Dana Martinová, mladá žena volnějších mravů, zemře rukou psychicky labilního mladíka Pavla Zacha. Ten se v záchvatu žárlivosti neudržel a zabil dívku úderem do hlavy. Policie najde mrtvolu díky Danině kamarádce Evě Simonové. A právě Eva se stane druhou Pavlovou obětí. Mladík totiž v obavě z vyzrazení dívku napadne a utopí ve vaně. Dvojnásobnou vraždu dostane na starost jako svůj první případ kriminalista poručík Zeman, jemuž pomáhá zkušenější kolega Suchánek. Vyšetřování však zpočátku nikam nevede. Zatímco Pavlův otec se snaží umístit duševně nemocného syna do psychiatrické léčebny, Pavel ze strachu spáchá další vraždu. Ani on, ani vyšetřovatelé však zatím netuší, že od jisté doby je Pavel pouhým nástrojem v rukou někoho jiného… (Česká televize)

BigBang

Asi mírnost stáří, dávám čtyři hvězdy. Černobílá detektivka z prostředí vyšší střední třídy v socialistickém Československu. Vedle dobrého dua vyšetřovatelů p. Cupák - p. Moučka se mi líbila i skvadra hereček, které tu nejen že jsou za kočandy, ale reálně i kočandy byly a film je tak zachytil. Jen ten p. Adamec v roli pachatele je děsný. ()

Monggol

Najlepšie je, že od týchto starých kriminálok toho človek veľa nečaká a nakoniec sa z toho vykľuje slušný dej, slušné rozuzlenie, dobré herecké výkony (režisér Adamec toho psychopata zahral veľmi uveritelne). A čo som si doteraz nevšimol, že Alena Vránová a Marie Málková boli také šukačky. ()

Tiiso

Hezky provedená československá detektivka, která zpočátku má dobré, silné grády, ale s postupujícm časem, trochu ztrácí na dechu. Příběh zápletky je originální, i když neobsahuje žádné nevšední kličky. Dobrá doprovodná hudba pomáha dokreslovat jakousi atmosféru a utváří celkové pojetí příběhu. Dramatické scény, jsou okořeněné rybím okem a zvukem tlukotu srdce. Na scéně najdeme i osudovou femme fatale. Cupák jako hlavní detektiv, nehraje nejhůře a jeho výkon velmi slušně doplňuje Moučka coby starší a zkušený kriminalista Suchánek. Ženské postavy si rozebraly herečky, které všechny vypadají půvabně i když velmi podobně. Vím, že jsi vrah je solidní, lehce nadprůměrná detktivka, která dokázala po celou dobu, až na pár malých okamžiků, udržet mou pozornost. ()

qvark

Že jde o Schulhoffovinu poznáte vždy podle osamělé dřevěné chaty na pokraji lesa...zde s ní přímo začínáme.... Cupák v roli detektiva není tak přesvědčivý jako suverén Hrušínský (Kalaš), ale vynahradí vám to defilé půvabných brunet, kterých zkrátka musí být mnoho, protože hned několik z nich je odstraněno naším vrahem. Žárlivý psychopat se v průběhu děje postupně vytrácí a člověka brzy přepadne pocit, že by se obešel i bez jeho profláknutí v počátku, které nutně musí ubrat na dramatičnosti...překvapivý závěr pak již nelze očekávat....přesto se dostaví... ()

G04T

Úžasné, úžasné, úžasné... Miluju Schulhoffa hlavně pro jeho um točit kriminálky. Výběr lokalit, herci, kamera, hudba, atmosféra, scénář, psychologie vraha a všechno možný hodnotím kladně a plný počet si tento snímek rozhodně zaslouží. ()

Rattlehead

Ano, vraha známe od začátku a dlouho je to celkem standardní detektivka, ale je několik dobrých důvodů, proč dávám i čtvrtou hvězdičku - šokující pointa, správně nervní hudba, spousta krásných žen a dívek a konečně také plakát Deep Purple. ()

lake-lake

tak odsud si Luboš Fišer vypůjčil hlavní temný motiv k Morgianě (1972) ..! anebo to bylo naopak? "plejáda českých herců" nemůže zachránit scénáristickou zmatenost tohoto kousku. osudové ženy vypadají všechny stejně, i Obermaierová má tmavou paruku (zřejmě pocta žánru noir), takže vám nakonec jako nejvýraznější femme fatale může vyjít Věra Tichánková ;-) ()

tatopulos

Opravdová detektivka, musíte si všímat zdánlivých marginálií /já si klíčových maličkostí poprvé nevšiml/. Scénář napsaný tak, že předvídá, že film bude sledovat inteligentní divák, který bude několik kroků dopředu a zná schéma dedektivek /já nebyl/. Na české detektivky nečekaná psychoticko-obsedantní hudba a posedlost Jirky Adamce + jedno detektivní překvapení. ()

Jehan

Veskrze solidní práce. Film dnes ocení hlavně milovníci dobového designu a hudby Pavla Blatného. Jo, jak tu někdo naznačil, český styl noir klasických detektivek pokračuje i na úsvitu stagnace. A pak je tu šarmantní Eduard Cupák a jeho krásný hlas a k tomu femme fatale... Moučka je taky prima. :-) ()

Pitryx

Měli to více domotat těmi příbuznými. Já se v nich nevyznal už v polovině. Jde o naprosto obyčejnou detektivku, špatně natočenou, a taky ne moc dobře zahranou. Já se nudil. 20181116 9618/9618 o/1 cs film No, napodruhé jsem se v těch postavách motal zase, ale už trochu méně. Přesto je v tom guláš. Já prostě na detektivky asi nejsem. No, herci byli dobří, takže jim těch dvacet dám, na rozdíl od hodnocení před rokem. 20191108 7442/7442 */1 ()

ostravak30

Příliš banální. Je zajímavé vidět Jiřího Adamce v herecké roli - dokonce v první, a rovnou jako psychopatického vraha. Ovšem kriminálka diváka ochudí o možnost tipnout si vraha. Ale když se Eduard Cupák v podstatě na první pohled zamiluje do sestry zavražděné, to už je trochu přes čáru. Takovou to zápletku bych čekal v kriminálce současnosti. Dramatická hudba sice podmaňuje příběh, jenže tomu chybí špetka pořádného napětí. ()

sharka.68

v té změti rádoby detektivních příběhů,je tenhle starý film skvostem...až mi bylo Cupáka líto, Málková,Málková- to jste mu dělat neměla... ()

honzic

Tak začíná to zajímavě, nicméně je to takové trochu zdlouhavé a ponuré. Přijde mi, že se to dalo vytěžit lépe. Na druhou stranu je příjemné, že aspoň trochu je tam detektivní postup a není to klasicky zjednodušené příliš. Hodnocení: 55 % ()

heavy66

Průměrná detektivka, ve které režisér maniak vraždí hvězdy socialistického stříbrného plátna, a kde nekouří snad jenom policejní pes! ()

Nerajohn

Velmi slušný rozjezd, ale ke konci celkem nuda. J. Adamec zahrál svého vraha přesvědčivě, stejně i další herci jako O. Sklenčka nebo J. Přeučil. Co to ale předváděl E. Cupák, proboha, s tou svědkyní ????? ()

Aidina

Ve srovnání s ostatními detektivkami Petra Schulhoffa jde o podprůměrnou detektivku. Jiří Adamec mi tam moc nesedí, ale i jako režisér všech možných estrád taky nic moc. ()

Ironhead

Určitou atmosféru to má, má to i většinu skvělých herců, ale jako detektivka mě to příliš nenadchlo a navíc mě hrozně iritovala mladá a velmi zvláštně, ne zrovna v tom dobrém slova smyslu, hrající Marie Málková :oT ()