Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy... Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí. (oficiální text distributora)

JohnSmith

Opět klasika,mám trauma,potají chlastám,problémy doma. A do toho rukojmí.Situace podobná té,kterou jsem nedávno podělal.Aspon,že v tomhle případě věděl režisér co dělá ()

Petr23

První polovina filmu se mi zdála velmi originální a docela mě bavila ale někde v půlce se stal zlom a mě to nějak přestalo bavit. Tak proto asi 3*. ()

Master19

No, Bruce nám už trochu zestárnul, ale i tak dokáže utáhnout i hodně mizerný scénář. Pár scének je hodně podařených, ale je to cesta po hodně úzké stezečce, ze které se film dost často smeká do bahna hlouposti a nelogičností. ()

Danny F.

Film o pocitu viny. V jádru dojemný avšak tvrdě nekompromisní thriller o vyjednávání a rukojmích. Willisova role jako ušitá. Machinace mezi mafií a náhodné vloupání do nesprávného domu má za následek drsnou akci a plno mrtvých. Živý děj, dostatek akce a šťastný konec. 70% ()

S.i.d.

Děj sice nebyl něco zvláštního, normální film o únosu a vyjednávání s únosci, ale dávám 5* za geniální výkon Bena Fostera. Přiznám se, že jsem si více užíval scény s ním, než scény s Brucem Willisem, který tady plnil funkci hlavní postavy. Každá scéna s Benem bylo přijemné ztemění filmu a závěrečná akce se zapalováním domu film ještě víš vyzvedla. Tento film bych doporučil všem (a nejen jim) kteří Fosterovi fandí. ()

MIGHTTREE

Hmm, tak to je výstižný název filmu! Po celý čas sledování jsem si opravdu připadal jako rukojmí, který nemůže odejít od svého skromného televizoru než uvidí konec. Rukojmí je jediný film, který jsem kdy vyhrál ve všech možných soutěžích s časopisem Level. Ovšem ve srovnání s jinou rolí Bruce policisty-otce nemůžu dát za pět *, protože celkový výběr herců mohl být daleko lepší.... ()

fefee

Veľmi naivná a hlupučká akčná dráma ktorá však nenudí a miestami aj zabaví. Tradičný akčný priemer. 2,8* ()

VanTom

Chytře se profilující zápletka po skvělém rozehrání (výborná režie, postavy, hudba) do své překombinovanosti postupně zabředala, a tak si častěji než zdrávo vypomáhala béčkovými náhodami a efektností namísto chytrosti. Také svou obsahovou ambiciózností (přidejte rodinné drama či pokusy o psychologii) zjevně přerostla akčně-thrillerový rybníček, což vyústilo k jejímu zpomalení, rozklížení a výraznějšímu vyniknutí dějových odbytostí. ()

Blackberry

Bohužiaľ film nevyužil potenciál, ktorý mal a ktorý nám predviedol v úvodných minútach. Až príliš sa premenil na "jatky" s nelogickým podtónom. Bruceov prínos pre tento akčný triler je viditeľný, ale nebol úplne okresaný spolu s dejovou líniou. Škoda ešte raz - za prostredie, Willisa a Fostera tri body. ()

Roseinka

Tenhle film mám moc ráda, stejně tak knihu. Když jsem si film pustila, tak jsem zjistila, že knihu jsem dočetla tak dva měsíce předtím a neměla jsem ani ponětí, že si pouštím něco, co jsem zrovna dočetla. I když se jako vždy scénáristé úplně nedrželi scénáře, tak to je moc dobře natočený. Pro mě je to takový ten "hustý" typ filmu. Jeden vrahoun, dva "kluci", nevinná rodina a boj o přežití. Samí dobří herci a pár moc pěkných akčních scén. Myslím, že takhle slabé hodnocení si nezaslouží, protože to rozhodně patří mezi ty lepší thrillery. ()

Kosmik 1

Bruce Willis je prostě akční týpek, na tom není co dodat a nedá se tomuto tvrzení ani nic vytknout. V tomto filmu potvrdil svou dobrou formu a pro mě již od začátku byl zárukou kvality (věděl jsem dopředu do čeho jdu). Role vyjednavače, zachránce a chlapa, jenž se touží pomstít za unesení své rodiny, mu sedla dokonale. Tohle je prostě náš starý známý Bruce a pro mě tohle byl opravdu suprový zážitek. 90% ()

Nepi

Bruce Willis v mírně nadprůměrném příběhu o policejním vyjednavači,který je přivolán k případu přepadení domu bohatého chlápka,kterej je namočenej v nekalých kšeftech...Celkem slušný film,v kterém nic vyjímečného zase neuvidíte...Ale na ošklivej večer je to v pohodě... ()

manonfire

Superzabezpečený bunkr, program na ochranu svědků, zločinní teenageři, kompletní psychopat a pyroman Forster, trauma minulosti, falešné FBI.......prostě mumraj jak do prejtu. Škoda...chtělo to malinko zcivilnit a jednu, ne li vě dějové linie pustit k vodě. No spíš tři. 40%. ()

blixadovan

To byl ale podivný film, jakoby poslepovaný z několika jiných špatně sestříhaných částí jiných filmů. Zbytečně mnoho motivů, žádná z postav neměla background, vývoj, vlastně smysl konání většiny akterů nebyl vystižen. Bruce Willis hrál opět Bruce Willise, instantně házel svým očkem, Gableovsky se usmíval a pronášel neuvěřitelné pravdy o životě. Ale jinak celkem slušně řemeslně zvládnutý "krvák", bohužel bez přidané hodnoty. ()

spikey1

všechno Vám dochází v momentu kdy to vidíte, možná ještě o milisekundu dřív než se to stane, takže cítíte z toho filmu jako byste ho už někdy viděli... inu... jednou a dost je tak nějak ideální. ()

sedm.1

Mě osobně Rukojmí příliš neoslovil,přijde mi zde vše až příliš rutinní,od Willise,přes zápletku až po žalostný happy end.Vše se odehrává až moc podle osvědčené šablony.Atmosféra žádná,napětí minimum,akce laciná,prostě nudný průměr bez nápadu.Willis,když neni ve svých filmech správně nasranej a drsnej,tak to většinou nestojí za nic a zde je vyměklej sakra dost. ()

sheilla

Willis se opet pekne zapotil. Vyporadava se s partou pubertaku a jeste k tomu mu unesou rodinu mafini. Kdyby se reziser soustredil jen na jednu cast, udelal by lip. Postava Marse nabizela hodne moznosti, skoda, ze to zustalo nevyuzito. Taky jsem moc nepochopila zaver, diky tomu u me ten film nema moc logiku. ()

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (více)