Televizní inscenace jedné z nejúspěšnějších dramatických děl velkého moderního španělského básníka a dramatika Federica Garcia Lorcy. Veselá fraška vypráví o půvabné ženě andaluského ševce, půvabné krasavici, která k sobě vábí zraky zástupu kavalírů. Krásná žena je o více než třicet let mladší, než její muž, je ale hašteřivá, hádavá a hlavně neuspokojená. Přesto však zůstává věrná svému dobráckému, o mnoho let staršímu muži. Ten však touží hlavně po klidu, stržen pomluvami ženu jednoho dne opustí. Vrátí se jako principál s loutkovým divadlem, aby zjistil, že mu žena zůstala věrná, oba manželé se ujistí, že chybovali a vrátí se k sobě… Autor vytvořil hru v lidovém duchu a využil zde kromě folklorních prvků i starý lidový námět o manželovi, jenž v převleku zkouší věrnost své ženy. Titulní roli si s temperamentem zahrála Eliška Havránková, později provdaná Balzerová, jejího muže hrál Josef Somr. (Česká televize)

rivah

Barvitá feérie, roztančená a rozjařená. Eliška Balzerová, tehdy ještě Havránková, plná energie a další taky dobří... ()

Flego

Slovenská verzia z roku 1968 je predsa len lepšia a to vďaka bohatým kulisám. V tejto veselej fraške sa však našla mladučká Balzerová, ktorej to náramne sekne. ()

Pitryx odpad!

Skoro stejné jako slovenská verze, kterou jsem viděl před pár hodinami. Sice barevné, ale rovněž k ničemu. Mám pocit že v naší verzi jsou lepší herci, ale to je asi jen zvyk. Nebavilo, nudilo. ()

Kakofon

Skvělá komedie. A Eliška Balzerová je v hlavní roli prostě vynikající. Skvělé herecké výkony podali také Josef Somr a  Vladimír Menšík. ()