Policejní inspektor Li se svou jednotkou rozpráší v přístavu bandu tajemného gangstera Čun-taa a zabaví rozsáhlou sbírku čínského umění, kterou chtěli propašovat z Hongkongu. Ten má za několik dnů přejít pod správu Číny. Druhý den se Li loučí na letišti s jedenáctiletou Su-jang, dcerou svého přítele Chana, který odlétá do Spojených států jako nový konzul. O dva měsíce později je však dívenka cestou do školy unesena Sungem, který chladnokrevně zastřelí její ochranku. Chan trvá na tom, aby byl k vyšetřování případu povolán také inspektor Li. Agenti FBI Russ a Whitney musí na podmínku přistoupit, přesto však nehodlají dovolit, aby se cizinec pletl do jejich vyšetřování. Pověří svérázného černého poldu Cartera úkolem, aby ho držel stranou od vyšetřování. To se mu však nepodaří, protože Li mu při první příležitosti uteče a pronikne ke konzulovi. A když mu Russ a Whitney vynadají, dosáhnou jen toho, že se ctižádostivý černoch pustí se svým nedobrovolným asijským parťákem do vyšetřování. Zjistí, že se v čínské čtvrti objevil nový zločinec z Hongkongu a že někdo skupuje zbraně a výbušniny. Stopa je postupně přivede až do Čun-taovy restaurace Foo Chow, kde se střetnou se Sungem a bandou zabijáků. Bitka skončí zkázou podniku a FBI má konečně záminku, aby se mohla zbavit obou nepohodlných policistů. Zklamaný Li se chce vrátit do Hongkongu, Carter ho však přemluví, aby pokračovali v pátrání. (TV Nova)

mzss1

Dost povedená akční komedie se skvělým hereckým duem Jackie Chanem a Chrisem Tuckerem. Je zde dost vtipných scén, dost střílení, je to pohodový film, kterému něco málo k dokonalosti chybí, ale to je detail. Hudba přívětivá, závěr filmu mohl být lepší, ale přesto film vidím na 83% = **** ()

Legas

Průměrná komediální taškařice. Jackie Chan se snaží rukama, nohama a Chris Tucker mu do toho blbě žvaní. Samotný Chan by to zvládl sám a lépe. ()

Anderton

Ja nedokážem Rattnerovi zožrať ani tento jeho najvydarenejší pokus o hollywoodsku prefabrikovanú zábavu pre najširšie masy. Som jeden z mála ľudí, ktorí nemusia Jackieho Chana a jeden z mnohých, ktorí neznášajú Chrisa Tuckera, takže jeho absolútne nevýrazná réžia bez jediného autorského prvku to zachrániť nedokáže. Pokiaĺ sa za autorský prvok nepokladá ich absencia. Mne je už z toho plagátu zle. ()

nash.

Celkem klasická krimi-buddy-komedie, kde mě však už poprvé po pár minutách neskutečně iritoval Tucker, a ani tentokrát to nebylo lepší. Jackie má sice pár zábavných vychytávek, bohužel se mu tam Tucker se svou fistulí neustále motá a spolehlivě zabíjí vše, čím mohl Jackie a film pobavit. ()

WANDRWALL

Smrt porazí lidského jedince, kdy se jí zamane. Nejlépe se umírá lehkým hlavám, lidem bez vlastností, a osobám pyšným, dutým a opičácky laděným. Jak takové kvality dosáhnout? Útěkem od podstaty v níž lidské já existuje. ()

klerik

Nočná mora pre všetkých fandov "čínskeho" Jackieho. Chanove kúsky sú absolútne v úzadí, prekvapí však dobrý (nie však originálny) scenár a vážny prístup všetkých zúčastnených. Filmík, ktorý drží krok s poslednými SMRTONOSNÝMI ZBRAŇAMI. A tak sa z Jackieho stala v Amerike hviezda... ()

Chrustyn

Povedená akční zábava s doboru ústřední dvojicí. Jedna z nejlepších Chanovek v americké produkci. Ale doma se Jackiemu daří přeci jen více. ()

SeBig

Dobrá komedie Chrise Tuckera jsem neznal ale kdyz jsem tohle videl tak si ho vzdycky budu pomatovat jako toho blaznivýho partaka Jackie Chana :) ()

korbitch22

Docela suchá komedie která mě nikdy moc nechytla, akce je sice fajn, ale je tu minimum opravdu dobrých vtipů, nechápu, že to má o 5% víc než naprosto dokonalý druhý díl. 55%. ()

FTP

Jackie Chan s Chrisem Tuckerem si neskutečně sedli a celou trilogii posunuli o level výš. Jsou vtipní a krásně se doplňují, ale je pravda, že podobných filmů bylo natočeno nespočet. Ovšem Tuckerovy hlášky mě moc baví. Odpočinkový film. ()

heyda

Hodně bláznivá bojová podívaná. Bitky jsou sice super a vtipný, ale je strašně moc vidět, jak je to všechno přesně nacvičený a strojený. Tímto komplexem trpí hodně bojových filmů s Jackie Chanem. Ale zase je prča sledovat na konci těchto filmů záběry z natáčení kolikrát si namlátil nebo se mu nepovedli různý skoky atd. :-D Takže 3 pěkné hvězdičky :-) ()

honajz

Sice to má pomalejší rozjezd i tempo, jak je u Rattnera zvykem, ale ten humor je vážně příjemný, a není blbý. Akce tedy pravda mohlo být víc, ale celkově je to pohodovka ()

Roman.Ticka

Přesně takto namíchanou esenci zábavy, vtipu, akce, trapasu, hudby, tance♥ a smíchu jsem potřebovala. Chris Tucker v roli drzého sebevědomého "negra" a Jackie Chan v roli neřízené střely a nenegra, jako nesourodé duo parťáků, byli naprosto povedení a perfektně vypečení. Nevím proč jsem se filmu opakovaně vyhýbala a z milosti dávno viděného dala kdysi trojku, když to má na víc. Každopádně jako kompilace různých žánrů na základě střetu rozdílných kultur, to funguje jak má. Carter: "Všichni nás (policajty) nenávidí. I máma se za mě stydí. Chtěla ze mě mít drogového dealera." Není nad to rozflákat 5 tisíc let starou historii. A chudák bezmezně oddaný své zemi Lee se na to musí koukat.☺ ()

MM11

Chris Tucker je pro mně záhada. Vždycky působí strašně vlezle a máte ho po chvilce dost, ale pak z něj vyleze nějaká hláška a film se zdá být bez něj poloviční. To Jackie Chan překvapí jen stěží, jeho choreografie je léčebnou metodou na Ratnerův konvenční styl bez náboje. Proto, kdyby tahle dvojka vykopla scénáristu a režiséra mohla dopadnout o poznání líp. ()

HellFire

Jasně, někdo si stěžuje, že jde o stokrát viděné klišé a rutina a někdo se chce pobavit. Záleží na úhlu pohledu. Jackie v USA sice nepředvede tolik akce, jako jsme u něj zvyklí, ale s Tuckerem mu to šlape. ()

eraserhead666

„Tak co, negře?“ Silně jsem z toho cítil ducha podobných parťákovských komediálních kriminálek z osmdesátých let, stavějících na setkání dvou ambivalentních kontrastů. Humor tu nějaký je (návštěva černošského baru), akce tu je taky, klasických Chanových humorných bitek je pomálu a nejsou tak výrazné. Chris Tucker občas na pilu humoru tlačí až moc, ale jeho tanečky jsou zábavné. Hodně mě bavila (po všech stránkách!!!) ta Tuckerova kolegyně, její tasení zbraně z elegantních plesových šatů bylo silně elektrizující. Mohla dostat mnohem více prostoru. V kontextu podobných komediálně laděných Chanovek je to slaboučký nadprůměr. ()

Bauer

Křižovatka smrti je jeden z mnoha " buddy movie ", která nepřináší nic nového ale aspoň je to zabavné. Jackie Chan a Chris Tucker vytvořili docela sympatickou dvojici. Chris Tucker mi lezl na nervy ale to bude nejpíš jeho protivným hlasem ale na druhou stranu jsem se díky němu párkrát zasmál. Jackie Chan se na tyto role v akčních komedií vyloženě hodí. Scénář taky nebyl k zahození i když nějaké ty mezery v něm jsou. Příjemná a zábavná akční komedie, kterou jsme měli možnost vidět již několikrát! ()

JASON_X

Vynikající akční komedie z Jackieho vrcholného období a také jedna z jeho nejvtipnějších - a na tom má nemalou zásluhu excelentní Chris Tucker. Když jsem kdysi při první projekci zjistil, že Jackie bude mít ve filmu za parťáka nějakého užvaněného vykuleného negra, nijak odvázaný jsem z toho nebyl. Ale už po pár minutách jsem se jeho skvělými exhibicemi výborně bavil. Chan a Tucker se dobře doplňují a tvoří spolu výborné komediální duo, které je určitě srovnatelné s legendární dvojicí Spencer & Hill. ()

Chris Hemsworth vs. australští striptéři

Chris Hemsworth vs. australští striptéři

12.05.2019

Chris Hemsworth (Thor) a Tiffany Haddish (Night School) si zahrají netradiční policejní dvojku v akční buddy komedii Down Under Cover, ve které se vydají po stopě záhadných lupičů kasin. Těmi by… (více)

Akční klasiky míří do televize

20.12.2012

Remake Nedotknutelných hledá hlavní duo

Remake Nedotknutelných hledá hlavní duo

18.11.2012

Francouzský megahit, který celosvětově utržil přes 400 milionů dolarů (z nichž 10 mu stačilo na pozici nejúspěšnějšího neanglicky mluveného filmu v USA za letošní rok), byl od začátku odsouzen na… (více)