Živly nemají slitování. Pocítíte jejich zuřivost. Atlantik se vzdouvá v třicetimetrových vlnách. Vítr zuří na maximum! V říjnu 1991 se tři povětrnostní fronty - mezi nimi i hurikán Grace - srazily v dosud největší zaznamenané bouři, meteorology nazvané "Dokonalá bouře". Ve filmu Dokonalá bouře posádka rybářské lodi Andrea Gail bojuje s nejmocnějšími živly, jaké kdy příroda uvolnila ze řetězu... (Warner Home Video CZ)

mil@n.fanatik

Čekal jsem minimálně 70% ve zdejším hodnocení... Když vidím, že tento velmi silný snímek, který byl natočen podle pravdivého příběhu, tak z mých 4*, mile rád tomuto pěknému, ale zároveň smutnému filmu přidám... 5*!! ()

Campbell

Solidní film který má dvě velké výhody. 1) je dokonalá hudba Hornera, každá scéna ve který je akce je díky hudbě neuvěřitelně napínavá. a číslo 2) je dobrá režie Petersen je skvělý režisér a díky tomu jak film režíruje je film víc než ve skutečnosti je. Plno scén je tu efektních a napínavých a hlavně jsem se nenudil. Efekty jsou velkolepé, jen škoda že i přes snahu mi bylo celkem jedno co se stane s kteroukoliv postavou. Za shlédnutí film rozhodně stojí, lituji toho že jsem film neviděl o dost dříve. ()

predators

Sice trochu trvá, než se začne něco pořádného dít, ale...ale ty vlny byly obrovské! By mě zajímalo, kolik litrů vody se v průběhu natáčení spotřebovalo. Takže na efekty si tady stěžovat nebudeme, že? Na herce taky, protože je jeden lepší než druhý a hooodně dobře se to poslouchá. Napětí by se dalo taky smočit, takže spokojenost. 75% ()

nash.

Zajímavý pokus smíchat obyčejné drama obyčejných lidí s efektní a dech beroucí trikovou podívanou, bohužel s poněkud disharmonickým výsledkem, kde obojí bylo výborné, ale současně jedno více či méně rušilo to druhé a naopak. Skvělé obsazení, slušná režie, dokonalá iluze běsnících živlů, ale na to, aby z toho vznikl dokonalý film, nesrazily se všechny ty klady v ideální výšce. ()

Slarque

Wolfgang Petersen po Ponorce znovu dokazuje, že na moři patří mezi nejlepší režiséry. Možná bych měl pár připomínek ke scénáři, ale režie, kamera, efekty a obsazení jsou bezchybné. Lepší než většina bezduchých popcornů. ()

WANDRWALL

Žádná bouře není dokonalá, když tak intenzivní či mohutná. Co je na moři či souši dokonalé? I Ježíš říkal - Dokonáno jest, ale až když naplnil údajné písmo svaté. Každý člověk by měl zažít bouři na moři, a v malé lodičce, to si pak zapamatuje do konce svého života, a prospěje mu to více, než vysedávání u televize a sledování filmů o bouřích na moři. (1.10.2010.) ()

Rocky62

The fog's just lifting. Throw off your bow line, throw off your stern. You head out to South channel, past Rocky Neck, Ten pound island. Past Niles Pond where I skated as a kid. Blow your airhorn and throw a wave to the lighthouse keeper's kid on Thatcher Island. Then the birds show up, black backs, herring gulls, big dump ducks. The sun hit ya , head North, open up to 12, steamin' now. The guys are busy, you're in charge. Ya know what? You're a goddam swordboat captain! Is there anything better in the world?Úchvatná souhra poetiky a katastrofy v té nejodvážnější bitvě proti nezkrotnému živlu. 85% ()

klerik

Nie každý uverí, že takto sa to stalo. Nie každý uverí dialógom. Ale každý musí uznať, že herci z filmu urobili celkom kvalitnú drámu... ()

Chrustyn

Velice kvalitní a napínavý katastrofický snímek s dobrými herci. Kdyby byli lepší triky mohlo to být i za 5*. Konec mě docela nemile překvapil. Hned po Ponorce nejlepší Petersenův film. ()

SeBig

Clooney vs voda. Jedna za obsazení a druhá za scénu, kdy Klůny řve na vodu: ,,tak pojd ty mrcho!!" Vemte si příšte rukávky. ()

Marze

Je z toho film pro televizní obrazovku. Rozdíl mezi speciálními efekty a dramaturgií je 140 millionů dolarů, které vám zvýší krevní tlak, ale zbytek nechají nezaujatým. ()

heyda

Je to tak mezi 3 a 4 hvězdičkami. Dokonalá bouře je katastrofický film, který se snaží vyvarovat co nejvíc Emmerichovských klišé a to se mu zdárně daří. Malinko mi sice nesedl závěr a z celkového napětí mě vyrušelo hned 5 reklam. Čert vem debilní Novu. Bohužel i tento fakt mi nakonec pokazil dojem z tohoto filmu. Cítím, že Petersen vytvořil docela solidní katastrofický film, každopádně bych si to dokázal představit o něco bohatší. Ta část filmu, která se odehrává v té šílené bouřce je velmi chaotická, což je logické, ale já bych takové peklo střídal třeba s jinými záběry, protože dívat se tolik minut jen na rozbouřené moře, samej hukot, tmavou helikoptéru, která se snaží vylovit nějaké trosečníky nebo loď, která se pere s vlnami to člověka po chvíli omrzí. Každopádně myslím, že mezi katastrofickými filmy se jedná o docela poctivý film, jehož reálnost je docela věrná, takže v zásadě můžu doporučit, ale potenciál tam vidím přece jen vyšší. 65% ()

Ivoshek

První půlku s představením hrdinů a jejich zazemí jsem přeskákal tak, abych měl základní přehles. A v pohodě to stačilo. Druhá půlka už je jízda u všech jednotlivých lodí i vrtulníku. Na plátně to musí být maximální nářez. ()

MM11

Nešťastně průměrný snímek. Teď sepisuju komentář, ale za dva roky už nebudu pořádně vědět o čem to bylo. Snad se mi podaří zapomenout i na ty ucajdané repliky, které bez náznaku lítosti divákem jen tak proletí. Za zapamatování stojí chytře vygradovaná zápletka a snad omezení přílišného patriotismu, což bych v tomhle filmu (navíc Petersen) ani moc nečekal. ()

HellFire

Kéž by se Petersen vrátil zpět ke svým německým kořenům, Hollywood mu nesvědčí. Ne že by Dokonalá bouře byl špatný film, všechno zde funguje dobře, ale šlo z toho vytěžit rozhodně více. Musím však zatleskat za konec, který byl hodně emotivní. ()

SOLOM.

Velmi slušný dobrodružný/katastrofický kousek s excelentním hudebním doprovodem Jamese Hornera, skvělým hereckým obsazením, slušnou režií a dobrou atmosférou. Trošku horší už to bylo se samotným scénářem a některými speciálními (slabšími digitálními efekty). Ani to mi však nezabránilo, abych si tento film užil. Mám rád kousky, které nekončí happyendy, takže tady malý plusový bodík, trošku mě srala ta „romantika“ kolem – docela by mě zajímalo, kdo vyprávěl, jak to bylo, když nikdo nepřežil. Diane Lane byla k sežrání, než se dřít na moři, to bych s ní raději dělal „bongabonga“ až se budou třást lustry v baru - George Clooney, Mark Wahlberg, William Fichtner velmi solidní výkony, zbytek party průměrné. Linka s rodinkou na člunu zbytečná. Slza mi u toho sice neukápla, ale i tak jde o lehce nadprůměrnou podívanou…70% ()

fleker

Já nechci bejt hnědopuch, ale nějak nerozumím tomu štítku "podle skutečného příběhu", když celý film je postavený na tom, kolika různýma peripetiema se musela banda rybářů uvízlá na moři v bouři prokousat, a na konci filmu se dozvíme že vlastně nikdo z posádky nepřežil...vysílačka jim odešla, noutbuk ani smartfouna jsem tam nikde neviděl, takže celý ten příběh buď poslal někdo z nich telepaticky do budoucnosti a nebo scénárista dokázal vyvolat ducha jednoho z posádky, ale pak zase nechápu proč i tahle část nebyla součástí filmu, působilo by to mnohem reálněji a věrohodněji. ()

ARI50

Bouře na moři sebou nese většinou jistou ztrátu na životě, film nás zavede super příběhem a taky mezi výbornou posádku, čeká nás dlouhá bouřlivá nebezpečná cesta. ()

matestlust

Velice povedený mix dramatu a dobrodružného snímku o partě rybářů,kteří jsou ochotní pro úlovek zaplout i do té největší bouře...Výborný George Clooney(ostatně jako vždy) a taktéž i Mark Wahlenberg... ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen