zbynacz

Pro mě asi nejoblíbenější "vánoční" pohádka, se skvělou, místy tajemnou atmosférou a krásnými zasněženými Krkonoši. A jelikož jsou Vánoce, tak zapínám televizi a jdu se "už zase" na 73 minut nechat přesvědčovat Karlem Heřmánkem, že naše pohádky jsou nejkrásnější... ()

natalanka

Film mého dětství. Miluju závěrečnou scénu, když financové honí Krakonoše. A mám ráda ty správňácké dětské lumpárny, které tam kluci provádějí. Stejně jako jako jsme je prováděli my doma. :-)) ()

route60

Připravit ski, ski nasadit, Krakonoš a lyžníci je nádherný film o lidech žijících na horách od Věry Plívové-Šímové který snad nikdy nezestárne, krásna hudba Petra Hapky, Karel Heřmánek, Karel Augusta a dětští představitelé jsou výborní. ()

Darth Kedr

Pohádkám o letošních Vánocích bylo učiněno zadost. Je to vůbec pohádka? Na tom nesejde, každopádně pěkný film o průkopnících norských "ski" v českých zemích. Výborná a také výborně zahraná role pro Ondřeje Havelku. ()

Nonna

Tady se konstelace hvězd sešla opravdu šťastně. Paní řežisérce se podařilo natočit kouzelný příběh ze starých Krkonoš a tím zachovat pro generace budoucí obraz toho, jak naše nejvyšší hory a jejich obyvatelé kdysi žili a vypadali. Život chudých sklářů, horalů, lidí sužovaných nedostatkem, kontrolovaných financi, kteří se i přes nebezpečí vydávají přes hranici, aby přispěli sobě i svým blízkým je natočen trochu s nádechem nostalgie, až to vzbuzuje mylný dojem "ideálních starých časů", jak je dnes v oblibě z neznalosti nýt, na druhou stranu ukazuje i negativní stránky oné doby (financi, proradný synek hospodského,chudoba). Každopádně jde však především o dětskou komedii a ta je dodnes přitažlivá pro dospělé i pro děti. Karel Heřmánek jako Krakonoš, jehož přítomnost je vždy předem naznačena motivy tradičně geniálně jednoduché Hapkovy hudby, je čarovný. Nadšený pan učitel Havelka perfektní. V době natočení filmu a možná hlavně díky paní režisérce, ještě uměli dětští herci hrát, takže jejich výkony jsou naprosto srovnatelné s výkony dospělých. ()

J.Mayen

Krásná "pohádka" na kterou jsem se těšil každý rok přes vánoční svátky, kdy jí v TV vysílali, nemůžu dát jinak než 5*. ()

Danaak

Klasika na kterou se těšim asi nejvíc z těch všech co nám servírujou televize o Vánocích. Krásný prostředí hor, zpátky do dětství, nádech tajemna a legend a hlavně kolem všude ten sníh! Krásný!!! ()

lisma

Dokonale zimní potažmo tříkrálová atmosféra. Rád bych se do toho filmu občas přenesl, protože má svou určitou poetiku, kterou já můžu. ()

Kozlowski8

Příjemný laskavý film o průkopnících lyžování v Čechách, o soudržnosti mezi lidmi někdy na počátku minulého století, o hřejivé atmosféře v chudých krkonošských chalupách. Výborné výkony všech herců i neherců, krásné zasněžené Krkonoše a hapkova hudba stejně milá a příjemná jako celý film. 95%. ()

rigby

Jeden z nejlepších dětských filmů, jehož půvab s léty nehasne. Nádherné reálie, ve kterých se natáčelo. Krásné roličky obsazené těmi nejvhodnějšími herci. Radosti a strasti dětského světa, tajemství a dobrodružství, ale i tvrdá realita skutečného života. Zkrátka téměř dokonalá směsice, i když hodně zidealizovaná. Rád se kdykoli podívám znovu. ()

LencaN

Klasická filmová 'pohádka', kterou mám spojenou se Štědrým dnem. Líbí se mi takové to nadýchané zasněžení hor, sluníčko, lození po kolena ve sněhu a to i když jsem spíš teplomil, tak takováhle krkonošská zima ala Lada se mi na pohled líbí. I to povídání krajánků, schovávání pašířů, placení za noclech pohádkou, ukázka toho jak lidi trávili večery pletením košíků a děláním krajek místo čučení na telku. Nezapomenutelné jsou výroky 'Lumpiku, šup na pec.', 'Voláme vivat, voláme sláva.' :) a fajn je i herecké obsazení, akorát mi celkem vadí hlas té malé Rózičky, trochu moc piští :) a samozřejmě titulní píseň je nezapomenutelná. ()

jose77

Pro mně asi nej film co jsem viděl. Skvělej nápad, výborný prostředí a super herci ( Heřmánek, Havelka, Augusta... ). Chtěl bych vrátit čas a zahrát si tam aspoň ty SKI. Luxus 100%. ()

zigy

Nádherná pohádka po děti i dospělé. Málokdy se povede, aby byl určen pro obě věkové kategorie a aby se oběma i líbil, a paní režisérce Plívové-Šimkové se přesně tohle povedlo. Ono se ve filmu zase tak moc nemluví, ale ve spojení s krkonošskou přírodou a hrajícími si dětmi úžasně funguje geniální hudba Petra Hapky, která mě opravdu hodně chytla za srdce. Karel Heřmánek si ještě před Luciferem vystřihl další démonickou figuru – totiž krakonoše. Anebo to byl jenom pašerák?:) Potěší i Ondřej Havelka jako nadšený pan učitel. ()