New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

Mallyyy

Skvělá akční záležitost s mladinkou Millou Jovovichovou a zkušeným Brucem Willisem. Gary Oldman je taky dobrý záporák. Skvělé hlášky, dobré prostředí(vesmír,vesmírná loď), Jen jedna docela hrozná chyba, uřvanýho Tuckera si mohli odpustit (hlavně CZ dabing byl hrozný), bože ještě že tam byla Milla:). ()

Silencia90

"What's the use of saving lives when you see what you do with them." ... "Everything you create, you use to destroy." Nechápu jakto, že má film tak vysoké hodnocení, když všechny podobné snímky jsou řazeny mezi průměrné. Já ale tyhle filmy ráda mám, tím spíš, že tady je Bruce♥. Takže mé vysoké hodnocení je jasné. :) Příšery (a nejen ony) byly až moc ošklivé a nereálné, ale celková originalita a vtip nemají konkurenci. ()

cyphercz

Tohle je neuvěřitelně zábavná scifi komedie s hodně dobrým hereckým obsazením a originálními nápady. Korbééééééén Dalláááááááás :D ()

ashtangi

Nejlepší film Luca Bessona a vypadá to, že už se nikdy nepřekoná. Tohle je po všech stránkách geniální + skvělý soundtrack. ()

ASSBURGER

Dokonalosť ako aj v sci-fi tak aj v romantike proste film na ktorý sa my oplatilo pozrieť. Viem že Willis veľa dobrých filmov nemá ale predsa sa našiel nejaký ktorý ho dokázal viniešť na vrchol nepočitam smrtonosnú pascu tento fim bol oveľa lepší a dramatickejší proste názor fanúšika sci-fi. ()

Bozvav

Úplně prostoduchý scénář, dialogy marnost nad marnost, ale vizuál téměř dokonalý, Milla naprosto k sežrání, Willis taktéž. Pěkná muzika, Tucker válí, akce i vtip dosti. Jako oddychovka v nejvyšší možné kvalitě dobrá volba. Viděno 2krát a pokaždé pobavilo. Za mne pěkných 90%. ()

barteca

Je to můj Mrazík, jednou ročně to musím vidět .... a nikdy mně to nezklame ! Klape tam úplně fšecko !! Fantazie bez hranic. Letos jsem obdivovala kostýmy J.P.G. Je to prostě multipasss. ()

molcan2

Prvá tretina filmu je dobrá a myslíte si, že je to slušný sci-fi/akčný film, ktorý si užijete. Potom sa predstaví postava Ruby Rhod (Chris Tucker) a od tohto momentu to ide dolu kopcom do klišé. Taká škoda, pretože táto postava je pre dej úplne zbytočná a bez jej všadeprítomného kŕčovitého táborenia, ktoré môže pobaviť len tínedžerský rozum, a potom určite len na 60 sekúnd, by bol film oveľa lepší. Plusové body, Bruce Willis v lakonickej forme, pekné pohľady do budúcnosti, ako čínsky Takeaway, Milla Jovovich a Ian Holm sú tiež dobre obsadení a pridávajú filmu. ()

zahadum

Po rokoch s týmto filmom ktorý rastie do krásy musím uznať, že je to najroztomilejší film všetkých čias ! 100 % ()

Tequila

Vizuální stránka sice velkolepá, ale co úžasného jinak na tomto snímku jeho příznivci shledávají, je mi záhadou. Pro mě neoriginální slátanina motivů ze starších (a lepších) děl žánru , která navíc nemá jasno v tom, zda chce být seriózní sci-fi nebo infantilní pohádkovou historkou pro diváky do deseti let (nesnesitelný Tucker či vojáci legračně zmrzlí v ledničce naznačují druhou variantu). Povrchně efektní guláš. ()

Snape odpad!

Ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne = 100x ne. Odpusťte mi to, nemůžu si pomoct, tenhle film prostě nesnáším. Nesympatický rádoby drsňák Willis, čumící Jovovich, nefungující sci-fi příběh, katastrofální nevtipnost zamýšlených hlášek, přeplácaná výprava. Plus úchylné postavy, kostýmy a účesy. S kombinací sci-fi a "originální" komedie na mě nechoďte. Uvažoval jsem nad jednou hvězdičkou za létající dopravu ve městě, ale nakonec vyhrál odpad. To abyste věděli, že Pátý element patří k mým filmovým nočním můrám :-) ()

zelda82

Vyborna scifi s rozkosnou Millou a naprosto uzasnym Chrisem Tuckerem, ktery mel za svou kreaci rozhlasoveho moderatora dostat Oscara! A samozrejme nezapomenutelna scena zpevu v opere sestrihana do rytmu s rvackou Milly alias Leeloo s bandou prasecich padouchu. Jeden z mych nejoblibenejsich filmu! ()

in4mator

Prostředí filmu se mně opravdu líbilo, tento typ sci-fi mám rád, největší předností filmu je vizuální stránka, výkony hlavních herců jsou také dobré, ale příběh je takový plytký a zároveň zamlžený, některé scény jsou těžko uvěřitelné (v rámci možností), humor je až na výjimky ("multipas") dost nehumorný a šílený moderátor se mně fakt nelíbil. ()

Elyon

Tohle je prostě boží! Jeden z nejvtipnějších a nejzábavnějších sci-fi filmů co znám. Bruce Willis je naprosto super, Gary Oldman je báječný, Milla Jovovich a další herci taky válí. Nejlepší je moderátor Ruby Rhot a zpěvačka Plavalaguna ( ten její koncert si pouštím pořád:)). Akorát mi trochu vadilo, že tu byly jen tři mimozemské rasy, mohlo jich být víc. ()

pospech11

Taxikář Corben Dallas v podání Bruce Willise srší neotřelými hláškami, krásná Leelou alias Milla Jovovich, kněz Vito Cornellius (Ian Holme), černošská moderátorská hvězda Ruby Rhod (Chris Tucker) a konečně jeden z nejlepších filmových záporáků Garry Oldman neboli Jean-Baptiste Emanuel Zorg. Tak tohle je pětice, která nás provází filmem Luca Bessona. Skvělé efekty tomuto akčnímu filmu navíc dávají obrovský spád a pokud by byl člověk trochu romanticky založený počká si na konec, kdy jsou Leelou a Croben spolu v obětí a Corben musí říct nějaké slova na V. Patý Element jsem viděl snad 20x, ale vždycky mě dostane hláška ,,Lilu Dalasova Mulltipas! Multipas!" nebo ,,Vy jste Němci ?" Tenhle film si nezaslouží míň jak 90% proto 5 svězdiček. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí