Harry a Sally se seznámili při cestě autem do New Yorku, když ukončili svá studia na univerzitě. Oba od počátku spojuje cosi nevyřčeného, přesto mezi nimi v tuto chvíli nevzniká žádný vztah. Po nějaké době se znovu a znovu potkávají a mají pocit, že se stále více znají. Poněkud ztřeštěnému Harrymu se prostořeká a temperamentní Sally stále více líbí, zatímco ona k podobnému názoru přichází postupně. Jejich osudy mezi tím „na čas“ překříží důležitější setkání… S lehkostí namíchaný divácký příběh, s vtipem, nadsázkou, lehkým nádechem hořkosti a dobře odpozorovaných životních situaci natočil v roce 1989 režisér Rob Reiner. Postavu Harryho s neobyčejnou přirozeností a šarmem hraje Billy Crystal, představitelkou Sally se stala Meg Ryanová. (Česká televize)

Eywa11

4/5. Odpinkli ma sem komenty z filmu 500 dní so Summer a ja len nechápem prečo som o tomto filme zatiaľ nepočula. :) Veľmi vydarená romanťárna. Vtipné a inteligentné, taká triezva vzťahovka, ktorá má v sebe mnoho pravdy. Harry a Sally sú sympatická dvojka, bavilo ma, že sú obaja v podstate úplne iný no nakoniec si vedia spolu perfektne sadnúť. ....nuž niekedy skončíme s niekým, na koho by sme to nikdy nepovedali, tak sa nechajme prekvapiť............ :) ()

pollstro

Klasických amerických romantických komedií je ve světe kinematografie neskutečně obrovské množství a snímek When Harry Met Sally... se společně s filmy Woodyho Allena nachází v popředí tohoto žánru. Přitom se jedná o velice jednoduchý příběh, jehož konec je pro diváka už od prvních minut zcela jasný a zřetelný, nenachází se zde žádný zvrat děje a ani nečekané finále. Prostě to, co od příběhu očekáváte také dostanete a vy s tím budete více než spokojení. Chemie mezi režií Roba Reinera a scénáristky Nory Ephron je krásně vidět v celém filmu a společně si náramně sedli a dokázali vytvořit opravdu úžasnou komedii. Naprosto fanstatická dvojice Billy Crystal a Meg Ryan, kteří mě dokázali během prvních pár společných minut ohromit a přesvědčit o tom, že sleduji v tomto žánru opravdu něco speciálního. Především Billy Crystal zde hraje svoji životní roli a do jeho postavy se dokážete během filmu vcítit, protože jeho pohled na svět je naprosto úžasný a jeho myšlenky a názory na vztahy jsou naprosto přesným a skutečným odrazem životních vztahů, které prožil snad každý z nás. Nedokážu si odpustit zmínku o dnes již kultovní scéně, kde Meg Ryan předstírá orgasmus uprostřed restaurace a ona kultovní hláška "I'll have what she's having.", která se zapsala do dějin kinematografie. When Harry Met Sally... je rozhodně jeden z nejlepších filmů ve svém žánru, ale dovolím si říct, že z mé strany se více méně jedná o tzv. "jednohubku", na kterou se ze své vlastní vůle asi víckrát nepodívám, ale dokážu si představit, že kdyby se mi naskytla možnost k další projekci, tak bych obtížně hledal důvody, proč by se tak nemohlo stát. Půvabná a velice vtipná komedie, která odráží životní vztahy a jednoznačně ukazuje divákovi, že vztah mezi mužem a ženou prostě nemůže být na bázi pouhého kamarádství. "I came here tonight because when you realize you want to spend the rest of your life with somebody, you want the rest of your life to start as soon as possible." ()

orsinek

Romantická komedie, která nekopíruje ty britské. Milá konverzačka, která stojí na faktu, že muži a ženy spolu nemohou být přáteli. Celý filmem, člověka provází pocit, že se ocitá v jedné z komedií Woodyho Allena, což je samozřejmě jen dobře. Je mi trochu líto, že se dnes mnoho podobných věcí nenatáčí. ()

AndrewNewman

Nora Ephron je taká americká verzia britského Richarda Curtisa. Ako jedna z mála v tomto fachu vie napísať milú, romantickú komédie, plnú skvelých vtipov a sympatických hercov. Tentokrát ide skôr o takú konverzačku, avšak presne pri takomto type komédie si všimnete priepastný rozdiel v kvalite. Skúste si porovnať tento film s klasickým Apatowskými konverzačkami ako Vykoľajená, 40 rokov panic a pod. Nie že by boli tieto filmy vyslovené zlé, ale na toto skvelé dielko sa určite nechytajú! ()

old salt

Celkem slušně napsané. Slušně zahrané. Místy vtipné. Rozhodně se nejedná o nějkký přelomový snímek. Oddechovka. ()

VUCAKO

Dnes jiz klasicky film o pratelstvi a lasce dvou lidi. Meg Ryan se mi tam moc libi, na rozdil od nekterych pozdejsich filmu. Jsou tam sceny a repliky, ktere vas nesmirne pobavi (napr. slavna scena v jidelne, 33. nejslavnejsi filmova replika vsech dob :-) ) a pri nekterych zase pocitite mrazeni a mozna vam to neco pripomene.. Pro me uplne perfektni film, kterych neni mnoho. P.S. Nektere filmove techniky i myslenky jsou trochu podobne (500) DAYS OF SUMMER, napr. pouziti split-screen. ()

Amaranta

Možná tato komedie stála někdy na počátku všech ukecaných filmů s Meg Ryan a nebylo to špatné, líbilo se mi to, ale prostě už je jednou z mnoha. Ryan hraje pořád tu roztomile poťouchlou, extravagantní holku, která na všechno vrství příval slov. Já opravdu nevím, vážně jsou ti Američani tak bezprostřední a nevidí si do pusy? Asi jo... Navíc jsem dnes mohla porovnat dva romantické filmy - tento a Příští rok ve stejnou dobu. Co asi vyšlo líp... Když humor, tak jemný, "náhodný" a promyšlený (a to nevylučuji černý). Z Aldy a Burstyn září zaujetí pro konkrétní postavy, jejich příběh zanechává neurčitý pocit hloubky, Crystal a Ryan jen tvoří variaci složenou z afektovaných scén. ()

vilusinska

Bohužel tady nesdílím zase tak velké nadšení jako ostatní, kteří píší, že "je to nejlepší romantická komedie". Viděla jsem mnohem mnohem lepší, ale tím nechci říci, že tenhle film je beznadějný, jen jsem z něho bohužel nebyla tak nadšená, zřejmně jsem z jeho hodnocení čekala mnohem více. ()

Mr. Movie

Nebýt originálního nebo píše nevšedního scénáře, tak by mě to neoslovilo vůbec. Takto aspoň za 3* Film na odpolední TV vysílání. ()

Tristesse

Romantické komedie nejsou mým oblíbeným žánrem a ty americké už vůbec ne. Ale tenhle film se prostě povedl. Inteligentně a zábavně napsaný scénář, jiskřivé dialogy, fungující chemie mezi Meg Ryan a Billy Crystalem, skvěle sekundující Carrie Fisher s Brunem Kirbym. ()

LencaN

Klasická romanŤika na způsob Něco jako láska. Dva lidé se náhodou potkají, stejně tak se dál potkávají vždy po určitém čase, kdy jeden z nich nebo oba jsou v nějakém vztahu, ale vše spěje tam, kam si to každý z nás dokáže domyslet. Meg Ryan hraje bezvadně, stejně jako její filmový parťák Billy Crystal. Celý film je tak trochu napínavý a říkáte si, tak kdy už to propukne...ale zakončení stojí za to :) ()

zigy

Tak až mi přítelkyně řekne, že mě nenávidí, už vím, jak si to mám přeložit. - viz závěr filmu..:) Moc příjemný filmeček o vztazích mezi muži a ženami. Ne že byste se smáli od ucha k uchu, ale budete mít na tváři po celou dobu úsměv, a místy si budete říkat: "Mají pravdu, takhle to chodí..." Dobré výkony herců, hlavně Meg Ryan byla okouzlující. Skvěle se k ní hodí Petra Špalková, která ji namluvila. Na pátou hvězdičku to ale nedosáhne, přeci jen místami už to bylo pořád dokola to samé, a od komedie člověk čeká, že se víc zasměje. ()

unclejack

Najlepšia romantická komédia. Svižná, vtipná, vynaliezavá. Režisér Rob Reiner je skúsený bard, ktorý vie diváka pripútať do sedadla a jeho skúsená ruka tentoraz dostala rovnocenného partnera v podobe scenára od Nory Ephronovej. Práve scenár je však vo výsledku najsilnejšou zbraňou filmu - mnohé kultové hlášky, iskrivé slovné výmeny a výstižná charakteristika postáv zakrývajú všetky kozmetické vady zápletky. Dielo by sa však nikdy nevydarilo, keby sa hlavných postáv zhostili nepresvedčiví herci - lenže duo Meg Ryan a Billy Crystal dokazuje svoju profesionalitu v najlepších výkonoch svojich kariér. Uvoľnení, pohotoví, jednoducho výnimočné herecké výkony, ktoré ešte umocňuje podarené obsadenie vedľajších postáv - Carrie Leia Fisher a Bruno Kirby. Reiner v najlepšej forme, skvelý scenár Nory Ephron, ktorý podľa môjho prevalcuje aj čokoľvek od Curtisa a Barry Sonnenfeld ešte ako kameraman a nie ako režisér MiB alebo Addamsovcov. Odkazy na kultové filmy a newyorské pomrkávanie na diváka sú už len čerešničkou na torte. ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars