Teče tudy řeka

• slovenský

Kadiaľ tečie rieka

USA, 1992, 123 min

• aluna

Film je jako samotný rybaření - 2 hodiny čekáte, než se něco stane, a i když vám za tu dobu parkrát ťukne, s uvědoměním planýho poplachu se zase ospale opřete do rybářský stoličky a klimbáte dál. Poetiku, kochání přírodou a okamžikem respektuju daleko víc než např. Wisemanovu předraženou bezduchou akci a Bayovy předražený všudypřítomný výbuchy, na tu správnou vlnu v týhle řece jsem ale nedokázala naplout, a tak na mě Redfordův film jen tak lehounce šplíchl, než by mnou skutečně protekl. Ono nějakej děj někdy nezaškodí.(18.8.2012)

• kingik

Neskutečná nuda. V tom filmu se za 123. minut neuděje nic podstatného. Brad Pitt na rybách. 40%(13.6.2010)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $43,440,294(9.12.2006)

Pán Redford je skvelý režisér, o tom niet pochýb. Nakrútil pre mňa jeden s najobľúbenejších filmov, na ktorý síce nemám náladu trikrát za rok, ale už nikdy z mojej siene slávy nevypadne. Príbehy ako tento si treba vychutnať a precítiť, potom sa vám príliš dlhý zdať nebude.(4.11.2005)

Učarovaly mi scény rybaření. Stále vidím řeku v oparu, který jak šípy protínají zlaté sluneční paprsky, postavu s bičem rozvážně mavájícím nad hlavou a stříbřité vlnky spěchající dál a dál. Impresionistické obrazy musí chytit za srdce nejen rybáře a milovníky přírody. A pak dramatické osudy postav, jež jsou jakýmsi protikladem nádherných scenérií....Být zde více hořkého humoru, cítil bych za tím ještě intenzivněji poetického spisovatele Otu Pavla.(31.12.2010)