Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

Jirkacek

Snímek Na Hromnice o den více je pro mne důkazem, že dobrá komedie jde natočit i bez sprostých slov, přihlouplých blbečků a předimenzovaných akčních scén. Hned napoprvé se mi tento romanticky laděný film s komediálními prvky moc líbil a od té doby jsem se na něj podíval ještě několikrát. Možná je pro mne tak atraktivní, protože cestování časem je pro mne vůbec nejoblíbenějším filmovým tématem, ale těch důvodů je více. Hromnice byly totiž natočeny tak, že se staly vtipným, poučným, zajímavým, nadčasovým a k zamyšlení pobízejícím filmem pro všechny generace. Hlavním hrdinou byl Bill Murray jako televizní specialista na meteorologii Phil, který rozhodně nepobral příliš mnoho dobrých lidských vlastností. Tento namyšlený, arogantní, jízlivý, sebestředný a samolibý komentátor odjel s kameramanem v podání Chrise Elliotta a produkční Ritou, kterou si zahrála Andie MacDowell do městečka Punysutawney, kde se vždy 2. února za svítání konala tradiční slavnost, při níž svišť měl předpovědět, kdy začne jaro. Z této cesty byl Phil otrávený a vyloženě zamrzlé městečko v Pensylvánii nesnášel, stejně jako jeho obyvatele, kteří se na slavnosti tak skvěle - na rozdíl od něj - bavili. Celou reportáž vyloženě odbyl, aby se mohl co nejdříve vrátit domů do New Yorku, ale sněhová bouře štáb donutila vrátit se do Punysutawney a ubytovat se v hotelu. Když se Phil ráno probudil, bylo opět 2. února, ale on byl jediný, kdo si pamatoval včerejší den. Ostatní hromnice prožívali běžně, zatímco se Phil pokaždé probudil ve stejný den ve stejnou hodinu, ve stejném hotelovém pokoji. Se svým prokletím nebo spíše šancí nakládal různě a hodně dlouho trvalo, než pochopil, co má dělat. Pamatuji si, jak jsem se jednou snažil spočítat, kolikrát Phil prožil ten osudný den 2. února, ale nepodařilo se mi to. V jedné části filmu totiž následoval jeden střih druhý a prostě jsem to nestíhal. Nicméně bylo jich hodně, věřte mi. Dost natolik, aby se Phil stal lepším člověkem, aby se naučil znát věci, které neznal, aby uměl hrát na klavír, aby přečetl tolik knih, kolik jich nepřečetl za celý svůj život a podobně. Při každém sledování mne vždy bavilo, jak si Phil dokázal poradit s nějakým problémem nebo situací, kterou prožíval pořád dokola. Když se tak ještě zamyslím, je s podivem, že jsem byl z filmu tak nadšen, protože v něm hlavní role ztvárnili pro mne nesympatičtí Bill Murray, Andie MacDowell, Chris Elliott, Pro Billa to byla asi nejlepší role, ve které jsem ho kdy viděl, Andie nesnáším vždy a všude a Chrise z jiných snímků vůbec neznám. Každopádně, pokud chcete prožít klidný večer a pobavit se nejen 2. února, pusťte si film Na Hromnice o den více, který jsem ocenil pěti hromnicovými hvězdami *****. ()

megacik

Týmto snímkom sa inšpirovala kopa ďalších filmov, toto je však priekopník, preto dávam plný počet. Ak si chcete 100% oddýchnuť, pozrite si ho. Je to skvelý nenáročný film, a skôr scifi, ako fantasy. ()

Dwayne47

za mna taky priemerik , 3,5 hviezdy.... ako bolo to fajn ale ten film mal velky potencial ked zistil ze zije ako keby posledny den a zajtrajsok nebude mat nasledky, mohli tam zapracovat omnoho vacsiu hromadu vtipnych scen ako si uzival life ale neviem.... komedialne sceny tam boli asi 2co som sa zasmial , jedna ako ten sysel sedel za volantom a soferoval s nim a druhu nepatam a to som to prave teraz dopozeral :D , co sa tyka tych komedialnych prvkov asi mi to nesedelo velmi nakolko herec vyzera ako nejaky nerdacky uchylak a moc mi ten humor nevedel ,,, predat'''' .... ale tak zas treba brat ohlad na to ze je to komedia z roku 1993... film taka jednorazovka pohode. ()

Foltest

Skvělý pohodový film, po kterém mi naskočila dobrá nálada. Humor je nenucený a hlavní postavy jsou sympatické. Vše funguje tak, jak má. Rád se podívám znovu. ()

Skribler

Keď prestanete myslieť len na to, ako dostať ženu do postele, zostane vám kopec času. Dosť na to, aby ste sa naučili hrať na klavíri. To je z vás hneď iný človek a môže sa stať, že vás okolie začne mať rado. No a nakoniec získate aj tú krásnu ženu. K tomu, aby ste boli šťastní, treba prijať aj fakt, že smrť je prirodzenou súčasťou života. Tento film by som naordinoval všetkým, ktorí zabudli, ako sa má správne žiť. A púšťal by som im ho znova, a znova, a znova, kým by na to neprišli, podobne ako Phil. Film má okrem nápaditého scenára, úspornej réžie a vtipného hlavného hrdinu aj krásne posolstvo, že sa ľudia jedného dňa poučia zo svojich chýb a budú konečne šťastní. Prečo nie? Je to predsa romantická komédia. Skvelá romantická komédia! ()

Sejkorka

Milé, vtipné, poučné. Proč poučné ? Protože nikdy není pozdě, aby se člověk změnil (k lepšímu). A nemusí kvůli tomu prožívat jeden den dokola a dokola. Třeba jen stačí uvědomit si, jak by mohl vypadat další den, pokud chci přispět k tomu, aby lidi kolem mne měli radost, usmívali se, měli důvod myslet si, že svět je v pořádku. 5* nedávám proto, že mi tak nějak nesedí Bill Murray v roli Phila. Jemu tu změnu k lepšímu moc nevěřím, nevím, čím to je. Ale je to film na 89 % a určitě se k němu rád vrátím. PODRUHÉ 1-6-23 Sice furt ok odpočinkovka, ale z tip top archivu asi vyndám .... ()

burg

Od tohoto roku jsme to viděli už x-krát ve všech různých podobách, ale tohle má prostě stoje kouzlo. ()

hovnocuc

Moje srdcovka. Neskutecne zabavny, chytlavy a, jakkoliv se muze zdat zvlastni, ve svete filmu pomerne originalni. To doplnujou sympaticky herecky vykony a nepochybne i to, ze si asi vetsina lidi v tyhle situaci neodpusti predstavovat si v takovy situaci sebe sama. Existujou minimalne dva dabingy - ten starsi a technicky min kvalitni (muzeme slyset, ze nektery postavy jsou dabovany stejnou osobou), je obsahove lepsi a vtipnejsi. -Predpovite jeste neco pane Connorsi? -Pravdepodobnost meho odchodu - sto procent. ()

LUIGISde

1.11.2021 je to stále skvelý film. Aj lucii sa páčil bill murray ešte veľmi vo forme, sa vyvynie počas stopáže zo sebeckého povrchného egocentrika až na človeka ktorý sa nauči ako dokonale zvládnuť svoj všrdný deň a popritom, zachrániť dni aj ostatných. ()

ferika

Pre mna film tvoria dost podstatne hlavni predstavitelia. A v tomto filme maju odo mna 10 hviezdiciek! Hraju dobre, vyzeraju dobre a su strasne mili a sympaticki. A ked navyse sedi vsetko ostatne, je to jasne. Film so videl v nemeckom dabingu a bol spicovy, videl som ho uz asi 5x, cesky dabing bude tradicne asi este lepsi. ()

MatoPalkes

Inteligentná a v tej dobe veľmi originálna komédia. Bill Murray je frajer a Andie MacDowell bola fakt kočka. Najzábavnejšie niekde v polovici kedy si hlavný hrdina začal opakovanie dní užívať. ()

Marcimor

Komedie, která nestárne. Nápaditá a vtipná, s výbornými hereckými výkony. Ideální film pro zlepšení nálady. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky