Stůj při mně

• USA Stand by Me (více)

V lesní chatě na okraji Castle Rock, městečka uprostřed oregonských lesů, dvanáctiletý Gordie La Chance spřádá plány na neobvyklý výlet, který by měl navždy změnit jeho život. Jeho nejlepší kamarád Vern totiž slyšel, jak jeho starší bratr mluví s přítelem o nalezení mrtvoly hluboko v lesích a Gordie spolu s bojácným Vernem, tvrďákem Chrisem a odvážným Teddym zorganizuje výpravu za dobrodružstvím, která se změní v odyseu, při níž chlapci poznají především sami sebe. Cesta začíná nevinně, ale sen o tom, že se stanou hrdiny města, všechny čtyři podrobí zkoušce, jakou si nedokázali představit. (oficiální text distributora)

meda2016

Jen to, o čem to má být. Kluci trochu sami na svoje dětství. Čím být a jak být důležitý pro rodiče v bezohledném světě věčných amerických dobyvatelů. Hledání dobrodružství, zábavy a hrdinství. Hledání Stephena Kinga. A blitkománie. ()

HenryLuner

Tak trochu nostalgické listování stránkami Rychlých šípů, ač Jestřáb by z té střílející kápézetky zrovna nadšený asi nebyl. Tady to mají děcka jednodušší. I procházka zakrslou smrčinou do vedlejší obce je v tomhle věku srovnatelná s Magalhãesovou plavbou okolo světa. A což teprve zamžené oregonské hvozdy! ()

Dvojirakri

Spíš rodinný snímek s typickými kingovskými rysy - uzavřený okruh postav, mrtvola, nebezpečná cesta tentokrát v podobě železničních pražců a prohánějcího se vlaku. A více časových rovin. Popravdě, být mi asi tolik jako těm čtyřem klukům (jedním z nich je slovutný Wesley Crusher z vesmírné lodi Enterprise!) tak bych asi dal plný počet, jako dospělého mě to ale ne zcela bavilo, a jelikož jsem v mládí o tento snímek nezavadil tak schází prvek nostalgie. Ale možnost zvýšit hodnocení tam je, uvidí se příště. ()

Horácius

Tohle se opravdu povedlo a je to jeden z mála filmů podle Kinga, který má přesně tu atmosféru, kterou má i předloha. Lze jedině doporučit. ()

Mangus

Veľmi príjemný film s nostalgickou podtónom, niektorými dojímavými scénami a na záver som dokonca zistil, že jedného z chlapcov hral River Phoenix čo ma už kompletne dojalo. Dobrý hudobný doprovod v podaní skladieb z 50. rokov a naviac melódia skladby Stand by me. 9/10 ()

Mr.Hackels

Super vyprávění bez nějakého většího děje. Každý si při tom musí vzpomenout na dětství a ruzný vylomeniny co jsme dělali. ()

montel

Čtyři dospívající kamarádi tráví horké léto ve své klubovně. Jeden z nich náhodou zjistí, že jejich spolužáka, který je již delší dobu pohřešovaný, zřejmě srazil vlak a jeho tělo leží někde poblíž kolejí třicet mil od jejich městečka Castle Rock. Vydávají se tedy jeho tělo hledat a při tom prožívají dobrodružství u kterého jde i o život...Jedno z nejlepších zpracování spisovatele Stephena Kinga. Tentokrát se nejedná o zfilmovaný román ale pouze o povídku s názvem Tělo, kterou mimochodem najdete v knize Čtyři roční období. Navíc zde uvidíme celou řadu skvělých začínajících herců a debut pro Jerryho O´Connella. 75% ()

wallabia

Z toho filmu číší stejná, lehce tísnivá atmosféra s mírným závanem nostalgie, s níž se setkávám v mnoha Kingových knihách...ač jsem tuhle jeho povídku nečetla, do konce svých dní budu uctívat jeho To a Stůj při mně mi právě tenhle jeho majstrštyk připomnělo. Stejně jako u knížky jsem i tentokrát litovala, že nikdy nebudu dvanáctiletej kluk. Opravdu zdařilá sonda do nitra chlapecké duše, zádumčivé ohlednutí se za dětstvím a SKVĚLEJ hudební doprovod ! ()

Agnostik

Milý pěkně udělaný film,ovšem nějak nám to vázne.Chlapci vydajíc se na výlet do hlubokých lesů,hledat mrtvolu pohřešovaného chlapce zní děsně zajímavě dle scénáře,ovšem jistá nuda lze ze snímku cítit v poněkud vlekoucím se ději a to filmu ubírá z tempa i když zpočátku má dobře našlápnuto.Přesto nadprůměrně zajímavé 70% ale víc ani ránu škoda. ()

macoslavek

jedna z těch lepších adaptací kingových knížek.. (+ dolores, misery, shawshank, míle, mlha, mrtvá zóna a nadaný žák).. spokojenost. ()

Mark1983

Musím souhlasit,že tato filmová adaptace Stephena Kinga patří mezi ty - ROZHODNĚ - lepší. Film je téměř dobrý jako literární podoba tohoto příběhu. ()

kodwin

Páni kluci po americku. Hledání mrtvého těla jako záminka pro cestu, na které kluci najdou sami sebe a jeden druhého. Moc hezký film, od kterého to na začátku tak úplně nečekáte. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

30.06.2020

Friedman prekročí tmavú čiaru

Friedman prekročí tmavú čiaru

17.08.2005

V produkcii a réžii Adama Friedmana vznikne adaptácia knihy A FINE DARK LINE od Joea R. Lansdalea, ktorého Friedman dokonca ukecal, aby k filmu napísal scenár. Hlavnou postavou príbehu o dospievaní… (více)