Suburra

• Česko Krvavé předměstí (více)

Řím je město moci, kde zločin hledá co nejpřímější cestu, jak všem vnutit svůj vlastní zákon. Film Suburra je příběhem o velkých penězích roztočených kolem plánované výstavby, která má pobřeží v Ostii proměnit v italské Las Vegas. Tento projekt mají pomoci prosadit zkorumpovaný politik Filippo Malgradi, zapletený až po krk s podsvětím; mafián známý jako Číslo 8, který je hlavou mocné rodiny ovládající území Ostie, a především Samuraj, nejobávanější představitel římského podsvětí a zástupce mafie z jihu. Mechanismus dokonalého plánu se ale začíná rozpadat kvůli lidem, kteří žijí na okraji těchto mocenských her. Příběh o zločinu se odehrává ve velmi krátkém časovém úseku sedmi dní, během nichž se rozpoutá brutální válka, která nakonec do svého mlýnku na maso vtáhne vinné i nevinné, zločince, obyčejné lidi, zaprodané politiky i chamtivé kardinály. Poslední den pak nastává Apokalypsa. (CinemArt)

dr.fish

Musím určitě pochválit obraz a zvuk. Film je udělán velmi pečlivě, na gangsterku až zbytečně důkladně, ale je radost koukat a poslouchat, mix 5.1 výtečný. Jinak jsem měl pocit, že hledím na americký film, trochu Da Vinci kód, trochu nějaký Tarantino a maličko z těch mnoha dalších mafiánských filmů co se natočily. To asi není na škodu, jen jsem čekal, že film nezůstane tak na povrchu a něco dozvíme, něco rozkryjeme. Dostali jsme zase obvyklou dávku kurev a drog spojených s politiky. Ty velké investice, vyprané a "bez fetu" tam zase zůstaly schované za plentou. Takže žádný objev se nekoná, odvážně dvakrát ukázali papeže, jakože tedy církev taky investuje své peníze. Italské filmy jsou poslední dobou akorát dobrý videoklip na efekt, ale nic víc. Výpovědní schopnost nula. 60% ()

StanislachKo

Crash po italsku? Může bejt! Natočené s veľkým citom pre veľký film. Niektoré scény mi stále rezonujú v hlave, ale plnú pálku to odo mňa nemôže dostať už len svojou podstatou. Už som niekde spomínal, že tento štýl "rozsypaných" príbehov, ktoré sa k záveru spoja považujem síce za obdivuhodnú scenáristickú zručnosť, no zároveň sa mi s tým vždy spojuje metafora: strela do PRÁZDNEJ bránky. Už po pulp fiction, či short cuts toho bolo dosť. ()

Woody77

Napisem iba velmi kratky koment k tomuto skvelemu filmu !!! " Aká neskutočná paralela s naším malým Slovenskom " !!! Je to na dogrcanie! ()

chelseaman22

Potenciál byl zabit už v úvodu, kdy se počasí vyjasnilo a divák si byl vědom toho, že stráví 134 minut bitkařením drogových gangů. Nejsilnější linkou je dozajisté vztah poslanec - děvka. Pocit politické neprůstřelnosti se v závěru rozplyne jako mlha nad Temží. A tak je to i se zážitkem z filmu - rozplyne se. 39% ()

Cedr

Nekompromisní gangsterka, která po vzoru seriálové Gomory postrádá hrdiny a stejně jako neapolská seriálová sestra to umí podat nenuceně a uvěřitelně. ()

Tosi

Neúprosný thriller o mafii a lidském úpadku, kde smrt předávkované prostitutky spustí nezastavitelný kolotoč pomsty, v němž nejsou žádní dobří lidé, všichni zradí všechny, ale kdo přesto potřebuje svého hrdinu, vsadit na přeživšího zde bude loterií. Za dynamikou vyprávění stojí skvělá práce režiséra, který úžasným způsobem převedl na velké plátno špínu z města, kde se v nikdy nepřestávajícím dešti nemůže nikdo cítit bezpečně. ()

Jizni Tlapa

"el italliano"? Tutti, per tutti, cornuto. Tahle špageťárna je něco neprosto výjimečného a né jen kvůli napomádovaným taliánům, házející etalskou hlášku za hláškou, tohle je syrové prostředí, obyčejný příběh v neobyčejném prostředí a hlavně...ta muzika,,,to je bellisima.... Bene??Molto bene... ()

viperDavid

Přesně a dokonale vystihuje mafii slavného Corada Cataniho, kterej chcípnul v chobotnici na blbé keci. Všude dobře v hrobě nejlíp, člověk si říká jestli jsou horší utečenci, který lámou hranice jak kurku chleba, nebo tahle havěť co má kontakty všude. Nakonec ale stejně všichni chcípnou na nasranou feťačku. ()

Johnny.ARN

Dlhé, nudné, ťažkopádne. S dobrým začiatkom a koncom. Medzi tým sa striháte medzi niekoľkými podlými skupinami ľudí, ako politici a cigáni, aby ste zistili, aké všelijaké väzby sú medzi nimi a následne sa snažíte pochopiť ich konanie. Snažilo sa to byť čo najviac realistické, čo najlepšie bez príkras, ale prepísklo sa to s minutážou. Po hereckej stránke silno v pohode. Dejovo možno o trochu lepšie ako ACAB, inak rutinérska práca a rovnaký pocit. 3 z 5 ()

Mrkvič

Tak to bylo dost drsné. Sice jsem první půlhodinu sledoval spíš jen artové záběry a hopsající kozičky jedné kurvy, ale místy problesklo i pár podstatných scén, na kterých potom film staví. A že ta stavba příběhu panu režisérovi jde. Snad až na bandu cikánů jsou všichni, dá se říct, obyčejní lidé, které buď semele jejich styl života, nebo se semelou sami. A snad každou postavu divák dokáže pochopit. To jsem u takového filmu snad nikdy nezažil! ()

Lachtaan

Evropská kinematografie zase útočí na tu rozpínavou americkou a dokazuje jí, že má v zámoří silnou konkurenci. Takhle temné a propracované krimidrama jsem neviděl už pěkně dlouho a i když mu trvá minimálně čtvrtinu filmu, než divákovi zprostředkuje pořádek ve všem, co se tu děje a co se spojí do jednoho soudného dne, je se po celou stopáž opravdu na co dívat. Asi mě to úplně nenalákalo zkusit i navazující Netflix seriál, ale minimálně od Stefana Sollimy bych si jednou rád zase něco dopřál. [viděno v KVIFF.TV 18.5.2023] ()

bizz_mjc

Místy skvělá muzika, místy zajímavý střih, charakterní postavy a osobitá atmosféra Vatikánu, podsvětí a politiky bez jediného zapojení Carabinieri. A propojení všeho se vším. Hlavně aby kapsa byla naditá a vliv neopadl. ()

brando

Koncentrované, ucelené, příběh bez jednoznačně hlavní postavy. Velice libové tempo, i postavy jednotlivých linií. Celá loď se nezadržitelně plní vodou a zdaleka není jasné kdo s ní půjde ke dnu. Nechci nijak velebit hned po zhlédnut, ale Gangsterky mohou být vděčné za tenhle příspěvek. ()

Master19

Vynikající momentka ze života jednoho bezvýznamného politika. První půlhodina je poněkud hůře stravitelná, kvůli zástupu postav a celkem zběsilému rytmu "vyprávění". Ale aspoň si přijde na své divák nemrava. Od věty "nějak to zařiď a hlavně mi nevolej" film dostává výbornou atmosféru a jasné kontury, které diváka k příběhu už napevno připoutají. Líbily se mi i postupy, které v hollywoodských trhácích nenajdete - akce střídá reakci bez zbytečného vykecávání. Když chci někoho zlikvidovat, přijdu a bodnu mu motýlka do krku a to aniž bych mu dvacet minut vykládal o svých zhrzených láskách či traumatech z dětství. Syrové a tak uvěřitelné... ()

VasaX

Mafiánská krimi z Itálie, míchajíc snad všechny podoby podsvětí a zákulisních pletich a až nepříjemně "skutečná". Všechny postavy jsou zajímavé, člověk si je oblíbí, ač je nezbytně nemusí mít zrovna rád, ale každá vždycky do své scény něco přináší. Všichni sledují své zájmy, bezpáteřnost, brutalita, zoufalství. To vše v hávu ve dne slunečné Ostie a přes noc deštivého Říma s perfektně sedícím soundtrackem od M83. Tohle má atmosféru, že by se dala na stiletto napíchnout. Spousta postav, a to příjemně různorodých a lidských, dobře zahrané (pro mne neznámými herci). Můžete je mít rádi, můžete je nenávidět, můžou se vám hnusit, ale pokaždé, když se objeví na scéně, budete mít radost, protože s nimi prostě přijde nějaká parádní scéna, dialog, akce, atmosféra. Už dlouho mě žádný film tak postupně nestrhl a nefascinoval tak, že jsem se odprostil od jednotlivých charakterů a zaměřil se na příběh jako živý celek. Je to syrové, tvrdé, kruté, upřímné a prorostlé atmosférou. Vše funguje tak nějak přirozeně, režisérská ruka tenhle kolotoč emocí a atmosféry roztáčí s mistrnou dokonalostí. ()

fefee

Jedna z najlepších súčasných taliansko-francúzskych "mafianoviek". Rozjazd trochu slabší ale koniec to vynahradil. ()

Brain-D

Stylistická audiovizuální atmosférická gangsterka, která vám nedá spát. Korupce, drsnost, úplatky, pomsta a láska. To je prostě lahůdka a nečekal jsem, že mi něco takového připraví z Itálie. Bravo ! ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?