Standey

Jedním slovem NÁDHERA. Úžasná a silná atmosféra v překrásném prostředí krkonoš. Poetický příběh, který můžu vidět pořád dokola a nikdy neomrzí. ()

meda2016

V některých chvílích rozvolněný film, podobně jako když relaxuješ s grogem pod sjezdovku a obhlížíš vzdalene velikány. Sníh nepadá, jen větřík některé vločky zvedá do jemného prachu. A pak slyšíš smích, jak nějaká banda přisvištěla shůry. ..... Všichni hrajicí jsou úžasní. ()

VLADEK

Tenhle film mi jako dítěti nic neříkal a to jsem dětství prožil na Šumavě, se spoustou sněhu a lyžováním. Ocenil jsem až mnohem později. ()

lepo

5* už len kvôli pamiatke velikána českého filmu Vaška Lohniského. Samozrejme film je taktiež nádherný. ()

PTuranyi

Príjemná ľudová veselohra zobrazujúca život jednoduchých ľudí na hraniciach začiatkom 20. storočia s láskavou patinou melanchólie. Vtipným motorom je tu objavenie moderného elementu lyží na kraji sveta kde dávajú líšky dobrú noc. Pašovanie je tu ako všade v okolí hraníc vítaným spôsobom privyrobenia a financi sú tu komickými postavami, na ktorých účet sa všetci zabávajú. No a nesmieme zabudnúť na deti. Tie sú totiž živou vodou tohto filmu a ich herecké výkony sú veľmi dobré. Produkcia je klasicky dobrej československej úrovni v 80. rokoch. ()

Ywo

Vyborna poeticka snimka pre deti i dospelych. Filmu nechyba vsetko to, co maju deti radi - dobrodruzstvo, tajomno, prve dotyky s laskou. Dej sa odohrava v horskom prostredi, cim ziskava silny lyricky naboj, ktory vedia tymto sposobom vystihnut snad len cesky reziseri. Nehovoriac uz o skvelych vykonoch detskych hercov. ()

Horácius

Tady budu nekompromisní. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který má nádhernou, byť jistě řádně zidealizovanou atmosféru, ale o to vůbec nejde, protože se na něj nedá zapomenout. Kolik takových filmů se natočilo v novodobé sračkovité éře? Nebo to už nikoho nebaví? ()

TommmyT

Překrásný dětský film s dobře vystřiženou zimní atmosférou, umocněná dobou ve které se film odehrává a dobře obsazenými herci. Jako celek doslova lahodné podívání. Spolu s filmem Páni kluci asi nejlepší celovečerní dětský film u nás. Čtyři a půl hvězdičky. ()

petrce

Kouzelný film a příběh ze zimních Krkonoš, který potěší nejen děti, ale i milovníky hor, starých tradic a lyžování. ()

Saprofag

Tohle má zajímavou zimě romantickou náladu a líbilo se mi to. Nevím jestli to osloví dnešní děti, ale je to docela dobrý. ()

dalberg

Tento film nesmí chybět u žádných Vánoc. Popravdě ho mám trochu ve škatulce "pohádka". Skvělé prostředí, bezva herci a pěkná hudba. Folklor jak má být:-) A věta: "Pane vrchní, vy nám tady nějak plápoláte" se zapsala i do mého repertoáru hlášek:-)) ()

Pythonator

No fuj. Tyhle sračky mě bavily jako malého kluka. Teď už nemám čas sledovat nicneříkající filmy. Jednu hvězdičku dávám jen za ty Krkonoše. ()