Černoch Kevin Pope je špičkovým agentem CIA. Se šéfem Oakesem se právě pokouší koupit od ruského překupníka Adriana Vase kufříkovou jadernou bombu. Podaří se jim domluvit obchod, který se má uskutečnit za deset dnů. Na ulici však odcházejícího agenta napadnou neznámí útočníci a smrtelně ho postřelí. Oakes je přesvědčen, že za útokem stojí skupina teroristů, která má o zbraň také zájem, a že si její členové nejsou jisti, zda Kevina zabili. Dozví se také, že Kevin měl bratra dvojče. Za sto tisíc dolarů je ochoten ho zastoupit. Agenti ho podrobí intenzivnímu výcviku, jehož součástí je nejen proměna v elegantního světáka. I když Oakes zpočátku příliš v úspěch akce nevěří, muž ho překvapí svou přizpůsobivostí. Když se ubytuje v bratrově newyorském bytě a stane se terčem útoku neznámého vraha, raději zmizí. Oakes ho však najde, řekne mu pravdu a přesvědčí ho, aby pokračoval. (TV Nova)

Johny odpad!

Takhle spatny ehm film jsem uz dlouho nevidel. Ale pokud chcete videt "nenapadneho" snipera exhibujiciho na Karlove moste a zaroven "utajeny" sraz na streleckem ostrove (jak tam to auto po tech schodech dostali?)... ()

MRPitivier

Anthony Hopkins ve své slabší roli, nezajímavý Chris Rock je příliš americký s černošskými kecy. Tito dva ubírají filmu hodně moc! A to jsme ještě nezabrousili k předvídatelnému scénáři a mizerné režii! Trochu reálnosti při nehodách či střelbě by taky nebyla na škodu! Jediné, co se mi líbilo bylo české prostředí a svůdná novinářka Nicol (Garcelle Beauvais) ze CNN! ()

filip289

Neverím, že na Slovensku existuje človek ktorý má TV a nevidel tento už toľko nespočetne-krát vysielaný strašne priemerný a nevýrazný film odohrávajúci sa v Prahe. Hopkinsa aj Chrisa Rocka mám rád, sú to dobrí herci, no toto mi proste nesadlo. Možno to bude aj tým, že som to ide v TV minimálne raz za rok. ()

Zeldur

Je zajímavé sledovat, jak si čeští herci vedou vedle takové ikony, jakou je Antony Hopkins. I přesto, jak moc tohoto herce obdivuji, musím uznat, že film má své mouchy, které kazí celkový dojem. ()

šakal007

Ani kulisy Prahy nejsou dostatečnou omluvou pro słaboduchou story. Hraje si to na špionážní film a/nebo satiru, ale není to ani jedno. Chudák Anthony, I když zadarmo to asi nedělal. ()

papadoce

Preklad názvu opäť zažiaril (J***via j****tý), ale v tomto prípade takmer rovnako ako film samotný, na prvý pohľad. No na druhý pohľad to mňa celkom bavilo. Prekvapivo. Chris Rock ako agent CIA bol absolútne špatná voľba, Chris Rock ako šašo z ghetta bol voľba ideálna a sir Hopkins bol excelentný ako obvykle. Ten začiatok vyznel trápne. Vašut s Jáklom ma hneď v prvej scéne svojimi “tvrdými” výrazmi z chuti rozosmiali, čo ale asi nebolo cieľom tvorcov, no a to ako bolo natočené zabitie agenta Skalu v prvej akčnej scéne bolo teda riadne na zaplakanie. Chvíľu som si myslel, že to točil babrák Woo, ale nie, toto dodrbal veľký Joel osobne. Potom ale nastúpil na scénu prerod šaša na agenta a moje obavy sa rozplynuli. Sám som neveril vlastným očiam, mňa to normálne pohltilo. Bolo to vtipné, svižné. A prišla druhá akčná scéna so zabijakom v kúpeľni a už som opäť plakal zo zúfalstva. Tak nevyrovnaný film sa len tak nevidí. Ja som v akčných scénach neveril Rockovi ani že beží, keď bežal, tie boli natočené tak strašne zle. Tak fušerskú akčnotu môžete ozaj štandardne vidieť len vo Woo-ových filmoch, no a ešte v Bad Company ako som sa mohol presvedčiť. Takáto škoda. Našťastie tretia akčná pasáž nebola až tak ponižujúco hrozná a keďže to medzitým bolo vyplnené štandardne dobrou vatou, tak som si film celkom užil. Viem, že sa opakujem, ale inak to nejde. Nebyť zbabraných akčných častí, asi by som bez zaváhania šupol aj štvorku. Takto ale ostanem na troch a to som v podstate ešte stále ku Joelovi benevolentný. Som však milo prekvapený, že ma takáto ptákovina miestami až tak bavila. Nečakal by som to, aj preto tri. Ale už o tom nehovorme, lebo si to rozmyslím. ()

Řízek odpad!

Jestli ste někdy hráli šachy tak vás tuten film nasere hned na začátku a jestli ste chtělli vidět něco kvalitního tak vás bude srát celou dobu co na to budete koukat a eště hodně dlouho potom... ()

Eraser

Na první pohled standartní bruckheimerovka, která ale nefunguje tak jak má. Hlavní podíl viny na tom má ústřední dvojice Chris Rock a Anthony Hopkins, která si evidentně nesedla (navíc Hopkins se očividně nudí a aspiruje na titul "nejhorší akční hrdina") a mdlá režie Joela Schumachera. Pro Čecha snad může být největší lahůdkou Praha ... ()

Bigfuckman

Chris Rock v pražském hotelu dopřávajíc si manikúru od sličných dívek za melodie pretty woman v podání Karla Gotta to nemělo chybu. Zbytek byl ovšem velmi slabý a akce těžko uvěřitelné. Jen rádoby oscarový hrdina Petr Jákl nezklamal. ()

Korbelka

Kupodivu Anthony Hopkins předvedlo slabý výkon u Chris Rocka jsem ani nic světoborného nečekala, snaha o oživení scénáře potažmo děje českými slovíčky nedopadla nijak slavně a pokud si tento film pustítě bohužel s českým dabingem je to ještě horší. ()

Boudyy

Co si myslet o Schumacherovi jakožto režisérovi? Dle mnohých špička v Hollywoodu, já to však ještě nepochopil. Ano, pár snímků bylo vskutku výborných (Hráči se smrtí, Fantom opery), v jeho počinech však převládají průměrné (Česká spojka, 23) až podprůměrné snímky (Batman navždy, Batman a Robin - dodnes mu tyto dva filmy nemohu odpustit). Tento film není ničým jiným, než Schumacherovým klasickým průměrem, když do něj vedle normálních Joelových filmů (čti průměrných bijáků) započítáme i ty největší hrůzy a nejlepší trháky. ()

deep

I Anthony Hopkins platí složenky. Jinak si jeho účast v týhle nudný blbosti nedokážu vysvětlit... ()

Vanguard77

Spousta lidí tu jen kritizuje a kritizuje... nechápu proč? Já jsem se u filmu kupodivu bavil, zasmál (což od americké komedie moc často nečekám) a hlavně musím ocenit, že narozdíl od Pomem zmíněného Mission Impossible v České spojce v Čechách nežvatlá každý rusky, nejmenuje se každý Ivan a vůbec, tvůrci si dali poměrně dost záležet, aby Čechy byly Čechami a čeština češtinou, takže za mě 4 hvězdy jasný. ()

Brano

Typický nezaujímavý americký akčný film, s otravným černochom v hlavnej úlohe, ktorý sa počas celého filmu snaží byť "vtipný". Začiatok bol ešte nádejný, ale potom ma už to nebavilo a pomerne dosť nudilo. V rámci žánru "špionážny film" je to len slabší podpriemer. Samotný námet nebo zlý, ale bolo to dosť zle natočené. ()

kubilov

Generické a podprůměrné akční béčko, kterých má na svém kontě Anthony Hopkins až nepříjemně mnoho. Není zde navíc ani jediný důkaz toho, že by celý film natočil Joel Schumacher. Za Prahu, Petera Stormara a Marka Vašuta jsou to přesto nakonec hodně hodně slabé 3* ()

george82

Nebýt to Praze, tak hodnotím snad ještě méně. :) Celý film působil trochu zvláštně. Tak jakoby přeplácaně a vlastně prázdně. ()

johnsnow

Vcelku vydarená akčná jednohubka zasadená do hlavného mesta našich susedov. Hopkins a Rock v pohode, zvyšok celkom obstojný akurát záporáci nič moc ale v pohode. Akcia slušná. ()

ostravak30

Český distributor zvolil název Česká spojka, aby vzbudil ještě větší zájem u Čechů. Totiž filmů, které se natáčejí v Česku je dost, ale americké filmy, které mají v názvu naši zemi je dost málo a dost možná je tohle jediný. V České reublice se sice natáčí, ale jinak se jedná o dost průměrnou komedi, kterou v tomto žánru zastupuje pouze Chris Rock. Anthony Hopkins opravdu hrál v lepších filmech. Češi se radují, že Česká stopa vítězí, ale moc nemají proč. Z části akční film má velmi chabou dějovou linku a ještě chabější průběh. O to víc filmu ubližuje, že má s osmi minutama dvě hodiny. Pár dobrý fórů jsem ale našel a i najaké akční scény byly. Je to ale daleko, daleko za možnostmi Hollywoodu. ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin