cariada

Tak tohle se mě libí skvělá kombinace novodobého westernu. a současnéhoakčního snímku říznutý s komedií! Herecké výkony rovněž dobré! ()

shyster

Tenhle film se zařadil do kategorie "Jak tohle může považovat za něco vyjímečného či povedeného". Až na začátek, který nejspíš sepsal Tarantino, je to jen snůška trapných dialogů s přehrávajícími herci (hlavně aby vypadali cool). Mimo to stojí slavná postelová scéna se Salmou Hayek. ()

WoWoW

Robert Rodriguez Desperadem dokázal, že umí natočit skvělý film o kytaristovi nejen bez finančních prostředků, ale i s nimi. A já jsem v první řadě rád, že se tenhle krvežížnivý režisér v Hollywoodu usadil na stálo. ()

MrPierc

Bez kytary si nesundá ani trenky. Je to on - desperado. Zhrzený muž, který se mstí za smrt své dávné lásky. Nemůže umřít, protože pro něj ještě není správný čas. Mexická gangsterka s vtipem, nadsázkou a černočernou Salmou Hayek. Největším nepřítelem pro desperada jsou ale jeho neposlušné zásobníky - v nejnevhodnější dobu jsou vždy prázdné. ()

joker.george

Trochu překvapivě jsem si nejvíce užil obě klidnější ukecané části, přičemž ta první od Steva Buscemiho mi připadalo o něco zábavnější než vyprávění vtipu od Quentina Tarantina. Ale akce nezůstává o moc pozadu, díky své stylovosti i stylizaci. A i přes svou četnost stále zůstává svá, odlišitelná a plná nápadů, i když na konci se mi už zdála lehce přemrštěná. ()

Amroth666

Chybělo mi tam víc Tarantina. Ikdyž jeho vtip v hospodě byl nepřekonatelný. Rodriguezův dobrý film vždycky bude dobrý, ale nikdy se nebude rovnta s Quentinem. U Tarantina a Rodrigueze vždycky obdivuju originalitu. Tady ta originalitta nebyla tak horká, ale pasáže sršící nápady tam občas byly. Né tak, jak bych si představoval, ale byly. Nepřišel jsem ale tomu na chuť jako u Tarantinovek. ____ Hnusný pivo, obsluha nahovo a furt sem někdo leze! ____ http://www.youtube.com/watch?v=tCmMDd8T5fg ____ ()

C0r0ner

Kéž by se tak dal film rozdělit na dvě poloviny a ty hodnotit oddělené. Prvních +- 50 minut bylo čisté potěšení kombinující akční film s komedií (srdce mi plesalo při té vzpomínce na osmdesátky), k čemuž se přidal solidní příběh. Druhá půlka bohužel sklouzla do těžce natahaného průseru, takže nakonec jenom slabý nadprůměr. 70% ()

Phos4rus

Po vizualni strancxe je to dokonalsot sama. Pribeh sice nic moc, ale kompenzuje se to, podle mne, az oskarovymi prestrelkami(hlavne ta v baru)..Buscemi je muj favorit, proto 3 ()

necisty

Taková šílenost v podání Rodrigueza, že pomalu začínáte věřit, že to v Mexiku opravdu takhle vypadalo, nebo to tam snad takhle vypadá do dnes? Zbožňuji Tarantina a jeho vyprávění vtipu. Antonio je hodně drsný a díky velkému kytarovému arzenálu je z filmu parádní rozjezdové řešeto dvojice Rodriguez a Tarantino. K tomu všemu nádherná Salma Hayek, která neplní svou klasickou roli typu Matrix nebo Avatar, ale dokonale doplňuje hlavní postavu a má zde své důležité místo. Dočkáme se dokonce malého zvratu, ale mrzí mě krátké a podle mého nedodělané setkání s kytarovým triem. A jako třešnička na dortu dobrá hudba. ()

campix

Klasická bláznivina od Roberta Rodrigueze. Kéž by se vyvaroval sraček jako například SpyKids a točil pouze takovéhle filmy. Společně se svým režisérským kumpánem Quentinem Tarantinem (který má ve filmu mimo jiné velmi zajímavý vtip) rozehrávají hodně černou komedii plnou ultimátních monsterkillů hlavního hrdiny. Prostě nad tím nesmíte tolik přemýšlet a užívat si vyhlazování mexického kartelu od poslíčka až po bosse. Ještě navíc, když je mladý Antonio Banderas takový štramák, Salma Hayek strašná kočička a Buscemiho bohužel hned zabijí. Stoprocentní Rodriguez jakého máme rádi. ()

zette

Vidim, ze jsem o nic za ty roky neprisel, kdyz jsem tento, pro nektere stezejni film videl az dnes... Stylova a celkem originalni kovbojka v modernim havu a humorne ladena, ktera vsak na me vubec nefunguje. Film ztraci tempo a Banderase mam radeji ve filmech od Almodovara. Protivne mi byly i akcni sceny, ktere byly prehnane a neprirozene. Alespon potesil vyborny Buscemi a pekna Hayek. ()

Juto

Film „Desperado“ je viac ako akčný film. Má veľa zábavy, vďaka čomu je film mimoriadne sympatický na sledovanie. Akcia je nad vecou, ​​ale funguje veľmi dobre, pretože film zjavne neberie vážne. 8/10 ()

PavelVanekArt

Klenot z dob, kdy Rodriguez ještě pekl s Tarantinem ty nejlepší buchty. Šest let předtím, než mu jeblo a začal točit Spy kids a podobný fekály. Přestřelená akční mariachi grindhouseovka, kde lítají náboje, lidi, krev, Banderas střílející obouruč, kozy Salmy Hayek, no prostě nádhera. Scénáristicky je to jak ze školky, ale je na tom těžká stopa tvůrčího vidění akce jak od Rodrigueze, tak od Tarantina. Spíše nostalgická špička. 5* a.k.a 90% ()

BoXBe

Dnes už u mě Desperado přebije při rozhodování na co kouknout kterýkoliv Tarantino. Ve své době hit, dnes tak trochu nuda... ()

WolfR

Je to v podstatě takový remake prvního dílu, i když je teď příběh trochu odlišný. Mariachi, který tentokrát touží po pomstě a zabití toho člověka, který mu zavraždil jeho milou a zmrzačil ruku. Děj je takový jednoduchý no, ale jeho podání je fantastické. Celé je to výborná Mexická jízda s parádní akcí, skvělými postavami, excelentními hereckými výkony a chytrými dialogy. Rodriguez si svoje dílo skvěle napsal a ještě lépe a osobitě zrežíroval. Jako perlička je tu zde v půlce filmu vtip Quentina Tarantina, která si v Desperadu zahrál stylové cameo! Dost jsem se zasmál. :D Celkově jinak výborný Mexikano film se vším všudy. 5 hvězd. ()

KajusaK

Na mě až příliš velkej akčnák,ale Salma Hayek vše zachránila,Banderas byl taktéž skvělý..4* i když slabší.. Hudba perfect!! ()

Mol

GIVE ME THE STRENGTH TO BE WHAT I WAS AND FORGIVE ME FOR WHAT I AM! Jeden z nejlepších akčních filmů své doby. Napěchovaný akcí i skvělými hláškami. Bucho a jeho sebranka polo debilů "vem si limizínu, proto jsem jí koupil" nebo "vy hovada jaký je číslo do mýho auta?" To prostě neomrzí. Banderas jako El Mariachi je vystylovanej frajer s kufrem plným bouchaček a Salma s jejíma kozyskama přes půl obrazovky to je teda něco. BLESS ME FATHER FOR I HAVE JUST KILLED QUITE A FEW MEN! ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?