Živly nemají slitování. Pocítíte jejich zuřivost. Atlantik se vzdouvá v třicetimetrových vlnách. Vítr zuří na maximum! V říjnu 1991 se tři povětrnostní fronty - mezi nimi i hurikán Grace - srazily v dosud největší zaznamenané bouři, meteorology nazvané "Dokonalá bouře". Ve filmu Dokonalá bouře posádka rybářské lodi Andrea Gail bojuje s nejmocnějšími živly, jaké kdy příroda uvolnila ze řetězu... (Warner Home Video CZ)

Nix

Film je rozdělený na dvě části, kdy první je super výpravný a správný film, který utekl jako voda a pomalu vás připravuje na tu druhou, pro mne už méně záživnější část. Jako při takové délce je ten konec i když s dobrou bouřkou takový hořkosladký. I když to čekáte, tak to přijde až moc rychle. Ale posádka má dobrý obsazení. Takový trochu lepší průměr ale nic převratného pro mne. ()

Dexx

Výborný film, dramatický až do konce, který je prostě fajn už proto, že jeho závěr je docela výjimkou mezi typickou hollywoodskou produkcí. Nedoporučuji, pokud trpíte mořskou nemocí, bouře je ztvárněna VELMI živě. ()

husoko

ano, efekty si zasluhuju vyssie hodnotie.. kvalitu filmu ubija hlavne nepodareny scenar a snaha urobit z particky rybarov hrdinov > ked si uvedomite fakt, ze si za situaciu v akej sa ocitli na konci filmu mozu sami > vyznie zaver nie famozne dojimavo, ale naopak famozne smiesne... Clooneymu sa asi velmi zapacilo meno Danny Ocean, aby sa dal na ulohu 'vodcu' mimo pevniny > nho ale nie je Ocean ako ocean :] ()

Tiiso

Film vytvořený na základě vizualizace. Do domácího kina dobrá záležitost, ale dějově silná tak maximálně na jedno shlédnutí. Snímek se sice vytasil neobvyklým koncem, ale to nic nemění na příběhovém průměru. ()

Alojs

Viděno v kině, na velkém plátně a s pořádným zvukem. Děj sice trpí klasickým syndromem "dějů podle skutečných událostí", ale i tak - druhá půle mě prakticky přikovala k sedadlu. Chybělo jen málo, aby mě vlny stáhly ke dnu společně s hrdiny. Co se týče depky - velice ucházející. K tomu všemu si připočtěme příjemné herecké obsazení, Petersena, který je na moři jako doma, citelný rybinový feeling a dostáváme kousek, který si tu čtyřku zaslouží. * ()

Marty7CZ

Včera(17.7.10) jsem na to koukal po delší době v tv a musím prostě přiznat, že jsem u toho dřepěl jak zakouslý morče do mrkve... Je to prostě pecka biják, nemůžu si pomoci:-))))) ()

iKosser

Vysoké hodnocení hlavně za hudbu! Ta hlavně dotvářela katastrofickou tvář tohoto filmu, ne kilometrová vlna... ()

Crazynka

Úžasně natočený film, skvělé efekty, příběh plný lidskosti... Na takovéto filmy si hodně potrpím... Ten konec, ten mě rozsekal a doprovázely ho i moje slzy... Nezapomenutelný zážitel. Silné 4 hvězdy. ()

TommyDiamond

O tom,že námořníci tvrdý chleba maj. Tak o tom asi žádná. Skvělí pohled do života obyčejných námořníků,kteří za svou lásku k moři a rybaření zaplatili cenu nejvyšší. Ale provedení bylo naprosto šílené. Jak tady někdo může napsat,že vizuální efekty bylo špičkové. Nevim asi jsem přiletěl z marsu. Bylo to v té bouři nepřehledný,prostě matlanice. A to jak se loď přetočí o 360 stupňů, vratí se zpět na místo a stežně stojí jako by nic,tak to je hodně silný kafe a ten kdo to vymýšlel musí mít asi hodně bujnou fantazii. Celkově 30% ()

Knor

Líbilo se mi, ty dvě hodiny utečou jak nic. Efekty a rozbouřené moře jsou udělány mistrovsky, hodně to na mě působí, protože se moře trochu bojím a vidět před sebou nějakou 15 metrovou vlnu by mě asi zabilo dřív než ta vlna samotná. Trochu to zabíjí slabší scénář a taky až příliš hrdinů na jeden film, ale herci byli skvělý, nenudilo to a jako akční dobrodružný snímek to všechno splňovalo. ()

sluzevsky

Rybičky, rybičky, rybáři jedou. Netuší ale, do čeho se hrnou. Hvězdné, tvrďácky strništěm poseté, herecké obsazení, činí diváky Dokonalé bouře nebouřlivými. Režisér vsadil na jistě schopné umělce a jejich charisma, bez kterého by film zůstal někde pod čarou. Žádná pointa, která by byla přidanou hodnotou, ale i tak koukatelný příběh ze života rybářů, jejichž denní chléb je tvrdší než slupka, pod kterou se ve skutečnosti skrývají upřímné city chované k pevnině. ()

Kinpr

V podstatě jen v krátkosti. Film je výtečný, za čisté čtyři hvězdy, protože herecké obsazení a výkony za méně nejsou. A ta pátá je za Jamese Hornera. Ve výsledku plný počet, Petersonova velmi vydařená práce! A miluju Diane Lane ()

DavidWebb

Posádka prachychtivých rybárov sa rúti v ústrety solídnej búrke a... nemuselo to dopadnúť až tak priemerne, čo možno paradoxne súvisí s údajnými pravdivými udalosťami, pretože tá posádka je zložená z tak nezaujímavých karakterov, že som nemal žiadnu chuť alebo záujem vo svojej predstavivosti k nim zapadnúť. A bez empatie nie je požadované napätie a bez napätia ani úžasné zábery morskej búrky nezanechajú chcený efekt. Neviem, či je správnym slovom pre popis celej udalosti slovo povrchný alebo nezáživný a ak je to tak, tak si nie som istý, koho chyba to je. Prvých 30 minút je využitých úplne nesprávne a takisto vedľajšiu linku s jachtou a záchranármi, som chápal ako režisérov podvedomý strach z toho, že tá hlavná linka nebude mať dostatok „pary“. Paru mala, ale iba na efekt, nie na city diváka. A tá klišoidná hudba! Uff. Je to škoda, ja som si fakt myslil, že to s Clooneym a Wahlbergom na tie štyri vytiahnem, ale chýba mi chuť pozrieť si to niekedy znova. PS: Neverím, že by v takom počasí dobrovoľne lietalo nejaké lietadlo alebo vrtuľník. A Clooneyho posledný záber...? To bolo zbytočné. ()

Řízek

Nevěděl sem, že s rybářskou lodí se dá udělat eskymák. Ale ten konec (ten na souši) si mohli vážně odpustit. A hudba mě taky pěkně štvala. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen