waits

Nádherný film, s retro horskou zimní estetikou situovanou do doby před sto lety, do dob, kdy se do jednotřídky jezdilo na sánkách a kdy se místní ochotníci nesměle těšili, že "'přijede delegace až z Vrchlabí a možná i z Prahy!" Vůbec nejde o pohádku, přitom Krakonoš téměř pohádkově působí, lidem se žije těžce (sociální linka nepůsobí nijak nuceně, a nakonec ani ten proslov knížete Harracha taky ne) a přitom z filmu vyzařuje optimismus a radost. Hapkova písen je příkladem výborného odhadu atmosféry filmu, herce je radost sledovat (hostinský Augusta, Heřmánek, propagároři lyžování - lyžníci Hekšus a roztomilý venkovský učitel Havelka, Vladyka a vlastně všechny dětské role). Pokud něco o Vánocích pravidelně, tak prosím, tohohle Krakonoše. ()

Vesecký

Plívová tentokrát opět točila v kruté podkrkonošské zimě se spoustou sněhu (a filmy se sněhem nemám rád). Jako téma si zvolila počátky lyžování v českých zemích (včetně pana hraběte Harracha na konci filmu) v chudém kraji, kde lidi živilo sklo, tkalcovský stav, ale v nemenší míře i pašování ze Slezska. Ta vratislavka tedy nebyla od Liberce, ale z Wroclawi, došlo mi to teprve v půli filmu... Film jistě dětem přinesl dobrou podívanou, z hlediska odrostlých je to spíše průměr, znám lepší filmy naší krajanky z Chuchelny... ()

Zeek

Další česká klasika o lyžích, která mě odjakživa vůbec nesedí, ale to neznamená, že je to špatný film. Moje hodnocení: 60% ()

Pidzey

Hezký,chytrý,vtipný,příjemně obsazený,s překrásnou hudbou a krásnou zimní atmosférou.Jeden z nejhezčích českých filmů vůbec. ()

J R C Pecuchet

Precizně natočený film s výborným hereckým obsazením. Dnešní tvůrci by si mohli vzít příklad, jak se mají točit dětské filmy. Jako kluk jsem tenhle film miloval. Hudba : Petr Hapka ()

mh.mail

90% - Další z povedených filmů specialistky na dětské filmy Věry Plívové-Šimkové. Kouzelná atmosféra zimních Krkonoš a průkopníci lyžování v našich krajích. Baví mě bezpečně i v dospělosti. ()

zdeny99

Dočkal jsem se krásných reálií začátku 20. století, kulturních tradic včetně tří králů, pletení košů, výroby skla, spousty sněhu, kterého bylo ještě na Velikonoce v Krkonoších tolik, že to vypadá spíš jako vánoční film. Krakonoš na lyžích byl také super, učitel ve staré jednotřídce také, berňáci na lyžích taktéž. Ovšem děj mě nebavil... Vizuálně dokonalé, příběhově slabé. [12191. hodnocení, 252. komentář, 75%] ()

Joll

Málo kde je zima a hory krásnější než tady a málo kdy si tak vroucně u filmu přeju být přítomen.Tento film je pro povánoční pohodu jako stvořený, o uvodní písni Petra Hapky nemluvě, ta mi skoro vhání slzy štěstí a radosti do očí. ()

Fawkes

Staré Československé filmy, i tyto pro mladší věkovou kategorii mám rád, ale tento film mi téměř vůbec nepadl do noty. Na mě asi až moc dětský námět i scénář, takže bohužel. Co bych více ocenil je doprovázející hudba Petra Hapky. (35%) ()

MarleyCZ

Precizně natočený film jen dokazuje, jaké skvosty jsme tady měli, bohužel dnes je tomu jinak. Skvělé obsazení (Ondřej Havelka, Karel Heřmánek) spolu s pěknou hudbou od Petr Hapka. Těším se na něj vždy o Vánocích, kde již má dlouhou dobu jisté místo 80/100. ()

Kirman

Krakonoš a lyžníci v televizi? Tak to musí být Vánoce. Tuto "pohádku" mám s Vánocemi spojenou, ač se samotný příběh odehrává po Vánocích. Úžasná atmosféra a krásná hudba. ()

Olík

Pokud se budeme bavit a jakémsi kouzlu (a můžete si pod tímto pojmem představovat cokoliv) ,tak kolik tuzemských snímků disponuje větší silou, něž právě tento zasněžený příběh z počátku století? Věra Plívová-Šimková byla shůry obdařena a dáme li stranou Pány kluky, tak u Krakonoše a Lyžníků se vyřádila (v dobrém slova smyslu) asi nejvíc. Milé, nenásilné, poetické i autentické....jedním slovem pohlazení. Navíc herecký výkony....to snad ani nejde nazvat výkony, ale prostým lidským bytím. A co teprve dětské role, třeba Kreidl, Krňanská nebo Král...o tom si ti dnešní "herci" z Ulice a podobných seriálů mohou nechat jenom zdát. Ne Mrazík, ale tenhle snímek patří k zimě (chcete li k vánocům), stejně tak jako patří k tomu nejlepšímu z domácí kinematografie. ()

papaguy

Pamatuji si výbornou atmosféru a dojem mystična, kterou ve mě film jako v dítěti zanechal. Přitom šlo jen o lyžování, a to ještě na jedné lyži a odpíchávání se pomocí klacku. ()