Dana Martinová, mladá žena volnějších mravů, zemře rukou psychicky labilního mladíka Pavla Zacha. Ten se v záchvatu žárlivosti neudržel a zabil dívku úderem do hlavy. Policie najde mrtvolu díky Danině kamarádce Evě Simonové. A právě Eva se stane druhou Pavlovou obětí. Mladík totiž v obavě z vyzrazení dívku napadne a utopí ve vaně. Dvojnásobnou vraždu dostane na starost jako svůj první případ kriminalista poručík Zeman, jemuž pomáhá zkušenější kolega Suchánek. Vyšetřování však zpočátku nikam nevede. Zatímco Pavlův otec se snaží umístit duševně nemocného syna do psychiatrické léčebny, Pavel ze strachu spáchá další vraždu. Ani on, ani vyšetřovatelé však zatím netuší, že od jisté doby je Pavel pouhým nástrojem v rukou někoho jiného… (Česká televize)

Bodega_Bay

Musím říct, že něco tak vtipného, jako je zjev pubertálního Jiřího Adamce, jsem už hodně dlouho neviděla. I kdyby někoho nebavila kriminálka, což by byla škoda, pobavení ze vzhledu Adamce na těch 98 minut vydrží. ()

alien105

Film se mi velice libyl, je nadcasove natoceny a poutavy na vice jak 40 let stary film skvele. 44.20 minuta Jaroslav Moucka se opira o Tatru a na celnim skle je Mini druzka mikey mouse :) evidentne natruc komunistum :) ()

kotrlak

Náhodou jsem to chyt v TV, tak jsem to zkouk. No, žádná velká sláva se nekoná. Jak si moh Cupák s tím zmuchlaným xichtem dělat naděje že ho připustí taková fešná roštěnka Málková??! Cupák je tu i takovej divnej detektiv, žádnej cool charakter jako třeba Bosch nebo Columbo, a Moučka by měl hrát pouze role soudruhů z řad dělnický třídy. ()

Jasmín

Hned na začátku je vražda v afektu ze zhrzené lásky, bez rukavic ... říkáte si, že toho joudu musí chytnout za pět minut, o čem ten film bude? Nakonec ho hned nechytnou, on přidá další dvě vraždy a dokonce ani do konce filmu nemá vyšetřovatel ponětí, kdo to je. Příběh je však vystavěn celkem uvěřitelně a mj. předvede Edovi Cupákovic, že do vyšetřování případu city nepatří. Pro mě ale škoda, protože já tý romantice tak fandil .... ()

frantisekly

Neviem, aké zážitky viazali Petra Schuloffa k osamelým chatám, ale vždy sa nejaká objaví v každej jeho kriminálke (Strach, Vrah skrývá tvář, Po stopách krve). Tuto hneď na začiatku pri Pavlovom šmírovaní Martinovej. Schulhoff, ako scénarista si dal dosť záležať na psychologickej kresbe postáv. Hlavne Pavlovho otca. Ota Sklenčka vedel hrať utrápených mužov dokonale. Ako zbaliť Cupáka na smutný kukuč nám zase predviedla Marie Málková. Aj keď ho Moučka, vystrihnutý z gangsterky tridsiatych rokov varoval. No a nakoniec musím vyzdvihnúť vyšinutého vraha snímaného cez rybie oko, ktorý sa neskôr postavil na druhú stranu kamery a natočil Sanitku. ()

Robur888

Koncept detektivky, kdy je vrah divákům od začátku filmu známý a detektivové teprve tápají. Navíc to zločinec bere až nečekaně hákem. Film je potřeba pozorně sledovat (pro nesoustředěné se případně vrátit ke starší scénce), protože bez toho lze obtížně zachytit všechny vztahy a souvislosti. Pak teprve získává film na síle. Při povrchním shlédnutí bych sice pochopil to hlavní, ale film by působil nudně. Celou dobu to vypadalo, že poručík Zeman (Eduard Cupák) nestačí s dějem držet krok a bez kolegy Suchánka (Jaroslav Moučka) a psychologa (Miloš Willig) by byl v příběhu pouze figurou ve vleku, ale jeho hvězdná chvíle nakonec přece jen přijde a on ukáže co v něm vlastně je. ()

gggggg

Krásny čiernobiely obraz, výborná zápletka aj záverečné rozuzlenie bolo výborné. Horšie je to, že si film nevybudoval v postave detektíva tak silnú osobnosť, ako napríklad Major Kalaš alebo Rada Vacátko. Po tejto skutočnosti film nezachránili ani také kapacity ako Brzobohatý alebo Sklenčka. ()