Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy... Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí. (oficiální text distributora)

fars

Je to neco nezi 4 a 5, me se to libilo fakt moc. Uz ten uvod byl zajimavy, Bruce Willis je porad frajer, i kdyz mu uz tahne na...sakra ani nevim jak je stary. Mozna ze to neni moc originalni, ale ber to cert, hlavne ze je to kvalitne zpracovane a divaka to vtahne do deje. ()

c.tucker

Pro mě je z toho filmu naprosto nezapomenutelnej Ben Foster, jako naprostej magor Mars. Ale co mě tam docela dost vadilo to byla ta druhá linie s Talleyovou rodinou a naprostý konec, to mě tam přišlo jako velký rušivý element a parta mladistvých delikventů uvnitř domu a především Mars nebyli jak se říká vyladěni do konečné podoby. ()

otík

Bruce Willis sice nepředvádí žádný super akční výkon, to si nechal až na čtvrtou Smrtonostnou past, ale přesto jde o nadstandartní thriller, ve kterém je divák do poslední chvíle držen v napětí a v takovém tom nepříjemném nervním stavu. Občasné ubrečené scény Brucovi jistě odpustíme hned poté, co nasadí onen odhodlaný výraz a dá všem záporákům co proto. Vše podmalovává výborná hudba Alexandra Desplata. ()

Sabrewulf

Strašně mě štval ten malý fakan, co byl nejspíš kastrovaný, protože pištěl hůř než malá holka, štval mě ten impotentní záporák, který byl tak moc záporný a vyšinutý, až úplně zapoměl si něco dovolit na tu mladou (která mě taky štvala) a hlavně mě štvala celá ta parta dementů, co poslala falešnou FBI až na konci filmu, když to mohli udělat hned na začátku. Ty dvě hvězdičky pouze za Willise. ()

panMartin

Přiznám se Vám, že se mi to ale vážne hodně líbilo! Opravdu příjemné překvapen! Celej film sem to prožíval s Brucem. Jen se musí uznat jedna věc takových filmů jako je tohle je zpousta a ještě bude ale byl jsem bombasticky spokojen. ()

Radiq

Škoda, že Bruce si nenechal ten úvodní vzhled po celý film, aspoň by byla nějaká změna. Ale ne, nastoupí plešatá hlava a Willis, jak ho známe. On i ten příběh byl docela ok, teda samozřejmě nesmíme nad tím nějak moc dumat. Nejvíc na ránu pěstí tam ze všech těch záporáků byl jednoznačně ten malej kluk, protože mi to připadalo jak nějakej protekční fakan z nějakýho Spielbergova filmu... ale nakonec se s tím dalo žít. Kromě Willise, bez kterého by to bylo o level horší, se mi z herců líbil hlavně nevyzpytatelnej Jonathan Tucker a samozřejmě psychopatickej Ben Foster. Jinak se ale jedná o docela zapomenutelnej film, proto dávám lehce nadprůměrné 3 hvězdy. ()

Columbus odpad!

Placici az hystericky lkajici Bruce..... je mi nanic.....tomuhle "cloveku" jsem fandil pri zachrane lidi z Nakatomi B.? ()

Triple H

Solídne remeslo. Nič viac, nič menej. Škoda, že Bruce nezostal celý film s výzorom nechutného homelesáka. Malo by to viac šťavy. ()

AntonG.

Ach jo... zpočátku mne to velmi zaujalo, první čtvrtině filmu nemám prakticky co vytknout, ale po SPOILER únosu rodiny Jeffa KONEC SPOILERU to šlo postupně do kopru. Nakonec si to u mne neudrželo ani ty 3*, škoda. ()

plechulka

Pro Bruceho mám slabost (zvlášť když ho mluví A. Pyško!), ale celkově mi přišel celý film jako variace mockrát viděného motivu - snad trochu temnější a s lepší hudbou než obvykle. Na večer v TV dobré, v kině bych byla asi trošku zklamaná..... ()

ivan_drago

Velmi dobře natočený film, s jako vždy kvalitním Brucem. Má to spád, film je dobře sestříhanej a zlobáci jsou správně zlobiví. A čeho si cenním nejvíc, film se ani v jednom okamžiku netáhne. ()

Jizni Tlapa

Brucka je do hladka vyholen, jako vždy, na první pohled nudná zápletka zlobících fracků je vyšperkována o další dějový zvrat, hudba je unylá, akce je leckdy zajímavá... překvápko se nekonalo, aneb lehce nadprůměrná zívačka...ještě že ten střih nebyl zběsilejší více než banda vraždících dítek ()

_DAVE_

Celkove slusna podivana, lehky nadprumer. Co bylo uz slabsi tak to je zaver, ten se proste nepovedl takze ty tri hvezdy jsou opravdu s odrenyma usima.. ()

TO

Jako by to byly dva různé filmy o rukojmích propletené zajímavě dohromady, film má i dvě finále, kde mě především zaujaly drsné akční až hororové scény s maniakem v hořícím domě. ()

lennyd

Bývalý vyjednavač Jeff Talley (Bruce Willis) se na stáří uklidil z velkoměsta (L.A) na typický americký venkov (patrně město velikosti Prahy). Aby se nenudil, tak vzal práci místního šerifa, a očekává, že zde v poklidu dožije a že jediným spestřením nudného života budou jeho hádky s dospívající dcerou. Ale čáru přes rozpočet mu udělají tři výrostci, kterří se vloupají do domu jednoho místního chlapíka (čirou náhodou účetního mafie). A boj o život se rozjíždí - Jeff musí zneškodnit zlodějíčky, ale zároveň musí od účetního zachránit disk s údaji o mafii, která drží v zajetí jeho ženu a dceru ... Scénář jako by byl napsán na míru pro Bruce Willise, ten takřka nevyleze ze záběru (což není vůbec zle) - jeho stárnoucí polda jako by vypadl z oka McClanovi ze Smrtonosných pastí. Ke konci už filmu docházel dech (bitka s mafií), ale celkově dost dobrý ... ()

elanius

Škoda, že sa film nedržal atmosféry a spádu z prvej polovice, mohlo to byť aj lepšie, radšej by som si pozrel klasickú akčnú záležitosť bez tej omáčky okolo. A nebyť Willisa, mohlo to byť zase aj horšie. Celkovo ale slušný priemer, zabavilo. 6/10 ()

Beatle

Říkají, že to tam Bruce Willis trochu přehnal, já si to ale nemyslím. RUKOJMÍ je strhující drama o tom, jak je práce policejního vyjednavače těžká a ukazuje co všechno se v ní může přihodit. Kdyby vám někdo unesl rodinu a vyhrožoval, že ji zabije, asi by jste neměli pusu od ucha k uchu, ne? Navíc jedna hvězdička je za efekty. ()

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (více)