Teče tudy řeka

A River Runs Through It

A rieka tečie

Kadiaľ tečie rieka

USA, 1992, 123 min

Osobně si myslím, že pro Brada a vlastně pro nás všechny bylo obrovským štěstím, že si ho Robert Redford vybral pro jednu z hlavních rolí do svýho filmu, protože pod jeho režijním vedením odchází z trasy zvaná "pan hezkej" a vydává se na cestu "pan herec" a dnes v roce 2012 po filmu Moneyball můžu směle říct, že na téhle cestě dorazil až na vrchol a jsem moc rád, že jsem viděl film kde před dvaceti ovlád celý příběh a přesto že mu jeho postávala dost nahrávala, protože nebyla plochá, fádní a především předvidatelná jako postavy jeho bráchy a táty, kdyby byl špatnej herec tak by to prostě nezahrál takovým způsobem, že jsem doslova čekal na každý jeho slovo a čin, protože jsem absolutně netušil jak se v příštích okamžicích zachová. Robert Redford musí Montanu milovat, protože tohle nebyly záběry pořízený okem, ale srdcem, opravdu překrásný přírodní scénerie. Film by možná zapad do tuctu dalších s podobnou zápletkou, ale nezapadne, protože je v něm cítit tlukot srdce.(13.9.2012)

Rodinná sága s krásnymi obrazmi. Vzťahy sú dôležitejšie ako príbeh, Brad Pitt je na úlohy "rebelov bez príčiny" ako stvorený. Taká komornejšia LEGENDA O VÁŠNI...(8.2.2007)

Nakolik je člověk vychovatelný? Zase je tohle téma zde středem pozornosti a neví si s ním rady ani reverend! Co potom já, běžný divák a člověk.(30.9.2010)

Poeticky vyprávěný příběh, pomalu plynoucí až k nenávratné tragédii. Krásně nasnímané, krásně odvyprávěné. Pohlazení po duši.(18.7.2009)

Táto Redfordova rieka možno pramení v malom lesíku a ústi do búrlivého oceánu, ale my sme svedkami jej toku iba miernymi tokmi a zákrutami, sledovanie filmu pripomína skôr oddychové člnkovanie (alebo ak chcete rybačku), ako divoký rafting. Na tom nie je síce nič zlé, dokonca je to aj príjemné, avšak prítomnosť silnejšej zápletky a dramatizácia v určitých okamžikoch deja by výslednému tvaru rozhodne prospela. Príjemný hrejivý, typicky americký filmík na víkendové popoludnie, ktorý poteší, ale až tak úplne nechápem Redforda, čo ho natoľko na scenári upútalo, že sa ho rozhodol aj sám natočiť.(23.6.2013)

• - Natáčení probíhalo v Granite Falls (Wyoming), Bozemanu a Livingstonu (Montana). (Tygrys)

• - Edie McClurg hrající matku Stephena Shellena je ve skutečnosti pouze o šest let starší. (D3VIL)

• - Žádný z herců před natáčením nikdy tímto způsobem nechytal ryby. (Tygrys)