Paříž, město světla, se v psychologickém thrilleru Nájemník Romana Polanskiho zlověstně mění do temné nálady. Polanski ztvárnil pana Trelkovského, nového nájemníka pařížského bytu s tragickou minulostí. Předchozí nájemnice, mladá žena, se vrhla z balkonu v horním patře. Její věci zůstávají v rezidenci a živí Trelkovského rostoucí posedlost v tuto ženu. Nebo snad přiživují jeho šílenství? (Magic Box)

JoudaCZ

Celkem slušně vypěstovaný stihomam, ale (podobně jako u Hnusu) absolutně nevím proč. Navíc Polanski je výrazně lepší režisér než herec. ()

baronGrga

Tak tohle byl krok vedle. V toužebném očekávání podobně laděného filmu jako byl Rosemary's Baby tiskl můj ukazovák tlačítko play u o osm let mladšího Nájemníka. Jenže zatímco napínavý komplůtek kolem Rosemary nabírá s blížící se peripetií příjemných obrátek, příběh pana Trelkovského naopak čím dál více zpomaluje a uzavírá se mátožným vyústěním, které nezachrání ani uměle naroubovaná pointa. Namísto thrilleru s hororovým nádechem mě tak čekalo psycho-socio-drama s inťoušskými ambicemi, což v daný okamžik přispělo k hodnocení na 60%. ()

jindrisak3

Nechápu tak vysoké hodnocení, pro mě to bylo velké zklamání. Je to celkem nuda, chybí děj... Vydržela jsem to hodinu a půl, pak jsem si to jen tak ze zvědavosti posunula na konec, a jen díky tomu závěru nedávám odpad. ()

Tereza11

Paranoidní pohled do nitra schizofreního člověka....líbí se mi jak film graduje i to že si Polanski střihnul hlavní roli... ()

Konev odpad!

Odpad, odpad a ještě jednou odpad! Vybral jsem si film podle zvučného jména režiséra, dal na hodnocení zdejších filmových znalců a přetrpěl jsem 2 hodiny tak děsné kraviny, že jsme se shodli s manželkou, že větší jsme ještě neviděli. Kdo se chce 2 hodiny nudit a přemýšlet přitom, proč ten film někdo nafilmoval, tak to je ten správný film. ()