Stůj při mně

• USA Stand by Me (více)

V lesní chatě na okraji Castle Rock, městečka uprostřed oregonských lesů, dvanáctiletý Gordie La Chance spřádá plány na neobvyklý výlet, který by měl navždy změnit jeho život. Jeho nejlepší kamarád Vern totiž slyšel, jak jeho starší bratr mluví s přítelem o nalezení mrtvoly hluboko v lesích a Gordie spolu s bojácným Vernem, tvrďákem Chrisem a odvážným Teddym zorganizuje výpravu za dobrodružstvím, která se změní v odyseu, při níž chlapci poznají především sami sebe. Cesta začíná nevinně, ale sen o tom, že se stanou hrdiny města, všechny čtyři podrobí zkoušce, jakou si nedokázali představit. (oficiální text distributora)

Maratonec

Já dávám tak 70 procent,blížilo se to české verzi Huckleberryho Finna.Na rozdíl od předchozího filmu Coreye Feldmana tohle byl jiný level.Zde je příběh party kamarádů stejného věku a ve vyprávění se jde do hloubky,zatímco v Goonies to je o tragikomické skupině dětí až po puberťáky,která partou určitě není a nebýt výpravy a trikových záběrů alá Indiana Jones film nestojí za řeč. ()

A.G.T.C.

Ti kluci měli dostat Oscara, protože takhle zahrát roli v jejich věku je opravdu fenomenální. Je fakt, že musím po prvé přiznat, že film se mi víc líbil než knižní předloha, tak jako film Pravidla moštárny. ()

buddha_ps

Pomalé tempo, jednoduchý príbeh - a skvelý, silný film so suverénnymi výkonmi detských hrdinov, a s podmanivou vizuálnou stránkou. ()

TonyXX

Po letech podruhý a celej ten film vlastně jedna velká nuda, z hlavní čtyřky umí hrát jedině River a Wil Wheaton je neskutečně otravnej už jako malej kluk. Jedna z mála povedených věcí byla blicí scéna. 65 % ()

BStone

Nádherná kamera, skvělý soundtrack a v hlavní roli přátelství v režii Roba Reinera podle předlohy Stephena Kinga. Co si víc přát... 80% ()

BigJohn02

Castle Rock je díra. Taková, že když se čtveřice hošíků doslechne, že u trati vzdálené 40 km leží tělo mrtvého kluka, poprvé vyrazí do světa. Cestou si všichni popláčou, zažijí neuvěřitelná dobrodružství (slyší kvákat žáby, spadnou do vody a jeden z nich dokonce potká živou srnku!!!), mrtvolu najdou a dokonce svůj nález obhájí před bandou puberťáckých sígrů se zbraní v ruce! A to je celé. To, že po návratu domů dostali od Ace strašně do držky za to, že na něj vytáhli bouchačku, se už nedovíme. ()

agamazx

jeden z najgenialnejsich hudobnikov F3tch mi odporucil tento film, celkom som si ho uzil a pocul som odkial pochadza ten sample. ()

Sejkorka

Váhal jsem, zda 3 nebo 4 * , nakonec zůstanu u třech. Je to určitě zajímavý film, se zajímavým scénářem podle zajímavé knihy od zajímavého spisovatele (nakonec kvůli němu jsem tenhle film našel). Ale zas taková bomba to není, byť příjemné pokoukání. ()

Gattolino

Další film od pana Reinera a opět ohromná spokojenost. Atmosféra klukovské party s jejich příznačným špičkováním a hláškami diváka spolehlivě přenese zpět do dětství. Kdy se vyváděly všemožné ptákoviny a člověk při nich objevoval sám sebe. Opět jako u "Má mě rád nemá mě rád" vlastně o nic nejde, žádný silný příběh se zápletkou, vyhrocením a rozuzlením, a přesto se divák ani na okamžik nenudí. Hymnus na nezapomenutelné kamarádství. ()

drsny_hery

Jako kluk jsem to kdysi vnímal silněji a některé scény mi nevědomky utkvěly v paměti. Teď jsem s překvapením zjistil, kolik si toho vybavuji a kolik nevybavuji z parodie v Simpsonech. ()

Argocz

Opět jeden z mnoha známých filmů, které jsem neviděl. Po zhlédnutí musím říct že jsem dostal to co jsem očekával, takový hřejivý a na konci trochu smutný obraz že života v Americe. A naprosto chápu že pro někoho to může být srdcovka. Což pro mě ne, ale i tak se jedné o hodně fajn věc pro všechny. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

30.06.2020

Friedman prekročí tmavú čiaru

Friedman prekročí tmavú čiaru

17.08.2005

V produkcii a réžii Adama Friedmana vznikne adaptácia knihy A FINE DARK LINE od Joea R. Lansdalea, ktorého Friedman dokonca ukecal, aby k filmu napísal scenár. Hlavnou postavou príbehu o dospievaní… (více)