• Webb

Menšík táhne tento podprůměrný film a nesmyslný konec bohužel zase táhne ke dnu.(15.3.2009)

• Pepinec

Půl domu bez ženicha a film komplet bez humoru. Cholerik Menšík neustále balancuje na hranici infarktu, Vydra čumí jak vejr, holkám to nesluší, vila je hnusná, konec zase...počkat, ono to vlastně žádný konec nemá! Podle všeho po osmdesáti minutách došla páska, tak to stopli a rozjeli se za soudruhy pro cenzuru. Kdyby to smetli do šuplíku, česká kinematografie by o nic zásadního nepřišla.(29.5.2012)

Poněkud nešťastným se dle mého soudu jeví rozhodnutí tvůrců žánrově vymezit svůj film coby ztřeštěnou komedii s nádechem satiry, neboť tento bezesporu velmi zajímavý portrét maloměstského/vesnického stavitele a dominatní hlavy rodiny - uzurpátora svobodného rozhodnutí ostatních členů rodiny, který neempaticky diktuje své manželce i svým dětem, jak mají žít svůj život, je věrným obrazem skutečného stavu světa a svou tragickou podstatou by mnohem lépe konvenoval s žánrem čistokrevného dramatu. Vím dobře, o čem mluvím, můj otec jakoby Francovi (Menšíkovi) z oka vypadl...(6.10.2014)

Chvílemi vtipné, ale jinak průměrný komediální film založený na kvalitách Vladimíra Menšíka. Škoda, že mu nikdo v táhnutí snímku nepomohl.(28.10.2006)

Pomerne zdarilá veselohra o predsvadobných útrapách.(20.3.2011)

• - Dana Medřická si zahrála ve filmu spolu se svým synem Václavem Vydrou. V jiném snímku se již bok po boku nesetkali. (M.B)

• - Vila, kterou stavěl Franc (Vladimír Menšík) pro svoji dceru, se nachází ve skutečnosti v Příbrami. (carott)