Marrow

Ukázkový příklad, kdy tlak systému společnosti padne plnou vahou na psychicky slabého jedince, ten se zlomí a přestane se systému podřizovat. Podle mne jedna z nejlepších rolí Michaela Douglase, kde nevíte jestli ho nenávidět, protože je magor co bez váhání do všeho střílí nebo mu fandit, protože jediné co chce je dostat se za svojí dcerou... V kombinaci s inteligentním navázáním příběhu policisty, co si to bokem dává dohromady, je to parádní věc. ()

kslaww

Nevím u tohoto filmu mi vadilo že příběh byl vcelku nijaký...Douglasovi vždycky ruplo v bedně tak někoho oddělal a šel dál...čekal jsem víc ()

RafaKrakal

Skvělé psychologické drama s fenomenálním výkonem Michaela Douglase v hlavní roli. Bohužel pasáže, jež se netočí přímo kolem Michaela Douglase jsou výrazně slabší, jakož i herecké výkony dalších členů hereckého ansámblu. Přesto se jedná o jedno z lepších děl Joela Schumachera, jež si zaslouží pěkných 80%. ()

pestak

Takhle to dopadne až mi hrábne. Dobře vystižená stupňující agresivita k systému. Douglasovo reakce na nešvary společnosti mě bavily. Příběh má co říct i dneska. ()

Dzegr

"Už se nemůžu vrátit zpátky. Víš, jak se to pozná? To je okamžik na cestě, kdy vrátit se znamená delší cestu, než pokračovat až do konce. Je to jako.... Vzpomínáš, na ty astronauty, co měli malér? Letěli na Měsíc a něco se porouchalo, někdo něco zpackal. A museli se vrátit na Zem. Jenže už byli v místě, odkud to nešlo. A tak letěli až k Měsíci, aby se mohli vrátit, a ztratili kontakt se Zemí na celé hodiny. Všichni čekali, jestli se parta mrtvých chlapů v železné krabici objeví na druhé straně. To jsem já. A jsem na druhé straně Měsíce, mimo dosah. Všichni čekají na okamžik, kdy se vynořím." ()

kubilov

Film lidštější než by se na první pohled mohlo zdát, Douglas over the top a příběh o nenávratném překročení řeky Stix. Brilantní. ()

donnovann

Úvodní scéna v dopravní zácpě je neskutečná, úplně jsem se v ní viděl. Následně jsem se ale nějak nevcítil do proměny Douglase a filmem jsem prošel bez větších emocí. Slušná zábava ale k filmu se asi opakovaně vracet nebudu. ()

DassemUltor

Až na ten konec super. V druhý půlce to začne chytat jakoby vážnější tón a nedrží se to toho feelu co to má ze začátku. Ale i tak dobrý, silnější 4 hvězdy ()

Rooseman

Je to dobrý film, rozhodně. Každopádně nemůžu se zbavit pocitu, že jsem se nebavil tak, jak jsem se bavit chtěl a myslel jsem, že se bavit budu. Měl jsem dobré reference a zkrátka ani nechci říkat, že mě něco vyloženě otrávilo nebo odpudilo, ale Falling Down mělo možná ještě trochu větší potenciál. Na druhou stranu parádních scén bylo požehnaně a pro někoho to určitě musel být šálek kávy, pro mě ne. ()

horor2

Takhle to může dopadnou, když se člověk vážně nasere! Dokonalý Michael Douglas pod taktovkou Joela Schumachera, který někdy dokáže člověka totálně odrovnat, pokud nemá slabé chvilky. Oba palce nahoru a v reálném životě všem těm, kteří budou napodobovat zase palce dolů. ()

mrclTV

Miestami som si hovoril, "celkom slušná jazda", no niektoré scény, a to, čo v nich postavy rozprávajú, je na tragikomickej úrovni. Dobrý námet zabitý skôr priemerným prevedením, to sa bohužiaľ u Joela Schumachera nestáva po prvý krát. Michael Douglas odviedol kvalitnú prácu, ale ten sled scén, kde si hlavná postava vykračuje bezstarostne po meste s čím ďalej tým väčším arzenálom, tak - "I did not buy it." Napätie sa síce vo filme zakrádalo, ale nikdy skutočne nevošlo na scénu. PS: Fu, ale nechcel by som mat ženu ako Prendergast (labilná hysterka level 1000.) ()

0verseer

"You think I'm a thief? Oh, you see, I'm not the thief. I'm not the one charging 85 cents for a stinking soda! You're the thief! I'm just standing up for my rights as a consumer." Toto svojské ťaženie Michaela Douglasa proti mnohým (často negatívnym) aspektom spoločnosti, ktoré sa mu odvážili počas púte na narodeninovú oslavu dcéry skrížiť cestu, sa mi páčilo. Napriek tomu, že počas sledovania je čím ďalej tým viac jasné, že D-Fensovi seriózne preplo v bedni, nejak som si nemohol pomôcť a fandil mu (asi aj preto, ako elegantne sa dokázal vysporiadať so snobmi, gangstermi, náckom a ďalšiou žumpou v L.A.)... ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 74%, Audience Score - 84% | FDb.cz - 84,6% | Sarkastické, ale i vypjaté drama s famózním Michaelem Douglasem, kritizující systém a řvoucí z plných hrdel jednu životní pravdu: Respekt u lidí si získaš jen s nějakou zbraní v ruce - ať už se jedná o pistoli, nůž či peníze ... D-fens je (podle svých slov) "na cestě domů" a cestou se setkává s mentalitou američanů i různých etnických menšin a zjišťuje tu pravou špínu tohoto národa, světa....... Jednou je člověk dole, jednou nahoře (jak zpívají pánové Voskovec a Werich) a v tomto je Schumcher odborník. Falling Down lze brát (společně s Telefonní budkou) jako naprostý vrchol jeho rozporuplné kariéry! 90% ()

JosefTomas

Těžko uvěřit, že to má na svědomí člověk, co doslova na čas zabil filmového Batmana. Schumacher dostává z Douglase takové maximum, že je jeho naprosto nervy vyšinutý Will k soucitu hodný. K tomu navíc naprosto brilantně vyhrocené situace, které se pravidelně a příhodně zvětšují. Za mě paráda. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher