Zámecká paní říkají patnáctileté Katce (S. Julinová), jejíž rodiče jsou správci hradu Krabonoš. Dostala poslední vysvědčení, má před sebou bezstarostné dny prázdnin. Ale místo s kamarádkami u vody je tráví v hradní pokladně prodáváním vstupenek. Jednoho dne se na Krabonoši objeví student Petr (J. Hartl), který tu má přechodně dělat průvodce. Stačí jediný pohled, aby se Katka bezhlavě zamilovala. Petr je ale samotář a Katčina snaha upoutat jeho pozornost se nesetkává s úspěchem. Vynalézavost zámecké paní se stupňuje a jednoho dne to dojde tak daleko, že se na hradě objeví policie. Ze sbírky hradu totiž zmizí vzácný exemplář. Za vším je Katka. Její příběh vypráví právě o tom, co dokáže udělat první láska. (Česká televize)

denbrough

Čtyři za Katku a přesnou hudbu Karla Svobody. Nostalgie.. Katku (S.Julinovou) jsem baštil a Petra (J.Hartla) nechapal :-) ()

Fajt

4 hvězdičky za Bouzov a staré dobré herce. Pouze nechápu proč museli být dabováni St. Tříska - Lipským a Fr. Husák - Zd. Řehořem. ()

Gamekeeper77

Průměrný film ze života jedný puberťačky ovšem krásně vonící dětstvím, létem a vzpomínkami na tolik oblíbené prázdninové výlety po našich hradech a zámcích. 65%. ()

ostravak30

Přiznávám, že mám tyhle letní komedie pro náctileté a rodiny rád. A že jich v osmdesátých letech bylo natočeno. Jako hub v lese po dešti. Kopretiny pro zámeckou paní navíc lákají nádechem dobrodružství a tajemstvím hradu. A pak také Sylvu Julinovou - velmi hezkou dívku s přirozeným talentem. Škoda, že v herectví nepokračovala. Z dnešního pohledu samozřejmě působí tyhle pubertální filmy trochu zvláštně. Hlavně když mají Rafťáky a Gympl. Bohužel pro mě osobně se film pohybuje na hraně dvou a tří hvězd. Hlavně za ten neskutečně příšerný dabing u zkušených herců. Nikdy nepochopím, proč tohle někoho napadlo. A pár úsměvných momentů zde také najdeme. V kombinaci se zámeckou hudbou a v romantickém prostředí je to docela milá, chvilkama i poetická záležitost ne letní nedělní, nudou prosáklé, odpoledne. ()

Frog.cz

Jako jo ale koho napadlo napadlo předabovat mladého Pavla Kříže - Romanem Skamene, Husáka - Zdeňkem Řehořem, Stanslava Třísku - Lipským a Pavlušu - Lábusem, tak to jsem jako opravdu nepochopil..... ()

Pitryx

Tomuhle snímku odebírám tři z desíti za ten přiblbý předabing. Proč to režisér udělal? Aby pokazil zážitek z jinak dobrého snímku? Nebo mu snad hlasy českých herců vadily jen tak? Nakonec, je to jedno, pan Pinkava tím u mne klesl na dno čert ho za to musí prohánět po poli snad třicet roků. Takovou blbinu by snad neudělala ani opice Tereza z jeho předchozího filmu. Jinak je však film pro mne skvělý, hlavně když si tam pohazují mým první kazeťákem, co jsem v životě měl. Slečna Julinová je tu naprosto perfektní a ostatní také. Jen ty jejich hlasy, to je prostě pro mne nepřijatelné. 70 %. ()

honzic

Pěkný romantický film ze zámeckého prostředí s dobrými herci. Na druhou stranu zamrzí slabší závěr a menší dějovost, ale jinak skvělá hudba. Hodnocení: 65 % ()

Zoltar78

Možná není moje hodnocení úplně objektivní, ale já tyhle prádninové komedie pro mládež z let dávno minulých doslova miluji. Sálá z nich taková ta pravá letní prázdninová pohoda, která z dnešních filmů úplně vymizela. Líbí se mi na nich ta bezprostřednost, žádné hraní si na umění, jejich cíl byl jasný, příjemně pobavit a já to beru. To vše podpořeno krásnou hudbou Karla Svobody a zasazeno do malebného prostředí hradu Bouzov. Příjemně se na to kouká. Škoda, že se takové filmy už dneska netočí. Z nostalgie a lásky k těmto filmům hodnotím tak jak hodnotím. ()

Luswani

Herečka v hlavní roli je značně nesympatická a není v tom sama. Taky nerozumím tomu nesmyslnému předabování některých herců. Scénář bezduchý. Celkově špatný film. 20% ()

natalanka

pravé léto, pravé dětství, pravé dospívání, humor mě osobně velmi blízký. Takový jsem jako slečna přesně prožívala. Jen ten hrad mi chyběl :-) :-) ()

sharka.68

Když tohle natáčeli, byla jsem stará jako Kateřina Krásná (Sylva je +4)..byla jsem i tak praštěná a nápadů jsme měly možná víc a pošahanějších, než ty holky z filmu....a s tímhle filmem, ve mně ožívá ta základce odrostlá holka a cítím vůni právě natrhaných kopretin...že Bouzovu říkají Krabonoš, jsem tvůrcům dávno odpustila, ten dabing ne...vánočka s marmeládou je moje noční můra a Joachima Štampacha bych jako zpovědníka brala i na tom obrazu... no a pak je konec, já se vrátím do reality a chvíli mám zavřený oči,aby se ty slzy, skoro 40 let staré nostalgie, nehrnuly ven... ()

Cibulka_C

Jakoby můj názor, že Jana Hartla úplně nenávidím, sice nikoho nezajímá, ale tady musím lehce přimhouřit očko a upřímně říct, že tu byl super a ani mě tolik nes💩al. Film pohodička, typická osmdesátková ideálka, docela mě bavila, trochu mi to připomnělo film Stav ztroskotání (1983), děcka v létě o prázdninách, hrozně super a milá atmosféra. Vždycky mě hrozně nemilosrdně zahřálo u srdce, když se Hartl praštil do hlavy. Dětští herci prostě uměli hrát a byli hrozně přirození. Skoro jakoby nebyli ve filmu. 🙈🖤 A ještě jsem stihla pochytit ten dabing českých herců českými herci. Třeba jeden byl namluvenej Jiřím Lábusem a já si furt myslela, že tam hraje Lábus. Když už ty lidi chtěli předabovat, tak měli najít nějaký dabéry a ne herce, kteří v té době byli známí. 🤦🏼‍♀️ Docela kreativní námět o životě na zámku. Doporučuju a za mě rozhodně 10/10. 🙌🏻 ()