Teče tudy řeka

A River Runs Through It

A rieka tečie

Kadiaľ tečie rieka

USA, 1992, 123 min

Pán Redford je skvelý režisér, o tom niet pochýb. Nakrútil pre mňa jeden s najobľúbenejších filmov, na ktorý síce nemám náladu trikrát za rok, ale už nikdy z mojej siene slávy nevypadne. Príbehy ako tento si treba vychutnať a precítiť, potom sa vám príliš dlhý zdať nebude.(4.11.2005)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $43,440,294(9.12.2006)

Kto by sa po tomto filme nechcel stať rybárom? 80%.(5.10.2008)

Hezké, uhlazené, bez větších zvratů, řemeslně dobře zvládnuté, plynulé = nezajímavé.(1.7.2007)

V určitých pasážích mi snímek lehce připomínal Legendu o vášni, ale ta mi přišla daleko silnější, intenzivnější a poutavější. Teče tudy řeka je dle mého názoru příliš rozvláčná podívaná, kterou však drží nad vodou herci a prostředí, v němž se odehrává.(1.10.2015)

• - Edie McClurg hrající matku Stephena Shellena je ve skutečnosti pouze o šest let starší. (D3VIL)

• - Natáčení probíhalo v Granite Falls (Wyoming), Bozemanu a Livingstonu (Montana). (Tygrys)

• - Několik let přemlouval Robert Redford Normana Macleana k získání práv na ztvárnění jeho novely. (D3VIL)