Černoch Kevin Pope je špičkovým agentem CIA. Se šéfem Oakesem se právě pokouší koupit od ruského překupníka Adriana Vase kufříkovou jadernou bombu. Podaří se jim domluvit obchod, který se má uskutečnit za deset dnů. Na ulici však odcházejícího agenta napadnou neznámí útočníci a smrtelně ho postřelí. Oakes je přesvědčen, že za útokem stojí skupina teroristů, která má o zbraň také zájem, a že si její členové nejsou jisti, zda Kevina zabili. Dozví se také, že Kevin měl bratra dvojče. Za sto tisíc dolarů je ochoten ho zastoupit. Agenti ho podrobí intenzivnímu výcviku, jehož součástí je nejen proměna v elegantního světáka. I když Oakes zpočátku příliš v úspěch akce nevěří, muž ho překvapí svou přizpůsobivostí. Když se ubytuje v bratrově newyorském bytě a stane se terčem útoku neznámého vraha, raději zmizí. Oakes ho však najde, řekne mu pravdu a přesvědčí ho, aby pokračoval. (TV Nova)

mcamino

Mě se tento film líbil odjakživa, takže není co řešit, nedávno jsem ho viděl po dlouhé době. Ten nádech Česka a česká oblast je pro Čecha dalším důvodem, proč se mu tento film bude líbit. Pro mě je to lehce nadprůměr. ()

CheeseFigure

Nebavilo ma to. Na trhu sú aj lepšie špionážne filmy s tématikou nedobrovoľných agentov. Zas ale malo to svoje momenty, na niektorých vtipoch som sa zasmial (i keď najvtipnejšia vec na filme bol akčný Anthony Hopkins). Čo viac dodať? Asi, že je celkom cool vidieť v americkom filme české nápisy (čo dáva vzhľadom k zasadeniu celkom logiku, ale aj tak je to celkom cool). ()

Bragi66

Spíše taková česká sojka - ani veselé, ani napínavé. Úsporný Anthony Hopkins a černoušek, který celý film jen valí kukadla a špulí rtíky - no s tím mi jděte z dílny. ()

motyka52

Řekl bych, že jsou to takové teenagerovské tři hvězdičky. Scénář je úplně pitomej, je tam nasekaných chyb tak na půldruhého tuctu filmů, Hopkinsovi toho agenta co běhá ulicema a klátí mladou agentku nevěří fakt nikdo, ale kámo ty vole Praha, kámo ty vole Vašut, kámo ty vole hustá hláška, kámo ty vole von se vopravdu snaží mluvit česky, kámo ty vole necelý dvě hoďky na vypnutí hlavy dobrý. ()

Meyson

Takhle dlouho už jsem se fakt nebavil snad na posledy nekdy u armagedonu. Chris Rock je úžasný fakt nekecám a A. Hopkins mu skvěle sekunduje. Bravo Bravo Bravo Joeli Schumachere ()

-ETIENNE-

Celkom obyčajné. Viac ako popcorn nečakajte. I keď ja mám nutkanie dopriať si Mercedes-Benz S-Klasse :) - zajtra si ho pôjdem kúpiť... majte sa :)) ()

kubodinho

priemerny akcny film. ale bolo to celkom cool. inak neviete ako sa vola ta pesnicka ktoru hrali na konci a ked robil DJa? dik ()

Michalee

Americký filmy s českym prostředím mám fakt rád a když k tomu přibude nějaká a akce a dobrej příběh, je z toho parádní celovečerní film. ()

YoKoKura

Kdyby Chris Rock nedělal zbytečné komické vložky, mnohem lépe by se mi na to koukalo, jinak klišé o bratrovi který má stejnou tvář ale odlišnou mentalitu, víme o co pujde předem. ()

Herrydos

Česká spojka je filmová Americká reklama na Česko která zřejmě za mořem splnila co měla a od těch dob se na Karlově mostě s amíkama dveře netrnou ale našinec je silně zklamán. Vtipy jsou spíše trapné ( třeba scéna jak Rock leží na posteli a učí se česky to bylo tak trapný že jsem to chtěl vypnout ale přežil sem to nakonec) akce je obyčejná a ničím nevybočuje příběh obyčejný a hlavní protagonisté jsou hodně špatní (u Rocka jsme to čekal ale Hopkins silně zklamal u něho jsem zvyklí na něco jiného dost jiného). Takže pokud se chcete podívat na naši krásnou zem očima Američanů koukněte na spojku jinak film klidně vynechejte nic zásadního vám neuteče pouze průměrná akce s hvězdným obsazením které propadlo na celé čáře. 3* ()

Akatinka

Nokdy mi nedošlo, proč je ten film tak nepopulární. Nepřijde mi to jako nic extra, ale jednou za čas fajn :). Děj není světoborný, ale ani blbost. A obsazení je skvělé. ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin