Helllboy

Jedinou slabinou filmu je jeho nejsilnější stránka - psychologie hlavní postavy. Douglas zde totiž nehraje člověka v období těžké životní krize, na kterého dopadl splín v ten nejhorší den v jeho životě. Hraje zde psychopata. Psychopata, kterým byl od začátku - kterým evidentně byl ještě před začátkem děje. Kdyby Douglas byl normální chlapík, co přišel o ženu, dítě, práci a v podstatě celý svůj život, a k tomu zažívá střetnutí s tou nejhorší částí amerického kapitalismu, dalo by se to považovat za úžasnou kritiku dnešní konzumní společnosti a vývoje, kterým se řítí. Byl by to syrový obraz doby, do které každé ráno vstáváme. Jenže on normální není. A proto se vydává na smrtonosnou pouť za svou dcerou, která nemůže skončit jinak, než jeho smrtí. To však filmu neubírá na intenzitě. Naopak. I přes psychologický stav hlavního hrdiny nejde jinak než mu fandit. Možná je to právě blázen, kdo je schopen vidět věci tak jak jsou, ve všech jejích negativech, které zdraví a produktivní lidé přehlížejí. Možná, že kdyby byl doopravdy jen normální chlapík zažívající svůj nejhorší den, kritika doby by nebyla tak efektivní. Ať tak či onak, bylo fajn být chvíli bláznem. Bylo fajn prostě namířit hlavní na hlavu prodavače ve fastfoodu, který mi evidentně prodává jiný produkt, než jaký nabízí ve svém menu. Dokonce bylo i fajn vytáhnout stříkací pistolku na policistu, který na mne míří zbraní... ()

killberrybil

Jeden z těch filmů, kdy soucítíte s hlavní postavou a fandíte jakoby záporákovi. Myslím, že celý film dokonale vystihuje jedna z posledních vět D-fens:"I am the bad guy?" Aneb když ve skutečnosti uděláte dobrou věc, za kterou ale musíte pykat jen díky zákonům. ()

Widlicka4

V podstatě filmová klasika a jedna z klíčových rolí Michaela Douglase, i když film dneska po dvaceti letech vypadá vizuálně trochu zastarale... Nicméně ad absurdum dotažený den blbec je zachycen opravdu mistrovsky. Jeden by skoro ani nepostřehl, že všechny ty dílčí příhody, ve výsledku směřující k onomu tragickému finále, jsou vlastně společenská reflexe tehdejší Ameriky, která by s drobnými korekcemi mohla úplně stejně platit kdekoliv jinde a kdykoliv jinde. PS: pozastavovat se nad kvalitou dabingu by bylo mlácení prázdné slámy. V tomto případě (naštěstí) nemám na mysli hlavní postavy, spíše některé vedlejší. Český pokus napodobit hovorovou nespisovnou angličtinu mexického a černošského gangstera má za následek, že mluví jako kdyby právě vyšli z gay sauny... Ach jo... ()

Clockwork

Hlavní hrdina který je naštvaný na všechno: na lidi,město,Ameriku a vlastně na celý svět. Michael Douglas podavá životní výkon ()

Monasul

Na začátku vůbec nevadí, že film postrádá zápletku, je to vtipné a to stačí. Bohužel po polovině filmu se scény začínají opakovat a nejsou zdaleka tak zábavné, jako ty v úvodu. Po čekání, až se hlavní hrdina dostane do cíle své cesty nastane opravdu pitomý konec hodný animáků pro děti. I tak nejlepší film od Schumachera co jsem viděl. ()

trevor12

nenápadný film, který však nutí k zamyšlení nad dobou, ve které žijeme, jak se obyčejný člověk může dostat do situace, ze které pak vede pouze (sebe)destruktivní řešení, výborně zahrané M. Douglasem. ()

tommyvercett

Sledovat Michaela Douglase jak prochází městem a ničí vše kolem sebe je opravdu k nezaplacení. Skvělý film a perfektní herecký výkon. "Bylo mi radostí u vás nakupovat" ()

mover

Slaboduchost o ničem. Nevím, proč bylo nutné angažovat M.Douglase. Toto by moh odehrát průměrný člověk z ulice, MD je schopný trilionkrát propracovanějších scénářů a hereckých poloh, thrillerů i komedií. Naprosto nulový děj, hlavní postavou je absolutní chudák a zoufalec v jednom, který si možná připadá důležitý, ale není v právu. Jediné rozumné, co udělá, je, že dá svačinu bezdomovci, jinak páchá jednu blbost za druhou, obtěžuje ostatní lidi, střílí po nich, zastrašuje, ničí majetek... Pro snímek je navíc charakteristické, že každou větu omílají třikrát, po polovině "děje" se to tváří jako déčkový film na úrovni Skvělých chlapů. Polda se ptá své kolegyně, jestli je policajtka, donekonečna opakuje, že půjde do penze apod. Ve filmu absolutně chybí moment, kdy se z hodného hrdiny vinou okolností a náhod stane oběť, štvaná zvěř, psanec. On se od první chvíle chová v rozporu se zákonem, používá nepřiměřených prostředků... Není to ani dojemné, smutné, veselé, napínavé, vtipné... jen vaření z vody. Pokud chcete vidět herecký výkon M.Douglase, pusťte si Skandální odhalení nebo Krále Kalifornie nebo dokonce Osudovou přitažlivost, Hru, Strážce, pro komedii sáhněte po Lepší teď než nikdy nebo aspoň po frajerech zažívajících poslední vegáč ve Vegas. Tento film nezdobí ani žádná hudba ani výrazné herecké prostředky hl. postavy, 20 %. Kdyby zde nehrál Douglas, po filmu neštěkne ani pejsek. Na to, že je režisérem Schumacher, je děj až zoufale pomalý. Katastrofální, nikoli katastrofický, film. S tímhle filmem to jde opravdu z kopce. ()

DavidAAAA

Hodně dobré ztvárnění psychického posunu obyčejného človíčka, kterému se prostě jeho džbán naplní a tou poslední kapkou přeteče a uvolní veškerou frustraci ze všech dosavadních příkoří. Stane se zločincem, kterému vlastně docela fandíte. Film o tom, kam až nás může zavést stres a současný uspěchaný život. ()

Asgard

Není nutné být rozvedený a odloučený od dcerky, aby Vám na DéJedničce hráblo a vzal jste někoho pálkou po květáku. To se prostě stát může. Falling Down sleduje příběh unaveného muže ve středním věku, který na zasekaný dálnici vyšine, vystoupí z auta a jde domů. Po cestě sejme pár lidí, vyhodí něco do vzduchu. Je to sranda jako ze života. Koho nebaví televizní noviny, tato alternativa by jej mohla brát! ()

Mr.Neutron

Zazděný potenciál na TOP10. Začátek filmu skvělý prožitek: K když doma za oknem zuří sněhová vánice, úplně je cítit rozpálené LA. Stejně tak je cítit spálený olej v rychlém občerstvení, kde se začíná připravovat obědové menu. Jestli si ovšem chcete uchovat silný zážitek, vypněte to po scéně s dětmi a mostem. Poselství: 7/10 majitelů rychlého občerstvení doporučuje nechávat stranou zbytky ze snídaňového menu pro strýčka Příhodu, pomůže to městu ... ()

Duffman 97

Skvělý film.Pro mně příjemné překvapení protože jeden večer jsem neměl co dělat tak jsem si pustil televizi a skočilo mi tam tohle.Čekal jsem drama ale dostal jsem skvělý psychothriller o muži který se prostě naštve a my sledujeme jeho cestu zkázy.Totálně ohromující je výkon Michaela Douglase který se z obyčejného chlapa promění v netvora. Nejlepší na celém filmu je že i tak mu fandíte protože je zde ukázán důvod proč se to z něj stalo.Film také ukazuje na lidskou aroganci a sobeckost.Prostě skvělý film ()

Milan.Durovi

Těžko se to hodnotí. Přibližně první 2/3 filmu jsou naprosto dokonalé. Kdyby i zbytek byl na stejné úrovni, jednalo by se o jeden z top filmů. Postavu D-Fense, zahrál Michael Douglas výborně. Ukázal, jak ze vzdělaného, ale neflexibilního člověka může udělat moderní urychlená doba šílence. Jak tenká je hranice mezi šťastným životem a volným pádem končícím tvrdým a konečným přistáním. Nesmíme samozřejmě zapomenout na policistu Prendergasta v podání Roberta Duvalla, jehož výkon jsem si také náramně užil. Závěr mě ale zklamal, mohl být mnohem lepší. I přesto se celkově jedná o dost povedený kousek. 90% ... S odstupem času na film zapomínám, nemám nutkání ho zhlédnout znova, ale dám mu další šanci. 80% ()

andy60

Michael Douglas uvízne v zácpě, ke všemu je strašné horko a on už potřebuje být u své dcerky, která má dnes narozeniny. Tak takhle nevinně začíná sebedestruktivní smršť pod režijní taktovkou J. Schumachera. Nechybí napětí, ani dávka černého humoru. Velmi dobré. ()

bournak

Pro mě nejlepší film Joela Schumachera podpořený skvělými hereckými výkony Michaela Douglase a Roberta Duvalla. Zcela jsem se ztotožnil s hlavním hrdinou, kterému rupnou nervy a vydá se na cestu, ze které není návratu. Navíc je ve filmu hodně černého humorua kultovních hlášek. "A teď tady umřeš ve svý přiblblý čapce..." Pro mě jeden z top filmů 90.let 20.století. ()

mamabubo

Otravná nuda, rádoby psychologický pohled na frustáta v bílém límečku. Čpí to vykonstruovaností, Douglas ale tu sekyrkovou polívku uvařil fakt dobře. Tím hůř - hrát přesvědčivě nic, to je pro diváka deprimující. Poprvé do té doby jsem odešel z kina. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher