tomino28

K tomuto filmovému počinu jsem se dostal čistou náhodou. A o to více jsem zíral, na co jsem to natrefil. Bezmála 30 let starý kousek nenudí ani v dnešní době. Mickey Rourke, se kterým celý film stojí a padá a který vlastně nesleze z plátna, byl "neuvěřitelně uvěřitelný" alkoholik a svou roli zvládl fantasticky. Ke konci už jsem se pomalu díval na hodinky, ale to bylo z velké části zřejmě kvůli celkově pomalejšímu tempu vyprávění. Ale několikrát jsem se opravdu zasmál a domnívám se, že si Barfly rozhodně budu pamatovat. ()

Ence

Kolize dvou světů - světu alkoholiků a "spořádaných" diváků dává nahlédnout do života barového ochlasty, který se noc co noc účastní rvaček s barmanem za přihlížení místních ochlastů a přes den si líže rány, aby se v noci mohl zase porvat. Něco na syrovosti a osobitosti, kterou štamgastovi vtiskl M. Rourke vyvolává v divákovi zpytování sebe sama - jasně Rourke je ožrala a rváč, jenomže zároveň si vůbec na nic nehraje, přijal svoji roli a nechce být nikým jiným, než ožralou a rváčem. Je v něm upřímnost, moudrost a jak řekla F. Dunaway skoro až šlechtická krev. A jeho přirovnání luxusní vily k pozlacené kleci pro ptáčky působí takřka magicky. ()

BarGoldstein

Hrůza! Debilní beztvará hmota bez začátku a konce, Mickey Rourke, který se nechová jako alkoholik ale jako naprostý dement, tváří se jako dement a celý film se pohybuje jako by měl v konečníku slušně velkou dýni! ()

Delmondo

Miluju Bukowskiho spisovatele, ale s filmem je to trošku horší protože síla jeho knih je v textu a vytříbeném stylu psaní což film zkrátka nedokáže převést. Jinak ve filmu se toho moc neděje v podstatě se jen chlastá, sem tam nějaká rvačka. Ale Mickey Rourke je naprosto přesný, takhle nějak si představuju Chinaskiho. ()

Fender

Bukowského poetika je plná špíny a chlastu, ale také v sobě skrývá cosi velmi lidského, až dokonce i něžného. Tento film je přesně skvělým a autentickým ztvárněním jeho světa, jak ho zkrátka vnímal a jak ho také žil. Scénář a dialogy jsou prostě skvělé, takže ač máte Bukowského rádi, nebo ne, oceníte jistě tu atmosféru, která je skutečně velmi autentická, co se týče ztvárnění ožralů a všemožných flákačů a nešťastníků. ()

Dvojirakri

Tyvole! Co to bylo? Samá hnusná držka, kurva, násilník, pasák, oslizlej dědek..! A ten hlavní hrdina, vždyť se jen válel, chlastal, rval se, pářil, chlastal, psal, válel se, chlastal, pářil se....... eeeehm, kde se můžu přihlásit...? :->>> Dva postřehy - mezi žánry mi schází Životopisný, a ten druhý - už vím kde vznikl předobraz Biga Lebowského. :->>> ()

Mr. Zero

Neni to takový jako knížky ale zase vidíte Chinaskiho jako konkrétní osobu. Kdykoliv teď budu číst cokoliv od Bukowskiho v mojí hlavě bude nasávat Rourke a ani mi to vlastně nevadí. Nejslavnějšího barového povaleče zahrál dobře. Po přečtení románu Hollywood tu jsou ještě takový ty příjemný detaily co vás potěší jako například brejle s palmama) ()

jakup57

Sám neviem čím to je, ale tento film sa mi proste páčil. Celkovým stvárnením, obrazom a hlavne Mickey Rourke-om. Bez prižmúrenia očí 77%. ()

ujo_chmel

Tak nakoniec tam tu scenu s nedopitym pivom nechali. Skoda, to bolo naozaj ako past na oko uz pri prvom pozreti, kedze ziaden alkoholik urcite nenecha poloplnu flasu piva na bare. Jedna z minima veci, co mi na tomto filme nie celkom sedeli. ()

ujdeto

Na jednu stranu život ,jehož se každý uvažující člověk upřimně děsí, na stranu druhou bezbřehá romantika. Vždyť kde a z čeho může vzniknout zlato. Ve stokách naší společnosti. Z deště pod okap a zase zpět, tak by se dala popsat linie životního příběhu Chinaskiho. A Chinaski je pán! Svobodně si zvolit jakou cestou se chci ubírat a nenechat si to od nikoho překazit, to je um. Zcela jistě částečně autobiografické dílo. Tísnivá atmosféra nočních levných barů podpořena výběrem neherců a neznámých tváří. Doba byla zlá, ale záleží z jakého úhlu pohledu jste na ní koukali. Chinaski na ní koukal tak, že vytěžil maximum ze všeho. Mickey Rourke, herec, jehož jsem na první pohled nepoznal až když jsem si přečetl, že tam hraje také, což myslím znamená, že to hraje opravdu dobře. Herec jenž byl v těch časech idolem žen, zahrál roli loosera, kulhajícího, věčně namol a se zkřiveným a do krvava zbarveným obličejem, naprosto dokonale. ()

Mr.Raven

Barfly je jediný scenár ktorý napísal Charles Bukowski. Tak ako jeho väčšina básní, poviedok, alebo románov, aj tento príbeh sa točí okolo obyčajných ľudí, ktorí z ďaleka nežijú americký sen a azda ani nechcú. Mickey Rourke v postave básnika a poviedkára Henryho Chinaskiho, ktorý sa netrápi s tým, že nemá čo jesť, nájomné zaňho nemá kto zaplatiť, nevie čo príde na druhý deň. Ak pracuje, tak len preto, aby si mohol kúpiť po robote pitie. Väčšina ľudí by odsúdila takéhoto človeka, ale táto postava vyvoláva v divákovi určitý rešpekt a obdiv. Nieje to ordinárny alkoholik, ale alkoholik so šarmom, ktorý do opileckého sveta vnáša noblesu. Vo chvíľach keď je sám, píše. Vo chvíľach keď sedí v bare, pije. Charles Bukowski do tohoto diela nevložil žiadnu veľkú zápletku, alebo príbeh ktorý nás zavedie na tisíce miest. Jeho silou je schopnosť ukázať životy, charaktery a drobné príbehy obyčajných ľudi, pre nás v netypických pozíciach. Bukowski často krát písal zo svojho života a vlastných skúseností. Jeho humor v Barfly a nielen tam, ale všeobecne v jeho poviedkach, nesadne každému, ale to Mňa osobne a spústu iných, tiež delí od ľudí čo čítajú Harryho Pottera... ()

Hall900

Creepy Rourke a atmoška osdesátek jako když praští. A o to starýmu Henrymu asi při psaní scénáře šlo. Néééé... Kecám. Chtěl prachy na chlast jako vždycky...Film není podle knihy. Ale existuje kniha inspirovaná jaho deziluzí filmem. Ostatně film je vlastně v tomhle dost jako chlast, celý je to o iluzi a deziluzi. No pořád lepší než třeba Hospoda v repríze na Nově , nebo co já vim třeba Iron Man 2 v repríze na Nově...Né vo moc ale jóóó... ()

xentrixx

Bukowski, to je vlastně takový praotec punku. Více než polovina jeho života by se dala popsat slavným leitmotivem No Future. Bezcílné poflakování se, nekonečná řada těch nejhorších šolichů a hlavně předlouhá šňůra ožraleckých eskapád v těch nejroztodivnějších putykách. Film měl po více než třiceti letech ztvárnit jeden z úseků jeho života po boku první osudové lásky, věčně namol a pomočující se alkoholičky Jane. Aby byl celkový dojem co nejvíce autentický, točilo se v tom samém domě, kde spolu tehdy žili, či spíše přežívali. Bohužel to bylo asi to jediné, co ve filmu dokázalo navodit atmosféru skutečného života ala Bukowski, byť herecké výkony nejsou špatné a film určitě stojí za zhlédnutí. Mickey Rourke přehrává co mu síly stačí, jeho tehdy stále ještě fešácký ksichtík má však do Bukowského zohyzděného obličeje kosmicky daleko, stejně jako velmi atraktivní Fay Dunaway do oteklé vyžilé ožralky. Sám Bukowski, který si původně přál v hlavní roli vidět svého přítele Seana Pena, Rourkemu vyčítal, že se nechová jako skutečný opilec, když kupříkladu nechal na baru nedopitou láhev piva. A paradoxně některé reálie filmu jsou zase oproti skutečnosti až moc nadsazené - Bukowski sice byl opilec a hospodský rváč, ale nikdy nechodil ve špinavých, plandajících šatech jako ve filmu Rourke, i ve stavu těžké opilosti si oblečení každý den pral ve vaně. Rovněž bitky s barmanem v zadním traktu baru prý nebyly podle spisovatele ve skutečnosti tak brutální jako ve filmu, oba soupeři obyčejně sotva stáli na nohou, než se začali rvát...Zajímavost : ve filmu se na pár vteřin objeví sám Bukowski coby jeden z hostů sedících u baru, v němž se Henry potká s Wandou... ()

davidd131

Pro někoho jen příběh váguse, co se bezcílně potácí mezi barem a dírou, které říká domov. Ale když člověk pozorně, tak zjistí, že ve snímku je mnohem víc, než se zdá. Je zde mnoho zábavných scén, ale taky scény, které nutí člověka přemýšlet. Pokud by někdo chtěl podstatu snímku pochopit víc, tak pomůže některá knížka od autorů Beat generation a nejlépe od Charlese Bukowského, o kterém vlastně celý film je. ()

Seniad

50 odstínů white trash ( bílých trosek) Rozhodně lepší Chinaski než cokoli pocházející z českých lůzů a hájů. ()

Zaba

Knihy Charlese Bukowského mám ráda pro jejich syrový až neotesaný styl. Jsou jenoduše ze života. Tento film je přesně v jejich duchu. Historky z okraje společnosti bez zbytečných kudrlinek. Mickey Rourke tady hraje fakt dobře. Role mu sedla a ne jen jemu. Vřele doporučuji!! ()

Grossing

Charles Bukovski je můj oblíbený spisovatel a přenesení knihy na plátno se skvěle podařilo. Mickey Rourke na tom má velikou zásluhu. ()

Hombre8

Ze života trosek. Výborná adaptace Bukowského. Rourkeho ani Dunawayovou jako herce jinak vůbec nemusím, tohle ale byla čestná výjimka. Oba se do rolí položili přesně tak, jak by to mělo být. Chinaski ten správný salámista (to dělá chlast spolehlivě, že je člověku kromě něho všechno jedno, to není jen povahou samotnou) a Wendy zaujala zvláště civilním neafektovaným a nepřehrávaným projevem, který by se dal očekávat. A ty notoricko-filosofické hlášky k tomu... Fajne. ()

vinducha

Posedávání po barech a vyhledávání konfliktů není úplně můj krajíc chleba , nicméně na toto zpracováni části života Ch . Bukowskiho se dívá docela dobře. ()