Dana Martinová, mladá žena volnějších mravů, zemře rukou psychicky labilního mladíka Pavla Zacha. Ten se v záchvatu žárlivosti neudržel a zabil dívku úderem do hlavy. Policie najde mrtvolu díky Danině kamarádce Evě Simonové. A právě Eva se stane druhou Pavlovou obětí. Mladík totiž v obavě z vyzrazení dívku napadne a utopí ve vaně. Dvojnásobnou vraždu dostane na starost jako svůj první případ kriminalista poručík Zeman, jemuž pomáhá zkušenější kolega Suchánek. Vyšetřování však zpočátku nikam nevede. Zatímco Pavlův otec se snaží umístit duševně nemocného syna do psychiatrické léčebny, Pavel ze strachu spáchá další vraždu. Ani on, ani vyšetřovatelé však zatím netuší, že od jisté doby je Pavel pouhým nástrojem v rukou někoho jiného… (Česká televize)

PKD

Nic moc. Major Kalaš by to zvládl o 20 až 30% lépe, než tito pánové. A ten Adamec, to byl fakt úlet. Chuděrka, má stále tu ´´hroznou´´ horečku,haha! A to přiblblé háro...no. Připadalo mi, že jde o sestřih několika filmů, dohromady. Ech. Tohle měl býti noir film ze 40.let. Proti Stopám Krve a spol., to je na 1 hvězdu. Výstižný komentář...Tosim. ()

blackrain

Jiří Adamec mě překvapil nebo možná až šokoval, to je ten pravý výraz. Já ho mám především spojeného s režisérskou profesí. Měla jsem velký strach o Alenu Vránovou. Vždyť jí Jiří Adamec snad škrtil doopravdy. Vypadalo to až moc skutečně. Nebylo mi moc dobře z této scény. Ten se do toho tak položl, že to bylo nezapomenutelné. Já mám tu scénu pořád před očima a to Pavlovu tvář z hlavy taky hned nedostanu. To byl tedy výkon. Zbytek je ale až příliš utahaný a rozvláčný. Eduard Cupák působil sympaticky. Bylo poznat, že hraje začínajícího kriminalistu a že si ukousl velké sousto. ()

topi

Už od počátku víme, že vraždí Jiří Adamec (Pavel), ale nevíme, že v pozadí je ještě někdo jiný. To finální rozuzlení nemá chybu! Že je Petr Schulhoff specialista na napětí a kriminálky, budiž toho i tento až noirovský snímek důkazem. Vyšetřující dvojice Eda Cupák a Jaroslav Moučka se výborně doplňují, zejména Moučka má parádní hlášky. Napětí se stupňuje každou přibývající minutou a další herecké tváře snímek jen pozdvihují (okouzlující Málková, Bartošová, Obermaierová). Další devíza tohoto filmu je hudba Pavla Blatného. Neuvěřitelný peklo, kolikrát jak z nějakého hororu, jeden znepokojující motiv jakoby vypadl z The Entity, nebo když vrah likviduje své oběti, tak zní jen takový tepavý rytmus a kamera vraha, a jeho běsnění zabírá rybím okem. Paráda a důkaz toho, že česká kriminálka byla světová! Poslední věc, kterou musím zmínit, že mě srdce zaplesalo vždy, když byl záběr na chatu, která jakoby vypadla z Raimiho Evil Deadu! ()

YURAyura

6/10 Willig predabovany Velenem, Moucka krute utrirajici mladeho Cupaka, neskutecne odporne modely klobouku a ucesu, nevyrazny vrah, misty kapku pochybna psychologie chovani lidi - pardon, pane Plzaku, zapamatovnihodne topeni v koupelne, n4mrd0vy konec fackujici profesionalitu policie - major Zeman by se divil... ()

applause

Nemusím moc černobílé filmy, ale občas se tam najdou výjimky a to je zrovna tato. Diváci mají možnost vidět, kdo je vrah, na což se snaží přijít i detektivové a nakonec příjdou i na jeho pohnutky, které jsou ve větší míře divákovi skryty. Doporučuji. ()

rakovnik

Filmy Petra Schulhoffa mám veskrze v oblibě. Ne tak tento. Kostrbaté vyprávění, utahané dialogy, osobní záležitosti. Také obsazení mi přišlo nepovedené, přitom jej promíchal sám režisér. Vraha známe od počátku, ovšem na konci potěšil alespoň jeden zajímavý zvrat. Jednou a nikdy více. ()

zette

Skvela kriminalka, skoda ze se Schulhoff vice nedrzel tohoto zanru. Jak Moucku nemam moc rad, v tomto pripade me bavil. Potesil i fakt, ze divak od zacatku zna vraha, ktery vsak mohl byt trochu vice vykreslen. Scenar je velice dobry, zajimave postavy. ()

otík

Od začátku víme, kdo je vrah (tuto formu nemám rád), pak vidíme dokonce vraždu v přímém přenosu, další pátrání k ničemu nevede a vraha vlastně odhalíme až díky vrcholícím událostem, a to navíc bez přičinění kriminalistů. Až úplný závěr přece jen měl něco společného s úspěšným pátráním, ba spíše dedukcí. Celkově tento první případ poručíka Zemana v podání Eduarda Cupáka nedopadl nejlépe. ()

HorrFi

Za mě jednoznačně nejslabší Schulhoffova kriminálka.. je to ten typ kriminálky kdy divák zná vraha od začátku což mi nevadí, ale to vyšetřování nebylo tak zajímavý jak bych u trojnásobný vraždy čekal, napětí tam taky moc nebylo a Jaroslav Moučka mi tu vyloženě lezl na nervy.. jako celek je to ovšem pořád ucházející kriminálka.. ()

HonzaBez

Detektivky, v nichž známe od začátku vraha, musí mít v sobě něco překvapivého, co divák odhaluje teprve postupem času. V tomto případě je to rozuzlení (a zodpovězení otázky, kdo stál minimálně nepřímo v pozadí dvou ze tří vražd, v celku překvapivé. V tomto směru tedy spokojenost. Co mě též velmi zaujalo byla místy až hororová hudba Pavla Blatného. Když třeba vrah likviduje své oběti, zní jen takový tepavý rytmus. Dost síla. Z obou kriminalistů mi přišel určitě zábavnější Jaroslav Moučka, který svými hláškami místy doslova perlí. Eduard Cupák mi na detektiva přišel trošku moc uhlazený. V porovnání se Schulhofovou série s majore Kalašem tomu možná něco chybí, ale jinak je to furt nadprůměrná detektivka. ()

farmnf

Vynikající česká stará detektivka. Krásné role: Sklenčka- manažer na ženský se synem Adamcem- agresivním psychopatem. Cupák- detektiv začátečník, nejde mu to, stejně jako hraní. Obermaierová- nezodpovědná děvka. Brzobohatý- doktor kurevník. Moučka- starý policajt co má filipa. Přeučil- vekslák děvkař. Hezký závěr, zabít můžeš i po telefonu. ()

Cushing

Sterilní panelákový noir, kde Moučka vypadá jako americký policajt -- anebo americký gangster -- ze staré školy, kde je při "hrůzných" scénách používán veleširoký objektiv, snad i rybí oko, tak jak to dělal Herz ve Spalovači mrtvol, a kde je vanový záběr na utopenou Vránovou tak nějak podobný tomu v Sei donne per l'assassino. Akorát že tady jsou dámy jen tři... Nejoriginálnější na celém dílku jsou opravdu ty umakartové interiéry a exteriér pražského sídliště, ty šustivě-papírové hlášky, ten dementně vyhlížející vrah Adamec. ()

noriaki

Schulhoff tyhle kriminálky uměl. Tady se nemohl opřít o vynikajícího Hrušínského, ale musel si vystačit s méně talentovaným a daleko méně charismatickým Cupákem. Dojmu to neublížilo a zápletce to spíš pomohlo, protože vždy sebejistý Hrušínský by naivního oblouzněného vyšetřovatele takhle krásně nezahrál. Nápad režiséra obsadit typově velmi podobné herečky je vynikající. ()

shantim

Jde spíše o průměrnou kriminálku, která postrádá správnou ponurou atmosféru a lepší psychologické prokreslení hlavního záporáka-vraha. 62% hvězdiček ()

Master19

Trochu nevyvážená detektivka s prvky téměř až uměleckými. Ty jsou pak ubíjeny typizovanými interiéry z národního podniku Dřevoplech... Velmi zvláštní je vztahová rovina vyšetřovatele Cupáka, který možná nechtěně dělá z policajtů hodné strýčky, kterých se nemusíme bát? Ačkoliv se zdá sestava Moučka - Sklenčka - Adamec katastrofální, není to takový průšvih a na druhou stranu takový Přeučil si to celkem užíval. Párkrát se mi také vybavily Čtyři vraždy stačí, drahoušku. :-) ()