Tommassi3

"Zázračný dřeva !! Pche !!" - "Jedinej zázrak je, že jsme tady v těch horách s kupou haverlantů doposavad ještě nepochcípali hlady.." ;) ()

GeusX

Radostně optimistický film plný bílého sněhu a čertovských prkýnek nazývaných ski v idealizovaném přelomu století. ()

Terva

Půvabný film o těžkém životě chudých sklářů, novodobém Krakonošovi a zcela novém vynálezu, jakýchsi lyžích. Scénář : Jana Knitlová. Kamera : Emil Sirotek. Hudba : Petr Hapka. Ve filmu hraje Karel Heřmánek jako pašerák Krakonoš. ()

Padme_Anakin

Dětské střevíčky si čas od času nazouvám ráda a v tomto případě mi bylo velikým potěšením. Vrátila jsem se po letech a udělala moc dobře, je to kouzelný snímek. Částečně na mě dolehla i nostalgie, ano, takhle nějak to tu vypadalo, moje babička by mohla vyprávět, hromady sněhu, chudí skláři, prkýnka zvané ski, rodinné štěstí v jedné místnosti s kupou dětí a klukovské lumpárny. No a Ondřej Havelka v roli pana učitele a Krakonoš v podání Karla Heřmánka nemůžou zklamat. Prostě a jednoduše výborný + půvabná hudba Petra Hapky mi vychází na krásných pět hvězdiček. ()

corpsy

Ak to človek vidí počas vianočných sviatkov, snímok tým dostáva neuveriteľný náboj a atmosféru. Naozaj excelentný film, na ktorý sa ale v dnešnej dobe akosi zabúda. ()

Praxis

Roztomilá podiváná pro děcka i rodiče. Neurazí, nenadchne i když trošku potěší návrat do dob císaře pána. Za Heřmánka jedna hvězda navíc :) ()

Karlas

Toto je zkrátka jeden ze zlatých klenotů tvorby fenomenální Věry Plívové - Šimkové, který si naprosto získal mé srdce. Pokud jsem nucen trávit Vánoce daleko od domova, vždy mne dojme svou krásou, někdy až k slzám. Nádherná hudba Petra Hapky se vine a zdobí tento poetický a kouzelný příběh. Líbí se mi i nástin ještě neposkvrněného soužití českého a německého elementu v drsných pohraničních krajinách, který vhodně dokresluje atmosféru doby. Věra Plívová – Šimková měla vždy šťastnou ruku při výběru dětských herců, a to je také jedna z věcí, která dělá její báječné filmy tak dokonalé. Každý z výborných českých herců pěkně naplňuje svou roli, ať je to čestný, odvážný a trochu démonický Karel Heřmánek, dobrácký Karel Augusta, či hodný rozpustilý učitel Ondřej Havelka a další vynikající osobnosti našeho filmu. ()

movieband

Zábavný film (nejen pro děti), který vypráví o příběhu pašeráka v Krkonoších, kterého si místní děti spletou s legendárním Krakonošem a použití lyží na horách. Na mě film zapůsobil pěknou atmosférou (ještě) nezkaženého života, samotnými Krkonoši a výborným Karlem Heřmánkem. Tenhle film má duši. ()

PogoJoe

V paměti mi utkvěla skvělá hudba (a hlavně titulní song) Petra Hapky, jinak mi film nějak nesedl. Nebavil mě. Možná kdybych ho viděl jako malý, utvořil bych si jiný názor - protože pro děti je film především určen. Ale teď ve čtyřiceti - i přes výborné herecké obsazení mi připadalo, že tam všichni přehrávají a až zbytečně moc se pitvoří a "příběh" jsem hledal marně. Spíše šlo o takový pokus zobrazit život a atmosféru venkova v horách "za císaře pána" - a to se vcelku povedlo. ()

kajas

Docela sympatická pohádka o tom, kterak se do našich končin dostaly lyže. Na jedno zhlédnutí ale bohatě postačí. ()

Anglie

Špičkový dětský film s krásně vystiženou zimní atmosférou. Šimková-Plívová prokázala svůj režisérský talent. ()

dyfur

…..dobrá režisérka, oblubeny K.H.,zasnežená krajina …..a …..nikdy sa mi to extra nepáčilo….film možno chybu nemal.len tomu …niečo  taky “filmovy sexappel “ chybal…. ()

Martin741

Krasny priklad toho, ze so zacinajucimi 80. rokmi uz normalizacne filmy v byvalej federacii len dodychavali. Film prilis stavia na detoch a na ich vnimani sveta, co ma teraz uz vobec neoslovuje. Nedokaze to zachranit ani pekne prostredie hor, v ktorom sa pribeh odohraval. Nic to, za rok 1980 by som dal urcite vyssie Smoljakov Vrchni Prchni. 69 % ()