Harry a Sally se seznámili při cestě autem do New Yorku, když ukončili svá studia na univerzitě. Oba od počátku spojuje cosi nevyřčeného, přesto mezi nimi v tuto chvíli nevzniká žádný vztah. Po nějaké době se znovu a znovu potkávají a mají pocit, že se stále více znají. Poněkud ztřeštěnému Harrymu se prostořeká a temperamentní Sally stále více líbí, zatímco ona k podobnému názoru přichází postupně. Jejich osudy mezi tím „na čas“ překříží důležitější setkání… S lehkostí namíchaný divácký příběh, s vtipem, nadsázkou, lehkým nádechem hořkosti a dobře odpozorovaných životních situaci natočil v roce 1989 režisér Rob Reiner. Postavu Harryho s neobyčejnou přirozeností a šarmem hraje Billy Crystal, představitelkou Sally se stala Meg Ryanová. (Česká televize)

Gregor_Samsa

Velmi milý film na nedělní podvečer. Z časů, kdy ještě nebyl Internet ani telefony a všechno se jelo tak nějak pomaleji. Prostě klasický osmdesátky; doba té nejneuvěřitelnější módy a účesů, koukal jsem na to a kroutil hlavou – jakože vážně? I když vlastně, už teď chápu, co mají některé a někteří na sobě v Café Lajka naproti AVU a A. mi říká, že taky v Cobře. No zpátky k věci. Meg je celkem šik, když si odmyslíme ty účesy a hadry, střelená je pořádně, ale celkem se drží. Billy si to musí celý tak nějak prožít a odžít. Milé bylo, že v legendární scéně jsem v jejich rukách rozpoznal pastrami sendviče a myslel jsem si, že je to u Katze, což jsem nakonec zjistil, že to tam natočili. Tam jsem totiž jedl nejlepší pastrami na světě a jestli se ještě někdy vrátím to NYC, tak tam určitě půjdu (i na ty ejly hned vedle). Takže suma sumárum, prostě takový milý hezký pohodový velmi dobře natočený biják, kterých moc není. Šlus. [80%; 2016-12-17 Home sweet home] ()

Scaevola

Velice povedený romantický příběh pobaví, místy dojme a dokonce donutí i zamyslet se, pročež jsem mu ochoten odpustit, že vlastně kráčí odnikud nikam a jen si tak lehkovážně vypráví. ()

allegria

Nikdy mě ten film nelákal, čekala jsem sladkou romantiku, a on v tom byl inteligentní humor, někdy sotva postřehnutelný... Jsem mile překvapená. Škoda, že tolik "romantických komedií", které se točí dnes, už zdaleka nejsou tak dobré - aspoň to je můj dojem. ()

oSiSko

Hmmmm, Billy Crystal mi bol od prvej sekundy extrémne nesympatický a do konca filmu sa nič nezmenilo, celkovo bol film neuveriteľne ľahko čitatelný bez akejkoľvek zaujímavej zápletky, chémia medzi hlavnými postavami v mojich očiach úplne absentovala. Tento film išiel úplne okolo mňa a vôbec ma nechytil za srdce, musel som to kukaťna trikrát. ()

blezg

Otravné a nudné. Pousmál jsem se nad komentáři ze dna hodnocení. Na mě až moc otravné i na 2. Billy Crystal nee. Meg se musela někudy probít Na území žen. ()

Syndrom

Vztahovka tak k podělání jasná, zřejmá, prostorově teatrální, předvídatelná a dokonale symetrická, že mi při bušení pěstí do křesla šla pěna od pusy. ()

Kozlowski8

Harry a Sally - muž a žena, jejichž životní cesty se během let několikrát protnou a jejich vztah, po počáteční antipatii až nevraživosti, postupně vyzrává v krásné přátelství a lásku... Příjemná a docela vtipná romantika, jejímž základem je výborný scénář a dialogy. K dokonalosti ale ještě něco chybí - možná nějaké super silné, nezapomenutelné okamžiky a možná taky výraznější herecká podání. 75 %. ()

meda2016

Shlédl jsem už dávno a obvykle smířlivě naskočí lepší hodnocení. Vím, že bych mohl dát 4 nebo 5* (v divadle dávám) a přesto dodnes zůstává pocit, že Billy Crystal nemůže být romantik, jen komik. ()

Talita1

Milá romantická komédia plná zaujímavých rozhovorov. Práve na dialógoch tento film stojí. Až som si miestami hovorila, že Harry je strašne ukecaný. Zaujímavá bola aj večera, na ktorú pozval Harry svojho kamaráta a Sally zase svoju známu. Oplatí sa vidieť. ()

Fanfán

A neříkejte, že někdo nemáte dobrou kamarádku, ke který třeba cítíte něco víc a nebo k ní právě necítíte nic než čisté přátelství. Pěkně odvyprávěný příběh a nemůžu si pomoci a dávám pět hvězdiček. Snad proto, že jsem trochu zženštilej a mám prostě rád romantické filmy, které končí tím slavným happyendem - respektive dělají realitu krásnější, aspoň na plátně - je to fajnovský překopírování života. A Meg Ryan znovu dokázala rozbušit moje srdce na plný obrátky a po nocích se tiše modlit, abych jí jednou směl dostat. I když dnes je již dozajista starčí ženou, v roce 89 jí bylo krásnějech 28 let... co víc říct. Ani Lea nebyla k zahození, panovnice vesmíru bez příkras ()

lapatata

Výborný film s naprosto luxusním scénářem a Meg Ryan, která je prostě kouzelná. Romantická komedie patřící k těm originálním. ()

Loganberry

Hezké milé. Při každé další scéně jsem se těšila, s jakým dalším účesem se Meg objeví. Škoda toho klišovité přeslazeného konce, šlo to určitě udělat jinak a lépe... ()

DVCAM

Konečne jsem se na tento film s přítelkyní podíval a nelituji. Skvělé dialogy, promyšlený scénář a podle mě nejlepší Crystal i Ryan. Neviděl jsem naposledy. ()

MyFairLady

Mozno som ignorant, ale vsetky filmy, v ktorych hra Meg Ryan, sa mi zlievaju dohromady - stretnu sa dvaja ludia v americkom velkomeste, najprv sa nemaju radi, potom sa spolu prechadzaju po parku, potom sa pohadaju a nakoniec sa daju dohromady. Nedelne oddychovky, pri ktorych mozete navarit obed, vybavit si postu... ()

Dr.dogous

Čiperka Sally, atraktivní, smyslná, inteligentní, s tvářičkou anděla, ale nevypočitatelná (Meg Ryan) je osudově svázaná s Harrym s přítelem ze studentských let, akorát, že o tom ještě nic neví. Harry netlačí na pilu, kdo si počká, ten se dočká. Harry čeká přes deset let, mezitím se ožení, rozvede, i Sally prožije několik románku, ale stále víc a víc je to vzajemně přitajuje, až se jednoho dne spolu vyspí. Oba se zaleknou, že je po přátelství, více Harry. Sally je však droga a Harry si již život bez ní nedovede představit. Happy End. 88% ()

dauby

Hezký film, i když scénář je na můj vkus trochu překombinovaný a taky Billy Crystal mi tam úplně nesedí. Ale bavilo mě to. ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars