Alvin

Jakkoli je mi protivné, že každé Vánoce recyklují televize ty samé divácké hity, Krakonoše a lyžníky si užiju pokaždé, asi z nějaké nostalgie po dětství, kdy i u nás byla takováhle zima. ()

T600

Film se mi moc líbí, ale nedá se říct, že bych nad tím proseděla večery. Děti své role zvládli vskutku výtečně. Vždy když vidím tento film chce se mi být na horách :) 85% ()

Mr.Hackels

Tohle já prostě miluju. Nevím proč, ale má to svoje kouzlo a žádné Vánoce si to nenechám ujít. Havelka, Heřmánek, Vladyka, Augusta a další a další. Plus spousta milých dětských rolí. Ta atmosféra mě vždy krásně na pár desítek minut unese. Ústřední skladba od mého oblíbence Petra Hapky to jen umocňuje. Prostě nádhera! ()

luphick

Těžko říct co by to bylo za Vánoce bez filmu Krakonoš a lyžníci. Stačí úvodní melodie a hned vidím stromeček a na stole cukroví. Co dodat. Prostě klasika, která už se dnes netočí ;) ()

AdaProfa

Česká zimní klasika, která i po letech neztrácí nic ze svého kouzla. Krkonoše s pořádnou sněhovou nadílkou (i na Velikonoce) a lyže jako nový fenomén v Čechách. K tomu perfektní Karel Heřmánek, o kterém jsem si jako malý skutečně myslel, že je Krakonošem, a nějak jsem nemohl přijít na kloub, proč ho furt honí ti policajti. Skvělá podívaná. ()

zeromen

Československá klasika, s výborným obsazením a krásnou přírodou. To byli časy. A čest památce výbornému herci Václavu Lohniskému. ()

KarlosK

Dětskýma očima viděný život v chudé sklářské vesničce v Krkonoších počátkem 20. století. Nádherně natočený idylický (téměř pohádkový) snímek o počátku lyžování v Čechách. Celý film se odehrává v zimě (v té pravé se sněhovými závějemi) a je skvěle herecky obsazen. Vyniká zvláště Ondřej Havelka jako laskavý učitel a Karel Heřmánek v roli pašeráka. Ve filmu se také ve vedlejší roli naposledy objeví i Václav Lohniský, který během natáčení "lyžníků" zemřel přímo na place. ()

Standey

Jedním slovem NÁDHERA. Úžasná a silná atmosféra v překrásném prostředí krkonoš. Poetický příběh, který můžu vidět pořád dokola a nikdy neomrzí. ()

Wolfvater

Pro mě film hodnotný i tím, že pradědeček v mládí jako pašerák na hřebenech Krkonoš též působil. V létě zedničil, v zimě pašoval. Nějak rodinu uživit musel a v zimě práce nebyla, tak vozil obousměrně přes hranice, co v které zemi nebylo a v druhé bylo k sehnání. Ovšem musel také umět unikat četníkům, kteří skutečně dělali zásahy a u podezřelých domovní prohlídky. Praděd však měl své skrýše vykopané ve stráních vysoko nad chalupou, tak u něho nikdy nic nenašli. A časem se stejně odstěhoval s prababičkou za prací dolů do kraje. A tento hezký film je hezkou připomínkou těch prvorepublikových časů. ()

dtom odpad!

Tenhle film je pro mě strašně depresivní. Pokaždé, když ho jen zahlédnu je mi z něj špatně 🙈😁 ()

Cesty timem

Geniální hudba Petra Hapky mne, jak si vzpomínám, už při prvním shlédnutí filmu, když mi bylo asi 11 let, velmi zaujala a vlastně k filmu doslova přitáhla. Nebýt jí, byl by to sice dobrý a milý film (u mne za 4*), ale už tehdy jsem se stal opravdu milovníkem filmové (tedy nejen filmové) hudby. Vím asi o dvou hlavních filmech v mém dětství a přibližně z té doby, které stály u začátku mého vnímání filmové hudby a to Krakonoš a lyžníci a Božská Ema... Možná ještě Hříšní lidé... No prostě Hapka a Liška :-) ()

motyka52

Mám pro to slabost, no a co? Kouzelná horská atmosféra, sympatičtí lidé, moc hezká muzika. Tohle a S čerty nejsou žerty nesmí o Vánocích chybět. ()

remotrumpet

"Žádný strachy, co není může být. A nekdy je to lepší než, to co je." - "Ski z Nórska." - "A ty křídla, ty křídla má na nohou." - "Ale pán vrchní, vy nám tady nejak plápoláte, pojďte si hačnout, pojďte." - "Ty trumpeto!" - "Co máme s váma dělat, muzikante." - "Tak ahooooj." ()

J.CTORN

Miluju tuhle pohádku, tu zimní atmosféru a časy které z nás nikdo nezažil ale chtěl by. Taky se mi líbí že tu Krakonoše vyobrazili jen jako představu v podobě pašeráka. 10/10 ()

A.Dufresne

Výborný námět se SKI, to by snad nikoho nenapadlo to vymyslet:)...Hodně slušná komedie, u kterého se nebudete nudit celý film. ()