Teče tudy řeka

A rieka tečie

• slovenský

Kadiaľ tečie rieka

USA, 1992, 123 min

Refordova režijní ruka je přesná a čistá jako skalpel. Příběh, který převyprávěný neznamená nic moc, ovčem natočený tímto způsobem, v krásné krajině, s herci jakými jsou: Craig Sheffer, Brad Pitt, Tom Skerritt, rázem představuje zcela mimořádný zážitek. Jednu chvíli jsem sahal i po páté hvězdě.(28.7.2012)

PRED ZHLIADNUTÍM FILMU NEČÍTAŤ OBSAH - JE V ŇOM SPOILER (udalosť, ktorá sa odohrá až v posledných desiatich minútach). __ Dve hodiny bez pointy, bez ničoho. Áno, dámy a páni, to je Robert Redford. Presne takého ho my všetci milujeme. Vôbec nič prevratné, nič srdcervúce. Jednoducho štát Montana, hory, rieky - všetky prírodné krásy. Precízne podaná réžia, ktorej nelze absolútne nič vyčítať. Ak by ste sa ma spýtali prečo som vlastne nedal piatu hviezdu, pravdepodobne budem len zaryto mlčal. Naozaj, skutočne, vážne nepoznám odpoveď. __ Ale z akého dôvodu som dal tie štyri? Už pre nedávno spomínanú réžiu, čaro rybárčenia/horských riek a bratské puto dvoch (sympatických) antoným.(14.7.2010)

Nakolik je člověk vychovatelný? Zase je tohle téma zde středem pozornosti a neví si s ním rady ani reverend! Co potom já, běžný divák a člověk.(30.9.2010)

Nádherný příběh vykreslený ještě nádhernější kamerou, tak příznačnou pro Roberta Redforda, režiséra. Krásná krajina horské přírody a dravost řeky spolu s příběhem jedné rodiny jsou v tomto snímku svázány tak, jak to dokáže málokterý režisér. Kdesi jsem četl, že Robert Redford - režisér je lepší, než Robert Redford - herec. Možná je to i pravda, i když podle mého mínění je i ten herec vynikající.(16.9.2007)

Příběh dvou bratru a jejich životních cest.Ať už udělali dobré či zlé tak vždy měli klid na řece při chytaní ryb,která je vždy spojila i s jejich otcem.Dobré drama o rodině.Za mě 75 % a čtyři hvězdy.(12.11.2014)