Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy... Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí. (oficiální text distributora)

ranp

Tenhle film mám hodně rád. Willis tu na mě působí přesvědčivě. Smrtonosná past to není, ale vidět se to rozhodně dá, 70%. ()

Sdoom

Docela slušná zápletka, některé překvapivé zvraty, ale stejnak tomu dám ty 3 hvězdičky především kvůli Brucovi. Ve druhé polovině už to začne bejt solidní mišmaš plný klišé a závěr je hodně z kategorie WTF. Ale jak říkám, je tam Bruce, tak přimhouřim oko a 3 hvězdy dám. (Blu-ray, orig.) ()

Bobek15

Naši vyhrali! Bruce Willis to zase raz dokázal! Aj takto by sa dal stručne charakterizovať Hostage! Ale Bruceovi Willisovi takéto filmy ešte stále idú a je sa na čo pozerať aj napriek mnohým klišé. Na režisérsku stoličku si zasadol pomerne neznámy Florent Emilio Siri (Osie hnniezdo), ale nedopadlo to až tak nejhoršie. Je možné, že som takého názoru preto, lebo som bol proste pripravený nato, aký film ma čaká a nič ma neprekvapilo. Bruce Willis si opäť dobre splnil úlohu nepremožitelného záchrancu a Ben Foster bol v roli psychopata úplne geniálny až mi z neho zo strach behal mráz po chrbte! U mňa taký lepší priemer a dobrá jednorázová "podívaná"! ()

brooklyn73

Bruce Willis odvedl dobry vykon,tentokrate vsak nebyl tolikrat v akci jako v jeho drivejsich snimcich.Vila,v ktere se dej odehrava je fantasticka,dilo samo o sobe.Maly klucina co se schovaval po dome mi pripomnel film Sam doma.Zaverecna scena kdy teenager honi bratra se sestrou ve vetracich systemech vily,je trochu nadsazena jelikoz rychlost jake dosahuje teenager by se dala prirovnati rychlosti vetrelce v Alien 2 a to jeste nesmime zapomenout ze chvili predtim mel teenager zabodnuty nuz v tvari.Nutno vsak podotknout, ze nedlouho predtim kouril marijanku,coz ho mohlo radne nakopnouti... ()

Seti

Být to o půl hodiny kratší, tak bych byl spokojenější. Jinak film měl dost hluchých míst a příběh se mi zdál takový nedotažený. Čistý průměr - neurazí, nenadchne. (Nejmíň půl hvězdy dávám za Bena Fostera, kterej tu zahrál fakt luxusního badass psycho killera:-) ()

rozbris

Bruceovi snad nejde nic vytknout, snad jen tak moc jsem si zvykl na jeho dabovaný hlas až mi ten jeho normální příjde divný:-) Ale film Rukojmí vás nenechá chladnými. 9,999/10 ale 10 to není:-) ()

Han22

Bruce Willis nestárne. Zatímco jiní akční hrdinové kopou za céčkovou ligu nebo se ztratili, Willis sice zestárl, ale neztratil ani píď ze své drsnosti. Tady má v podstatě nejklišovitější roli (policajt co něco posere, v tomto případě vyjednávání o život rukojmích a musí to napravit na dalším případu), ale přesto mu to zase žeru. Zhruba 40 minut je to klasika, pak přijde brutální zvrat a Willis chudák neví co dříve. A vůbec přestože se hraje podle klasického scénáře místo rukojmími a ozbrojenci, režisér Siri nešetří různými překvápky, zvraty a v akčním finále i perfektními vizuálními finesami. Takže jo, líbilo se mi to hodně a jak tu někteří píšou, k Smrtonosným pastím to nemělo zas tak daleko (hlavně ten klučina prolézající větracími šachtami je jasný odkaz). ()

HiddenDragon

Takovy prumerny thriller, ale nejak mi to zpracovani a tempo nesedlo. Tahlo se to jak sopel, pak naraz dve tri mrtvoly, pak zase pul hodiny jak slimak, pak pro jistotu ctyri mrtvoly a horici hrad... Jako nebylo to spatny, Willis se na tyhle role hodi, ale bylo to trochu prekomplikovane, i kdyz se zpocatku zdalo, ze napad s dvojitym rukojmim bude zajimavy. Predlohu od Roberta Craise jsem necet, ale film je takovy klasicky hamburger. Nic nenarocneho, proste konzum...me to navic na par mistech dalobyserict stvalo, protoze zvraty jsou trochu "nasilu", aby se tam neco delo....lepsi varianta s rukojmimi jsou obe dve prvni Smrtonosne pasti, tam to melo spravny svunk a vtip, tady to bylo takove tezkopadne... ()

Hopper

Chcel by som, ale viac ako 3* nemôžem dať, jednoducho klávesnica nepustí. Aj napriek pokročilej večernej, priam nočnej hodine ma film neuspával ani po vyčerpávajúcom dni, čo hodnotím ako plus. Willisa v podstate od Die Hard celko môžem, ale tu mi bohužiaľ najmä v emocionálne vypätých scénach pil krv, a ako hystericky plačúci policajt ma úplne zložil. Taktiež sa mi až do samotného konca filmu nedarilo sa úplne stotožniť s ním a gradácia napätia chýbala už úplne. Naopak niektoré scénaristické kľučky a oslie mostíky až ťahajú za zuby - nota bene mafiánska komplikácia. Čo sa týka badguys, tí sú takí nemastní-neslaní a až na jediného, väčšinou len vrieskajú ako v Scary Movie. Takže, ľahký nadpriemer. ()

cab

Na to, ze se film cely odehrava v okoli vilky, je dosti casove pretazeny a po formalni strance chudy bez jakehokoliv oziveni prumerneho behu na dlouhou a chvilemi nudici trat. (Bruce Willis) nema co hrat, natoz tak predvest, zac je toho loket. Prevelka skoda. 55% ()

Holina

Příjemná oddychovka, netřeba příliš přemýšlet. Má to sice svoje mouchy, ale jaký film je nakonec nemá že aaaano? ()

AdamesWWE

[7/10] Celkom zaujímavý, dobrý thriller s Brucom Willisom v hlavnej úlohe. Rutijný dej, ale naštastie zaujímavo spracovaný, s dobrými hercami. Je aj primerane dlhý, má slušné tempo a skvelé dramatické scény, celkovo som sa slušne bavil. ()

Paity

Rukojmí s Brucem Willisem řadím mezi jeden z jeho nejlepších filmů. Zdaleka ani ne tak akční jako spíše thriller nabídne zajímavý pohled na boj policie s brutální mafií, do které se omylem připlete trio mladistvých zlodějíčků. Pak už se spirála roztáčí velmi rychle a vy budete s celkem slušně zatajeným dechem sledovat, jak se to vyvíjá dál a dál. ()

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (více)