poster

Andělé s ocelovým hlasem

 • USA

  Iron Jawed Angels

 • Slovensko

  Anjeli s oceľovým hlasom

Drama

USA, 2004, 125 min

 • Šňůra
  *****

  Vynikající práce jak režisérky Katji von Garnier, ale především všech ženských představitelek v jakkoliv velké či malé roli, od Hilary Swank, přes Frances O'Connor a Molly Parker, až po Anjelicu Huston.(11.11.2007)

 • anderson

  Poz.: Český názov ANDĚLÉ S OCELOVÝM HLASEM je uvedený na DVD ktoré nevydal domáci distribútor, ale má české titulky. (23.12.2004)(23.12.2004)

 • Zik2
  ****

  Film, který je možná někdy umělecký až moc. Ale přesto je velmi dobrý. Přibližuje příběhy několika statečných žen, které už přestalo bavit sedět doma na zadku, čekat na manžela a když přijde řeč na politiku, opakovat „Tomu já nerozumím, to víte...“ a blbě se u toho culit. Nechybí ani trochu tý romantiky, aby se jako neřeklo, že byly sufražetky ňáký lesbičky, což vrcholí prapodivnou scénou ve vaně, no ale můj multimediální přehrávač má teď fantastickou futuristickou novinku, časový posuvník, takže se blbosti dají přeskočit a omezit se na to, co musely Američanky udělat, aby si u našeho tatíčka zakladatele Wilsona vydobyly podporu volebního práva v Kongresu. Otázka, jestli nemohly přeci jen svůj boj přerušit během války a dosáhnout nejspíš svého i bez krmení hadičkou do žaludku, je sice na místě, ale historie tak zkrátka nešla.(4.11.2012)

 • Boogeyman
  ***

  Jé, tady se nějaká paní režisérka pokoušela být originální, ale ve výsledku jsou všechny scény odklonivší se od klasické formy buď trapné, nebo směšné. Zbytek filmu je obyčejné kostímní drama plné kvalitních hereček.(19.2.2008)

 • danecek24

  62. Zlatý Glóbus za rok 2004 - cena (1) - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Anjelica Huston + nominace (2) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Hilary Swank(12.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace