Černoch Kevin Pope je špičkovým agentem CIA. Se šéfem Oakesem se právě pokouší koupit od ruského překupníka Adriana Vase kufříkovou jadernou bombu. Podaří se jim domluvit obchod, který se má uskutečnit za deset dnů. Na ulici však odcházejícího agenta napadnou neznámí útočníci a smrtelně ho postřelí. Oakes je přesvědčen, že za útokem stojí skupina teroristů, která má o zbraň také zájem, a že si její členové nejsou jisti, zda Kevina zabili. Dozví se také, že Kevin měl bratra dvojče. Za sto tisíc dolarů je ochoten ho zastoupit. Agenti ho podrobí intenzivnímu výcviku, jehož součástí je nejen proměna v elegantního světáka. I když Oakes zpočátku příliš v úspěch akce nevěří, muž ho překvapí svou přizpůsobivostí. Když se ubytuje v bratrově newyorském bytě a stane se terčem útoku neznámého vraha, raději zmizí. Oakes ho však najde, řekne mu pravdu a přesvědčí ho, aby pokračoval. (TV Nova)

chamba

Scenár filmu nebol síce prevratový, ale na uvoľnenie sa celkom postačujúci. Bolo vidno, že Hopkins už nebehá ako za mlada ale hrať ešte dokáže a ten ukecaný černoch bol miestami aj vtipný. Dokopy mi pripomínali dvojicu z filmu "Križovatka smrti" aj keď samozrejme po akčnej stránke sa im nemôžu rovnať. ()

keoma26

Joel Schumacher je schizofrenik, jeden clovek by totiz nedokazal natocit behem jednoho roku dva tak rozdilne filmy, jako je Telefonni budka a Ceska spojka. Vlastne kdyz se podivam na svoje hodnoceni Schumacherovych filmu, vidim bud same propadaky, nebo snimky na hranici geniality...tahle krivka nepusobi jako bezna tvurci sinusoida, spis jako nekontrolovana jizda na horsky draze vyvolana nejspis kombinaci kvalitnich drog a spatnych agentu, respektive naopak ()

iXtr3m3

Objektívne max. tri hviezdy, ale subjektívne za Českú republiku dávam štyri hviezdy. Chris Rock si to vychutnal, Sir Anthony Hopkins srší charizmou aj v reklame na vložky, takže tam niet o čom a ostatní už len čerešničkou na torte ála Gabriel Macht, Peter Stormare atď. Všetkého bolo tak akurát dosť. Videné kedysi na premiére v kunách a potom xkrát v TV. ()

Perry-

Nemůžu si pomoct, mně se to líbilo. Je to s nadhledem braný akční film doplněný spoustou vtipných momentů. Rozhodně to není nejslabší film Bruckheimerovi stáje. A hlavně je zde Praha vykreslena jako poměrně normální město, ne jako v některých jiných filmech. A pak nikde nebylo psáno, že se film drží reality, tudíž odtřelovači na Národním divadle a další "přehmaty" lze odpustit. P.S.: Co se týká Mercedesu. Třeba to byl vadný model. Měli právo na reklamaci :) P.P.S: Pretty Woman od Karla Gota na pozadí jedné scény je fakt dobrá :) ()

dopita

Akční komedie mám rád, je to můj oblíbenej žánr, ale Česká spojka se bohužel dost nepovedla. Hloupej děj, nudně natočený akční scény, otravnej a nevtipnej Chris Rock a otrávenej Anthony Hopkins. Joel Schumacher byl asi zase v rauši nebo co. Takže zbejvá akorát Praha, ta je tu ukázaná velmi pěkně. Ale toť vše. ()

showxman

Tenhle film nepřínaší vůbec nic nového do žánru. Pokus o spojení (černého) humoru a "napínavé" akce přináší pouze necelé dvě hodiny nudy. Bohužel ani Hopkins netahá film z průměru. ()

cab

Praha je krasne mesto, i kdyz je jen kulisou prumerne akcni polokomedie, kde se vsichni zucastneni trapi ve svych polohach a po dvou hodinach se jim podari podobne trapnych vyrazu dosahnout i u divaka. Promarnena moznost 55% ()

Holina

Česká spojka je asi zábavná akorát tak pro našince a to kvůli českým kulisám, nebo učení Rocka českým výrazům. Jinak naprosto otrocky zpracovaná klasická akční plichta ()

XdanteX

Já nevím...ale tyhle rádoby vtipné akčňáky jdou nějak mimo mě. Je to ten druh filmu u kterého vám není líto usnout nebo to půlhodiny před koncem vypnout......slabé 2 hvězdy ()

pedro33

velmi slaby film napriek tomu ze tam hra Hopkins, ktory sa aj tak tvari ze ho to moce neberie...napodobne...film plny klise, nevyraznych scen a so slabym scenarom. ()

Paity odpad!

K čemu tohle bylo natečeno, to tedy nevím. Jak vidím české reálie, tak mi mozek přepíná do amatérského módu/filmu. Tohle rozhodně nebyl velkofilm a už vůbec ne povedený. Stupidní zápletka se stupidní záměnou "agentů", nechybí ani jaderná zbraň a do toho všeho přitroublé dvě grimasy Chrise Rocka. Posuďte sami. ()

Rapikk

Kufříková atomovka je pitomostí, alespoň tedy v dnešním světě. Jinak si ale z tohoto filmu odnáším příjemné pocity. Příběh je jednoduchý, ale zato dobře propracovaný. Anthony Hopkins hraje zkušeného agenta se šarmem ála 007 a Chris Rock do snímku vnáší svěží humor. Bad Company sice není žádný top, ale tak nízké hodnocení si taky nezaslouží. 70%. ()

F.W.Colqhoun

Nápad vytěžit prachy ze spojení nesourodých talentů Anthonyho Hopkinse a hrise Rocka zní nebezpečně. Hypotéza "hovadina" se potvrzuje téměř okamžitě. I když Hopkins krotí své herecké pudy na cca 20% obvyklého výkonu, impotenci jinak zábavného komika se mu přiblížit nedaří. Rock hraje většinou naštěstí jen sám sebe [hláškující pobuda s čistým srdcem], takže se pěsti divákových nohou zatínají do koberce jen když se pokouší hrát svého sofistikovaného bratra. Zjevně otráveného Schumachera, pochopitelně dotčeného, že se k něčemu takovému nachomýtl, ani nenapadle mrhat režisérskými nápady a očividně se celou eskapádu snaží mít co nejrychleji za sebou. Trapnost vrcholí v momentě, kdy Rock, milovník rapu a puncovaný ilegál, opěvuje hvězdy anonymních padlých hrdinů CIA. Přes všechno více uvedené to má jisté zvrácené kouzlo, na němž se kromě zjevené nepravděpodobnosti projektu podílí české reálie a vynikající Marek "Mr. Smiley" Vašut, jehož účast byla hlavním důvodem k investici 39 Kč do jinak neprodejného DVD. Film pro sebe krade několika grimasami a dvěma anglickými větami: Nerozvitou "nice coat" (opakováno cca 3x při důkladném ošahávání Hopkinse) a ambiciózní "you are very trusty man to come here alone and unarmed". Dost možná lepší než "kurva píča" v Blade II. ()

kaygen.it

Shrnuto - pro mimopražské - neuvěřitelná nuda! trapné vtípky Chrise Rocka a prapodivné herectví Anthonyho Hopkinse, který se tu minimálně ztapňuje. Jak vidno, Schumacher je jen řemeslník, který nepřináší ani ždibec invence... ()

Haymar

Ryze průměrná akční/komedie, která vůbec ničím nevybočuje z vyjetých kolejí. Hlavní slabinou filmu je neoriginální předvídatelný scénář, kerý je navíc plný klišé. Celkový kredit filmu sice zvedá Rock se svou nevymáchanou (non-stop hláškující) hubou, klacky (přesněji klády) pod nohy mu však hází překvapivě dost nevýrazný (evidentně se hodně nudící), místy až trapný Hopkins. Českého diváka samozřejmě zaujmou krásné pražské reálie a účast českých herců (Vašut, Jákl atd.). Bad Company (opět s kreativním a zavádějícím českým názvem) je prostě nenáročná zábava, která nijak nepřekvapí ale ani neurazí. ()

venom14

Překlad je na nic,proč je název našeho státu(samozdřejmě díky blbým překladačům)na takovém braku?Hrozný scénář,strašně trapný Rock,který furt musel chrlit trapné hlášky,Hopkins se také moc nepředvedl,Stormare taky nic moc,ale je mi sympatickej,tak jedna hvězdička. ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin