Černoch Kevin Pope je špičkovým agentem CIA. Se šéfem Oakesem se právě pokouší koupit od ruského překupníka Adriana Vase kufříkovou jadernou bombu. Podaří se jim domluvit obchod, který se má uskutečnit za deset dnů. Na ulici však odcházejícího agenta napadnou neznámí útočníci a smrtelně ho postřelí. Oakes je přesvědčen, že za útokem stojí skupina teroristů, která má o zbraň také zájem, a že si její členové nejsou jisti, zda Kevina zabili. Dozví se také, že Kevin měl bratra dvojče. Za sto tisíc dolarů je ochoten ho zastoupit. Agenti ho podrobí intenzivnímu výcviku, jehož součástí je nejen proměna v elegantního světáka. I když Oakes zpočátku příliš v úspěch akce nevěří, muž ho překvapí svou přizpůsobivostí. Když se ubytuje v bratrově newyorském bytě a stane se terčem útoku neznámého vraha, raději zmizí. Oakes ho však najde, řekne mu pravdu a přesvědčí ho, aby pokračoval. (TV Nova)

Marek1991

Chris Rock je celkom sympatický chlapík, ale ten scenár, čo mu napísali, to bola hrôza. Američania, Rusi, nejakí Juhoslovania a atómová bomba plus jednovaječné dvojčatá, nuž silná kombinácia. Akčná komédia, ktorá ani tak vtipná nebola. Amatér sa chová ako lusknutím prsta ako profesionál, veľmi veľa šťastia v akčných scénach, napríklad v lese, to bolo na mňa veľa. Zviditeľnili sa síce Čechy, ale tento film sa skrátka nedá brať vážne, človek naň rýchlo zabudne. Pripadá mi to ako Béčkový film, až na to obsadenie a fantastickú hudbu. Je to ako ďalší diel o agentovi 007, našťastie tie filmy nepozerám. ()

corpsy

Jerry Bruckheimer občas potrebuje natočiť prepadák, aby si jeho producentská stajňa uvedomila, že vsádzať stále na jednú a tú istú kartu nieje stále výhra. Nevýrazné a od ostatných Jerryho producentských hitov v zábavnosti na míľu vzdialené. ()

Torision

To je tak průměrný, až to práská dveřma. Průměrný herci, akční scény jako jako by nebyly, příběh lacinej a celkový provedení je prostě průměrácky průměrný, že to nebaví. Honičky v autě, jednání s teroristama a vlastně všechny ostatní scény jsou až trapný. Navíc si myslím, že pro Joela Schumachera a jeho štáb by snad neměl bejt takovej problém si zjistit, že třeba Grafická ulice není hlavní u Olšanskejch hřbitovů, ale zakopaná ulice na Smíchově nebo že Kladno opravdu není vzdálený od Prahy 72km. Protože jsem to ale celkem v klidu dokoukal a jsou tam hezký záběry na Prahu, tak tomu dam 50% a tři hvězdičky. ()

F.man

Nebýt těch několika hlášek a Prahy, tak je to vážně velký propadák. A přitom sestava Schumacher - Hopkins - Rock nevypadá na papíře vůbec špatně. Bohužel Hopkins jako superagent C.I.A. teda nefunguje vůbec a Schumacherova režie je na tom v tomhle případě taky hodně špatně. Nebýt Telefonní budky, která přišla těsně po Bad Company, řeknu že je Schumacher za zenitem, takhle to můžu říct až po ní. Get in the car - bitch. ()

mis-ko

Hmm, v reči ktorá mi je takmer rodná konečne naplno vynikne tuposť amerických scenáistov. Hľadal som usilovne, ale vetu: "Kde je najbližšia nemocnica, mám vaginálnu infekciu." som naozaj v slovníku nenašiel. Chris Rock áno. ()

fannah

Film je to docela dobrej, Anthony Hopkins působí kdekoliv výborně a Chris Rock se mohl docela dost projevit. Bohužel Joel Schumacher věnoval asi více úsilí výborné Telefonní budce, a tento projekt jeho režie skoro opustila. ()

themic

O tomhle filmu se dá opravdu říct, že se natáčel v Česku..:D Docela průměrná komedie, naplněná akcí... Chris Rock je dobrej bavič a Anthony k tomu přidal vážnost, tak trochu tu akci no... ()

bublajsa

Slabší tři hvězdičky ... tady jsem si užívala snad jen pohledu na sira Hopkinse(!), který tady podle mě ztrácí možnost se nějak herecky projevit - možná zcela dobrovolně. Rádoby tvrdej chlap je mi tady v jeho podání proti srsti. Nápad dvojčat je sympatický, ale neoriginální. Hodně keců, samej kýč. Ráda se čas od času na film podívám, ale nic hlubšího mi nedává. ()

Praxis

Průměrný akční film, který může potěšit tak akorát efektními záběry Prahy a jejího okolí. Klasická zápletka, klasické honičky auty, přestřelky i jedna atomovka v ČR :-)) ()

Jillen

Celkem slušný akčňák, který vás mile překvapí tím, že téměř většina filmu je točená v České republice. Krásné záběry na naše Hlavní město= 1*, Hopkins sice nic moc nepředvádí, ale jeho jméno je jaksi profláklé= 1* a poslední hvězdička je ze soucitu...protože film opravdu moc nenabízí a vidět ho stačí pouze jednou...Dávám 45% ()

Vojcl

Nic víc ani nic míň než průměrný akční film s odfláknutým scénářem, který zaujme snad jen tím,že se skoro celý odehrává v Praze. Anthony Hopkins překvapivě zklamal a hraje hodně pod svoje možnosti, na druhou stranu jeho tupě napsaná postava mu nic jiného nedovoluje... Ani ti čeští herci ve vedlejších roličkách nepůsobí moc dobře - Marek Vašut s tím jeho improvizovaným drsným výrazem začíná být už dost trapný... Všechno to nakonec opět velice překvapivě zachraňuje hláškující Chris Rock, který byl jediným důvodem proč jsem se u toho neukousal nudou... Ve výsledku jsou to takové hodně slabé 3 hvězdičky, a ještě by mě zajímalo kdy konečně v Americe pochopí, že Česko už nějaký pátek není komunistickou zemí a nežije tu na každém rohu ruský terorista či mafián připravený odpálit jaderné hlavice na New York... ()

blackrain

Další film, kde si agenti dávají dostaveníčko v Praze. Poměrně slušné, ale žádná extra třída to není. Praha byla hezky nasnímaná. ()

Tony.cs

Díky Chrisu Rockovi je to docela vtipné, díky Praze pro čecha hodně stravitelné. Viděl jsem mnoho lepších špionážních akciček, ale právě díky humoru si tahle udržuje styl. Anthony Hopkins nezklamal. ()

slunicko2

Does it play DVDs? No. It´s a portable thermonuclear bomb. V paměti mi zůstal pitvořící se Jake Hayes (37letý Chris Rock), jenž bydlí v Praze v arcibiskupském paláci a svými hláškami neustále tlačí na pilu. To není mnoho, že? ()

MATADOR

Poměrně zatracené zklamání. Po celou dobu, až na závěr, je pořád na co koukat. Ať už na trapně vtipkujícího Rocka nebo na Prahu, nenudil jsem se. Ovšem přemrskaný akční závěr mi přišel totálně mimo. Není zajímavý, ani zábavný, jen prostě je. Honička po české vesničce potěší, ale určité nelogičnosti se přehlédnout nedají. Jednou a dost. ()

DonPedro

Sir Anthony Hopkins se potřeboval trochu protáhnout. Nenapadá mě jiný důvod, proč se herecká legenda ztrapňuje ve filmu, kterému svou účastí víc škodí než pomáhá. Přes drobné výhrady k ostatním zúčastněným je to totiž právě on, kdo úspěšně sabotuje nejméně dvě strany akčně-komediálního čtyřúhelníku hrdina – padouch – hlášky - akce. ()

Katarine

Náhodou celkem slušný film. Až na těch pár chyb a otřesný překlad názvu do češtiny (to by se rovnou všechny filmy odehrávající v Praze mohly jmenovat např: Mise: Praha (Mission: Impossible), apod.). Ksichty Petra Jákla a Marka Vašuta mě pěkně rozesmívaly. Jinak, velmi zajímavá dvojice: Anthony Hopkins a Chris Rock. Tihle mi do toho fakt sedli. "Vítejte v Praze." "Je to tu stejně hnusný, jako v Jersey." ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin