Sebevražda nebo vražda? Sehraný tým brněnské kriminálky v čele s šéfkou Karin (J. Čvančarová) a její pravou rukou kriminalistou Davidem (J. Dvořák) musí odhalit vraha mladého nadějného malíře, který zemřel za podezřelých okolností. Jeho smrt navíc pravděpodobně souvisí i s krádeží vzácného obrazu P. P. Rubense z Moravské galerie v Brně. V průběhu vyšetřování, do kterého se zapojí i další zkušení detektivové (M. Isteník a P. Bučková), však dojde k další vraždě. Případ zasáhne i do osobního života Karin, jejíž harmonický rodinný život dostane krutý šrám. (Česká televize)

Taškář

Nejlepší byla hudba, úžasné. Podobná jako ze seriálu Randall & Hopkirk :-) Škoda že u nás nikdo takou filmovou muziku nedokáže. Mladý Doyle je geniální jako táta. ()

Jonatána

Je to první díl, možná hvězdu přidám. Ale Jitka Čvančarová jako drsná policajtka je tak neuvěřitelně nepřirozená a nevěrohodná, že mi překryla všechno, co by se mi třeba mohlo líbit. Jiří Dvořák a ta malá žabka, jo, ti se mi líbili. Jitce jsem věřila okamžiky, kdy se usmívala, byla za hodnou mámu nebo dceru. Ale v té příšerné čepici jakože drsná policistka? To fakt ne. Na další díl se ale ještě podívám, třeba to bude lepší. ()

deLaFere

Ještě pět minut před koncem jsem byl připraven tomu dát smířlivé dvě hvězdy. Ovšem ten konec, to je opravdu věc. Celou dobu mi vadil střih, hudba, scénář lehce podprůměrný. Isteník to je detektivní autorita sama. Bohužel Jitka Čvančarová hodně slabé, ale myslím, že to není její chyba, ale Renčova. Chtít po ní, aby se takhle tvářila? Slyšel jsem rozhovor s Renčem, kdy vyzdvihoval, že v hlavní roli je žena. Myslím, že to pěkně podělal. Tohle bylo po několika letech, kdy jsem se podíval naslepo na něco českého. No, zas to dlouho neudělám. ()

Amonasr

Děj je akční, má spád, ale bohužel až příliš. Navíc je všechno značně přitažené za vlasy. Vraždy přibývají jak na běžícím páse a stejně hladce policie odkrývá nejrůznější indicie a důkazy vedoucí neomylně k pachatelům, všechno jí totiž hraje přímo do karet, včetně všelijakých náhod. Čímž ovšem příběhu prakticky chybí napětí, a to je u kriminálky dost velký hendikep... ()

quixote

Jestli to bude takhle pokračovat, vzdám to. Výborní herci, špatná režie. Výsledek asi nemohl dopadnout dobře. Je to ještě horší než Místo zločinu Plzeň, kde se mi laťka kvality zdála být proklatě nízko. Pozlatit Stracha, Tauše a ty, kteří opravdu umějí. ()

Karp

Konečně jsem také shlédl 1. díl seriálového počinu tak často komentovaného a nevím, z čeho se mám vzpamatovat dříve, jestli z toho, že M. Spáčilová mu přiřkla 60%, anebo z děje samotného. Napadají mě čtyři slova: nuda, nezájem, nelogičnost a karikatura. Nuda, kterou jsem při sledování pociťoval, nezájem o děj, karikatura některých postav a jejich chování a nelogičnost v ději samotném. Výsledek je, že si při sledování připadáte trapně za hlavní aktéry, kteří se chovají, jako kdyby vystupovali v nějaké totální šmíře, mají vševědoucí pohledy a zřejmě jasnovidecká zjevení nebo se naopak usmívají nad absolutní scénáristickou banalitou, která nepůsobí duchaplně ani s litrem vodky... O mafiánských bossech s kožešinkovým lemem ani psát nebudu, protože nikdo takový nikdy nežil a vyskytuje se jen ve fantaziích pisatelů pokleslých detektivních románů... ()

ForGump odpad!

No teeda, ono to už vypadá, že snad mám něco proti Renčovi osobně, ale opravdu to tak není. Pan Renč jenom točí strašné sračky. Proč režisér a kameraman švenkují, v tomto případě naprosto bezdůvodně s kamerou jak smyslů zbavení? Proč kamera naráží hercům až do obličeje? Proč polovina záběrů je z podhledu? Koho napadlo obsadit do hlavní role Jitku Čvančarovou a ještě jí dát čepici a naučit jí drsné zvolání Policie? Komu přišlo super tam dávat tu muziku s těma saxofónama? Proč Arnošt Goldflam hraje svou roli jak ze sitcomu? Proč mladý Heřmánek vždy hraje stejného psychopata? A proč sakra Michal Isteník mluví tím podivným úchylným hlasem? Proč to zase vypadá jako by to napsala Halina Pawlowská křížená s Tomášem Magnuskem? Samé otázky... Na něž odpověď již nenaleznu, neboť nemám na Renčovi věci už opravdu nervy.. 0% ----------------- No a v návaznosti na debatu (např. na facebookovém profilu Kamila Fily) kolem tohoto seriálu, kterou si Renč a spol. opravdu nezaslouží, musím podotknout podstatnou věc - ČT je prostě konzervativní a snaží se nikoho neurazit. Zrádci a další Taušoviny budiž vyjímkou potvrzující pravidlo. No a u Renče se to vymklo kontrole až přílišnou jednoduchostí a trapností v duchu 90. let a tehdejší exploatačního stylu. Fila argumentoval podceňováním diváctva, které je většinou nad 45 let a nad 60 let u těchto seriálů. Dostal za to sprda. Nicméně toto tvrdím už dlouho, a je to opravdu tak. Žádný ageismus v tom není ani za nic, to je prostě konstatování. A jak tyto průměrnosti vlastně vznikly a jejich historie sahá k začátku 90. let. Komunisté lidi nedokázali vzdělávat a ještě jim to zakazovali a topili v šedivém normalizačním průměru, a v televizi je krmili přívětivými seriály typu Nemocnice, Chalupáři, apod., jejichž etos se táhne dodnes. V 90. letech se společnost nestihla ani rozkoukat, najít si to své, nebo spíše ani nemohla, neboť neměla rozlišovací schopnosti a těžko si hledala cestu ke kvalitním dílům. Ke všemu přispěl nástup komerčních televizích, a odvážně bych to personifikoval do osoby Vladimíra Železného, ten se totiž na počátku přihlásil do výběrového řízení s kulturně hodnotným programem na úrovni ČT2 a pak všechny přechytračil a většinu národa zbláznil do programu, který obsahoval obskurní telenovely, kriminálky a bulvár. A to nám tak nějak zůstalo, později se to přiživilo našimi vlastními telenovelami a divácký vkus se posunul do propasti. A ČT v 90. letech na to nedokázala reagovat a naopak ještě na přelomu století začala připomínat seriály typu 30 případů majora Zemana a dodnes se topí v průměrnosti, protože mají strach ze svých koncesionářů. Nové vedení Petra Dvořáka, které formálně nastolilo nějaký systém kreativních skupin, Filmového centra, spuštění programu ČT ART apod. sice občas prosadí něco světového (1 dílo z 5) a chlubí se tím, ale jaksi se zapomíná, že se z nich stejně produkují průměrnosti až podprůměrnosti a programová skladba ČT se ani jinak tvářit nechce, furt se opakují Hříšní lidé města pražského, stále dokola vidíme Chalupáře, a Vyprávěj či Doktora Martina. A co je vlastně klíčové. ČT se nesmí řídit sledovaností, stále se prostě podlézá divákům a většinovému vkusu, který můžeme vidět i v české kinematografii. Jak diváky naučit analyzovat a rozlišovat, co je a není dobré, je něco co vůbec netuším jak provést. Protože jak čísla ukazují i Hlava medúzy je prostě stále většinový program, byť je absolutně nezvládnutý a tristní. () (méně) (více)

topi80

Já si nemůžu pomoci, ale mě tvrďácko - správňácká Čvančarová baví, i když to nemá logiku. Chytlo mě to i přes ty toporné herecké výkony a další v komentářích zmiňované nedostatky. Nenáročná detektivka, jde to rovnou k věci, takový Pitaval (i když bez těch zajímavých policajtských typů). Na koukání při reprízování to není, ale na jednorázové kouknutí v pohodě. Dal bych i tři hvězdy, ale ta logika závěrečného rozuzlení (mafián si jde z výslechu rovnou dělat bordel domů k policajtce) by spíše zasloužila stáhnout to na jednu. Ale budu shovívavý. ()

milwaukee

No, přišlo mi to trochu ujetý. Když jsem uviděl Čvančarovou, tak ta mi dvakrát nesedla, ale nakonec jsem ji nějak vzal. První hvězdičku dám za mladýho Heřmánka, který na pumpě hodně dobře srovnal toho debílka v červený kšiltovce. Na tyhle blbečky v červených kšiltovkách by měli cajti vyčlenit zvláštní team. Druhou hvězdu dám za úžasný brýle, které nosil Arnošt Goldflam. No a třetí dostane slizkej padouch Schwarz. Ten byl prostě dokonalý. ()

Mamlas

Taková standardní česká detektivka mizerné úrovně ala ČT, v hlavní roli opuchlá baba, kameraman totální magor, neutuchající protivná hudba, korejský product placement a k tomu primitivní příběh s vypatlaným koncem. Velmi mě mrzí, že jsem i na výrobu tohoto dalšího braku musel přispět svými poplatky. (12%) ()

Nalimator

Podprůměr. Zbytečné násilné a vulgární scény. Příběh plochý, průhledný, nepropracovaný, hloupý. A Isteník je asi předabovanej, takový hlas předtím neměl, mluví tady jako mutující teenager. Jirka Strach s Labyrintem a podobnými kriminálkami je úplně jiná liga. ()

Sigi-ACS odpad!

Hruza, des a utrpeni, postavam kriminalistu nelze role vubec verit. Cvancarova otresna, Istenik dle hlasu asi prisel o koule, asi milion nelogicnosti Smutnym faktem ceskych modernich krimi serialu zustava to, ze Malyho pitavala prekonal jen Pripady 1. oddeleni. ()

Neklan006 odpad!

Škoda, škoda. Promo jak blázen, ódy pěli už předem všichni zainteresovaní... A asi nejsmutnější byl pohled na těžkotonážní očepicovanou Čvančarovou, když místy pobíhala tu za dítětem, tu za padouchem! No uvidíme za týden. ()

ACDCKL

Ztracená hodina času. Raději jsem měl koukat na divy starověku a měl bych z toho alespoň něco. Vím, proč Renče poslední dobou vůbec nemusím a zde to jen potvrzuje. Naprosto bez náboje, herecké výkony o ničem, scénář příšerný. Odpad tomu dát nemohu, přece jenom Slunečné a Ordinace jsou větší dno televizní zábavy. ()

mirkath1

Nebylo to tak špatné, jak jsem podle hodnocení čekala. Docela byla vidět snaha o zlepšení naší produkce. Taky myslím, že Jirka Strach by tomu dal větší šmrnc a vyvaroval by se nelogických situací. Vem to čert, dívat se na to dá. ()

Dejff_2004

První díl nehorázně utahaný a nudný. Jitka Čvančarová jako šéfka brněnské kriminálky je dost nevěrohodná, Karel Heřmánek ml. nekoukatelný a jediný, kdo tvoří něco zajímavého je už tradičně Jiří Dvořák. Jenže u něho je to už několikátá prověřená role detektiva, takže jeho standart. 30 % ()