Pevnost Alamo

Pevnosť Alamo

Válečný / Drama / Western / Historický

USA, 2004, 135 min

• LiVentura

Viděl jsem, je to špatný remake, jako je jich většina špatných a umrlých. Nicméně oceňuji znovuoživení citlivé americké westernové problematiky jménem Alamo.(13.7.2009)

Pro Amíky to má asi větší historickou a vlasteneckou hodnotu než pro mě, coby nuzného Středoevropana. Místy jsem se dost nudil.(9.12.2007)

Takový roztahaný film. Jason Patric a Patrick Wilson mě moc nezaujali, Dennis Quaid neměl co hrát (tak tam kromě závěru většinou nebyl) a herecky to tedy celé zachraňoval jako vždy výtečný Billy Bob Thornton. Výprava a kostýmy jsou také povedené a dobrou práci odvedl i Carter Burwell, jen režisér tomu nedokázal dát pořádný tvar.(1.9.2008)

"Krása, co dokáže hudba." Lehce nadprůměrně zpracované dobytí pevnosti Alamo. Bitvy nejsou špatný, ale zbytečně krátký. Zajímalo by mě, jak by tuhle bitvu natáčeli Mexičani :). Něco mezi 3 až 3 a půl hvězdy. Nejvíc to herecky táhl Billy Bob Thornton - no kdo taky jiný :o).(1.8.2008)

• Paldini

Asi by to dopadlo mnohem lépe, kdyby byl natočen hraný dokument o celé události než tenhle nevýrazný velkofilm. Nejvíce mě mrzí, že jsem moc nepochopil pozadí historických událostí, které film naprosto ignoruje. Scenárista je určitě rozený Texasan počítající s tím, že se o historii Texasu učil každý ve škole. A vůbec nejvíce mě pobavil komentář na konci filmu, který se věnuje dalším osudům nějakého bezvýznamného mexického kapitána, který i ve filmu hrál druhořadou roli, a úplně ignoruje postavu Samuela Hustona.(22.1.2005)

• - Počas natáčania si lokálne spravodajské televízie zabezpečili vrtulníky, aby získali letecké snímky pevnosti. Účinkujúcim bolo však prikázané, že keď uvidia vrtulník, majú mu ukázať prostredný prst, takže žiadne zábery nakoniec nemohli byť uverejnené. (Smok)

• - Kulisy pevnosti Alamo, postavené na 20.4 hektároch (51 akrov), sú do dnešného dňa najväčšie a najdrahšie v Severnej Amerike. (Smok)

• - Crockett (Billy Bob Thornton) hrá na svoje husle "Mockingbird Quick Step". Pieseň je verzia "Listen to Mockingbird" a vznikla v roku 1855, 19 rokov po obliehaní Alama. (Smok)