Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

levente

Velké zklamání. Přesto ucházející film. Milla je dobrá, ale celek je takový, no skorem až protivný. Scény z dobývání Paříže vypadají, jako by v tu chvíli došel rozpočet. Škoda. Mohlo to být o dvě hvězdičky lepší. ()

Besyn

Výborný historický velkofilm.Besson se tu spíš než na bitvy zaměřil na samotnou Johanku a její vize a představy,což každému nemusí sednout.Nicméně skvělí herc ai bitevní scény to vše vynahradí. ()

Narayan

Jedna hysterická kráva (s českým dabingem s Vilhelmovou nedokoukatelný), líné bitevní scény a skoro tři hodiny se vlekoucí utrpení. Než se z krávy stanou pečené hovězí steaky, hodně mozkových buněk zahyne zděšením. Nejdražší a zároveň nejhorší zpracování tohohle tématu. ()

Kakho-oto

Vynikající historický film, který jsem viděl snad 10krát. Netradiční pojetí historické látky, netradičně natočené bojové scény (záběry na propletené masy bojovníků střídají záběry na použití a následné účinky dobového arzenálu -mj. i tzv. ježek, kuše, řemdih), skvělá Milla, Hoffman, Dunawayová, Malkovich, Karyo a další. Komparz a prostředí z českých zdrojů, zasedání církevních hodnostářů, výborný nápad se ztělesněním svědomí či boha (???) ztvárněné Dustinem Hoffmanem, skvělá a pro příběh vhodná hudba. Povedl se i dabing, zvlášť výkon Táni Vilhelmové zasluhuje pozornost. K tomu dodávám, že mám 15. století celkem rád a nejsem vůči tomuto období ignorantem... Historicky doložených zpráv o Johance je poskrovnu. To, jak se chovala, neví nikdo. Film se základních historických prvků držel, vyfabulovaná byla smrt údajné Johančiny sestry z rukou odporného anglického žoldáka. Podobné fabulace jsou i v jiných historických filmech. Takový Jan Žižka či Prokop Holý natočený podobným způsobem: to by bylo opravdu něco! Zajímavé komentáře, pod které se podepisuji: Radek99, Marius, Shit, Klerik, Fanucci, Dadel, Klemi. ()

Joeey

No prosím... Luc Besson mě nakonec dostal zpracováním historického příběhu. Milla Jovovich se sice do role Johanky moc nehodí (reputaci jí nejen u mě pokazil do určité míry dabing), ale film celkově je velice povedený. Sběr historických nesrovnalostí není cestou k zážitkům ze sledování filmů tohoto druhu. ()

Jeand´Boa

Hloupé a nikterak úchvatné dílo, oproti jistě zamýšlenému záměru... zklamání na vysoké úrovni...samá kvetoucí herecká jména, ale výsledek povadlý... ()

aR3Zz

Mam proste rad historicke filmy (a zas tolik mi nevadi, kdyz kamera a misty dokonce scenar i herci az tak neladi), proto tento prumerny snimek hodnotim ctyrmi hvezdickami. Pul hvezdicky ale ubiram za vykon Milly Jovovich, protoze dostala spoustu prostoru a nalozila s nim velice nezodpovedne. ()

Porp

Neuveriteľne vydarené napasovanie hercov do svojich postáv a klipový strih s množstvom komických momentov dávajú tomuto filmu zvláštne čaro. Vidieť, že Besson si najprv dôkladne premyslel ako podať túto tému súčasnému divákovi: rytieri berú boj ako zábavu a samotná Johanka sa absolútne vymyká náboženskému mýtu. Nie je krehká a zraniteľná, ale odhodlaná, histerická a takmer až chlapčenská. Nemohlo byť inej voľby ako Milla Jovovich. Luc Besson vydedukoval (podľa mňa správne), že jedine dievča, ktoré je viac chalan, by si mohlo získať rešpekt v stredovekej armáde. Ani John Malkovich nerobí z kráľa Karola VII (údajne slabocha a zradcu) karikatúru, ale hrá panovníka-pôžitkára, ktorý si rád vychutnáva výhody kráľovského dvora. Besson sa vyhol aj vykresleniu cirkvi ako univerzálneho zla a každého klerika podáva individuálne. Výborný je najmä Timothy West ako inkvizítor vo fialovom. Dustin Hoffman je už len čerešničkou na torte. ()

Lucas87

Můj subjektivní názor: Nikdy se nepovede přenést tento příběh v plném znění, protože prameny jsou různé uznejte , že i některé momenty byly povedené. Kdybych měl špatnou náladu jako vy a měl bych být totální negativista, dal bych tomu nejméně 2 hvězdy, ale určitě ty 3 si to zaslouží, i přesto, že Besson zde klade důraz na akci a vyobrazuje Johanku z Arku totálního šílence toužícího po krvi. Ta druhá verze z téhož roku klade více důraz na autentičnost. ()

P. J. D.

Mila Jovovich má něco do sebe, ale tady se jí to tak úplně nepovedlo. Sice zahrála Johanku z Arku, jak nejvěrohodněji uměla, ale i tak jsem neměl pocit, jako kdyby si ji vyvolil samotný bůh, což jí na věrohodnosti ubývalo. Bojové scény jsou dobré a povedené, kostýmy jsou přímo úchvatné, ale pokud to vše mám hodnotit, tak mi vyjde průměr. Ptáte se proč tak? Hlavně proto, že děj se neskonale vleče a místy i nudí. Takže právě proto ony tři hvězdičky. ()

martiňák

Luc Besson býval originálním, vizionářským režisérem mimořádných filmů, avšak po záhadném zlomu se z něho stal režisér a producent braku a filmů vyloženě béčkových. Myslím, že to je proměna ve světě filmu v tomto rozsahu docela nevídaná a proto i fascinující, sám vnímám jeho osobu jako by byli Bessonové dva, ten dřívější geniální a ten dnešní bez talentu. Co jeho proměnu způsobilo nevím, ale začala právě Johankou z Arku. Film sám o sobě je nic moc, ale pro mě subjektivně ho nejvíc sráží právě hlavní postava, resp. její představitelka, která nemá nic co bych si u Johanky představoval - charisma, krásu, nevinnost, mládí, kouzlo osobnosti, atd. Je to film na 1 až 2 hvězdičky, pozitivem jsou výkony herců ve vedlejších rolích. ()

Zombo

Messenger měl zcela jistě na víc, nebýt přímo hlavní představitelky Johanky. Nevím komu, ale mně se vůbec nezamlouvalo zmatené, hysterické a hodně přehnané hraní fanatičky v podání Jovovichové, která chtěla ušetřit Angličany a šířit mír a ne krveprolití. Už jen z historického pohledu je to směšné a naivní. Besson se zoufale snažil vyrovnat Braveheart, což se mu povedlo jen nudnou stopáží a některými válečnými scénami. Až psycho výjevy s Ježíšem, hlavně v jeho nejznámější podobě třicátníka, byly naopak velice impozantní. ()

PATJA

Nezdálo se mi, že by Milla přehrávala. Ano, hrála intenzivně, emotivně. To vadí? Nechápu proč pořád oceňovat plochost a nevýraznost, herecké představení Milly Jovovich v tomhle filmu mi vždycky nalije krev do žil. Scény s Dustinem Hoffmanem jsou jednoduše geniální a bojové sekvence taky. ()

LordMysti

Milla mi tam opravdu nesedla, děj byl nudnej i přes to že tuto ságu již všichni známe, ale nějakým svým způsobem mi film sedl a i se mi překvapivě líbil. ()

Pavel82

Ve srovnání s velkolepými historickými snímky působí Johanka jako chudá příbuzná... Pokud tu byl sebemenší úmysl se jim jakkoliv velikostí přiblížit, tak shořel s první bitevní scénou. Tady Besson selhává na celé čáře a jde vidět, že moc netuší, co vlastně dělá. Celkový amatérizmus a "lacinost" zpracování, ale vyvažuje něco, co zase některé podobně laděné, honosnější tituly postrádají... Johanka má totiž koule! ()

Brinkley

Jediné, co stojí za zmínku je Dustin Hoffman jako Johančino svědomí. Zmíněná scéna ve vězení na mě působila během té neskutečně dlouhé hysterické trapnosti jako opravdové zjevení. ()

255085349

Tuhle parodii na příběh nejslavnější Francouzky jsem viděla ve svých deseti letech a kromě toho, že jsem z ní měla tehdy slušné trauma, dodnes si pamatuji děsivé scény smrti Janiny sestry nebo upálení, Milu Jovovich zcela pokrytou krví, halucinogenní prostřihy a uřvaný dabing Táni Vilhelmové. Bessonovi toto téma vůbec nesedlo. Ještě, že v témže roce byla natočená druhá Johanka, kvalitativně na opačném konci hodnotového žebříčku. ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis