Vesnický furiant Franc se rozhodne postavit dcerám jako svatební dar ohromnou a luxusní vilu, jež by vzbudila úžas a obdiv celé vesnice. Nevšímá si posměšků sousedů a jak se zdá, ani v nejmenším ho nezajímá názor dcer Oliny a Jiřiny. Energický muž zaměstná na stavbě nejen manželku a obě dcery, ale také Jiřinina snoubence Zdeňka. A když se na scéně objeví Libor, s nímž chodila Olina do tanečních, také jeho. Navíc o něm začne s vidinou okázalé dvojité svatby uvažovat jako o druhém potenciálním ženichovi. Dívky otcovo nadšení nesdílejí. Nejsou si jisté ani tím, že to, co od života chtějí, je velká vila v Rezkovicích. Jiřina je navíc podrážděná Zdeňkovou povolností, s níž se podřizuje otcovým názorům a požadavkům. Jak se blíží slavný den, kdy by si měly oba páry říci „ano“ a Franc by jim s velkou slávou předal klíče od domu, je situace stále napjatější... (TV Nova)

RozaF

Tak na tenhle film jsem už alergická. Dávají ho neustále a už se na to nedá dívat. Fajn, Menšík zase odvádí skvělý herecký výkon, ale radši bych bydlela na stromě, než si nechat donekonečna omlacet o hubu luxusní vilu. Opravdu hořká komedie. ()

andydufrsn

Takový předchůdce filmů Dům. Taky nám ukazuje touhu mladým pomoci, ale touhu, která přerůstá v tyranii. A na druhé straně ukazuje různé způsoby vypořádání se s takovou pomocí. ()

Lykos

Nerada hodnotím tak nízko, ale nelze jinak. Vladimír Menšík buzeruje celý film svou rodinu, budoucí zetě, v podstatě kohokoli, kdo kolem něj projde. Logicky jsem doufala, že se mu někdo postaví, což se sice stalo, ale tak nějak to vyznělo do prázdna. Scénáristům zřejmě došel dech, neboť na konec už nezbylo vůbec nic, proto asi žádný není. Škoda. ()

Josef.Svejk odpad!

Trapný komunistický pokus o "komedii" z hloubky komousske normalizace. Konina, která může dnes imponovat jenom omezeným populistům. ()

Kralovna.Noc

"Komedie", která je vlastně smutná. Otec diktuje celé rodině,co mají dělat,do svatby natlačí i Libora, který ještě pořádně neví,co chce a zachová se zbaběle. Ve snaze vše zvrátit se ho rozhodne převychovat k obrazu svému, což ve výsledku vede k definitivnímu rozpadu Liborova vztahu s Olinou. Nejdůležitější je postavit barák a celá rodina na něm makat,aby se otec měl čím chlubit. Konec je otevřený, což nemám moc ráda. Ale co se nedá filmu upřít je kvalita díky dobrým hercům, především Menšíkovi. Zde za mě u mnohých podhodnocený. ()

mil@n odpad!

Normalizace ... rok 1980 ... režie Bočan ... hudba Štaidl ... a výsledek je zřejmý a nezachránil to ani Menšík. ()