Vesnický furiant Franc se rozhodne postavit dcerám jako svatební dar ohromnou a luxusní vilu, jež by vzbudila úžas a obdiv celé vesnice. Nevšímá si posměšků sousedů a jak se zdá, ani v nejmenším ho nezajímá názor dcer Oliny a Jiřiny. Energický muž zaměstná na stavbě nejen manželku a obě dcery, ale také Jiřinina snoubence Zdeňka. A když se na scéně objeví Libor, s nímž chodila Olina do tanečních, také jeho. Navíc o něm začne s vidinou okázalé dvojité svatby uvažovat jako o druhém potenciálním ženichovi. Dívky otcovo nadšení nesdílejí. Nejsou si jisté ani tím, že to, co od života chtějí, je velká vila v Rezkovicích. Jiřina je navíc podrážděná Zdeňkovou povolností, s níž se podřizuje otcovým názorům a požadavkům. Jak se blíží slavný den, kdy by si měly oba páry říci „ano“ a Franc by jim s velkou slávou předal klíče od domu, je situace stále napjatější... (TV Nova)

Čuřil

Tak toto nespasil ani Menšík. Těžkopádný pokus o humor nemohl a zachránit ani celá plejáda hereckých osobností. ()

gombarix

Další "bláznivá rodinná komedie s V. Menšíkem", ve skutečnosti spíš nijak zvlášť povedený pokus o psychologicko-satirickou tragikomedii... spějící doslova k ničemu, což byl asi účel, ale nevyzněl moc silně. Přesto je ten konec na svou dobu neotřelý a pro mě nezapomenutelný. ()

GIK

Je to divné celé a divnost s přibývajícím časem roste. A nejdivnější je konec. To asi dramaturg Pluhař umělecky zaúřadoval. Jediný, kdo se chová celkem normálně, je kupodivu Fialová (možná díky Zdeňku Pluhařovi), která svého syna odrazuje od svatby po měsíční známosti. Záchranou je živelný uřvaný Menšík. Bez něj by to byl těžký propadák. 50 % ()

quixote

Opravdu hodně špatný film. Zadané téma zřejmě bylo „zhoubné bažení po soukromém majetku na morálku socialistického člověka a mezilidské vztahy“, výsledek je zmatený, režie překotná a neujasněná, scénář pochybný a místy trapný. Herecká sestava není marná, ale její výkony jsou podivně křečovité, dokonce ani Menšík není přesvědčivý jako jindy, takže film nezachrání. Komedie ani náhodou. ()

Tiiso

Spíše podprůměrná komedie než průměrná. Menšík je skvělý herec, ale v takovém snímku nemá šanci rozvinout svůj talent díky nijakému ději a scénáři. ()

Rodin

Původně jsem byl vyladěn na dvě *, protože podobné tupě komunální satiry opravdu nežeru. Jenže Menšík je geniální i zde, Blažena Holišová je geniální i zde, Vašek Vydra zde zahrál nejlepší filmovou roli své kariéry a... Veronika Freimanová? Nádherná, sladká, pomilováníhodná. Takže 60% s odřenýma ušima. ()

winstonik odpad!

Úloha ako stvorená pre Vladimíra Menšíka. Komédia, v ktorej nie je nič vtipné, s hercom, ktorému stačil jeho tradičný drajv púťového vykrikovača, a s dejom, ktorý bol odtrhunutý od reality od prvého momentu. Normalizačný štandard. ()

Stejšn

Vladimír Menšík tu naplno předvádí své herecké mistrovství. Hraje despotického usurpátora, který staví na vesnici svou neuvěřitelně hnusnou haciendu a terorizuje celou svojí rodinu. POZOR! Tento film nesmíte brát jako komedii! ()

amyth

Tu jednu hvězdu dám jen z toho důvodu, že asi nebylo lehké v době normalizace tvořit. Menšík tady "hraje" na úrovni Haničinců, Moučků a podobných ..... Kdo má tedy tohoto herce rád toto by vidět neměl ()

Havala

Trošičku ujetá a chaoticky působící komedie, ale Menšík předvádí dobrý výkon. Vydra taky... Kritiozvat tehdejší dobu zkrátka nejde, co bylo, bylo. ()

Pitryx odpad!

Tak já nevím, téhleté „prapodivnosti“ nějak neumím přijít na chuť. Prostě mi to nesedí a nemůžu si pomoct. Při vší úctě k panu Menšíkovi, kterého mám rád, je tohle prostě kravina. Nezkousnu to a ani omylem. No a ten stupid závěr… 20130915nest ()

MyrnaAlec

Přesný popis báječného života v socialismu, kdy bylo vrcholem života postavit barák. Plus dodnes trvající názor, že dcery mají držet hubu a být vděčné tatínkovi. Skvělý Menšík. ()

ostravak30

Je jasné, že bez Vladimíra Menšíka by film neměl ani zdaleka tu jiskru. Nikdo by tak energicky nedokázal zahrát tak energického muže. Když Menšík zařval, tak opravdu zařval. Když mluvil vážně nebo tiše, tak se tajil dech. A zdatně mu sekunduje další krásná herečka Veronika Freimanová anebo mladý Václav Vydra, Dana Medřická nebo Josef Somr. Ne vždy se sny dětí setkají se sny rodičů, většinou se míjejí. Ale Franc představuje typického muže tehdejší doby. Kdo měl barák a auťák, byl prostě lepší. A Franc přepočítává všechno na majetek. Docela pozdě si uvědomí, že to není všechno. A není bez zajímavosti, že právě v politické době, jejíž čelní představitelé dělali vše proto, aby dělník byl pán, ale přesto se smazal rozdíl mezi bohatým a chudým, se takto rozlišovali jednotliví lidé. Vladimír Menšík alias Franc to říká několikrát: "Kterej táta by to pro svý dcery udělal?" Bohužel dlouho nechápe, že majetek není to, po čem dcery touží. A už vůbec na něm nestaví lásku k rodičům. ()