době hodně přemýšlím... ()

stuj

Komorní snímek. Farář, který ztrácí víru v boha i v sebe. Dobrý námět, ale zpracování mě bohužel moc neuchvátilo. Bylo zdlouhavé a myslím, že by se klidně vešlo do 30. minut. ()