Reklama

Reklama

Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (288)

Laxik 

všechny recenze uživatele

Taková trochu slabší Četa. Ale když se povznesete nad to, že to prostě Stoneův superfilm není, můžete se užívat tu hutnou atmosféru, kde je jeden závislý na druhém a je vám jedno, že tady si ti kluci na válku jen hrají, a že nejde o reál. Colin Farrell je velmi kvalitní herec, pomalu, ale jistě se blíží k mé TOP 10 a imbecilita a byrokracie US Army tomu všemu dodává nádech autentična. Ještě musim vyzdvihnout kameru, která je uprostřed toho všeho pekla místo toho, aby se kochala vší tou nuzností někde z povzdálí. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Určitě hodně slušně natočený film. Někdy moc nerozumím tomu proč střídá Joel Schumacher neustále výborné filmy s hovadinami. Je neskutečně nevyrovnaný. Tady se film hodně podobá Olověné vestě. Celý se odehrává ve výcvikovém táboře. Je to válečný film bez války, která ovšem poletuje pořád někde okolo. ()

Reklama

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Táborem tygrů Joel Schumacher opět potvrzuje, že největší divadla dokáže sehrát s malými kašpárky - snad je tomu tak proto, že poloprázdný měšec ho nesvádí k překombinovanosti a nasazování diváckých atrakcí. Ale....Je mi až trapné to vyslovit, ovšem tento snímek naopak trpí značnou jednopduchostí, především v charakterech postav (všichni jsou učebnicové výlupky určitých archetypů a není těžké odhadnout, jak se budou časem vyvíjet), nevyjímaje samotného Bozze, který - ač je Collinem Farrelem skvěle zahrán - představuje spíše ten prostší typ rebelujícího frajera a málokterý divák se k němu dokáže upnout. Zamrzí to, ale vzhledem k ostatním kvalitám filmu jde o nedostatek odpustitelný. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Kdo si myslel (i díky coveru), že uvidí další filmeček z Vietnamu bude řádně zmaten. Z něj totiž neuvidí nic. Příběh se odehrává ve výcvikovém táboře v USA kdesi v bažinaté Louisianě. Válka ve Vietnamu se nevyvíjí dobře a americká armáda povolává další a další mladé kluky z celých Států do výcvikových táborů, kde je starší seržové učí přežít v džungli. Po výcvikovém kurzu jdou totiž všichni bojovat s Vietcongem na druhou půli světa... Řada z nich jen nepředříkává moudra z armádních příruček, někteří si své nasazení tam v rýžových polích už prožila na vlastní kůži během prvních turnusů a tak dobře vědí co je džungle. K nepříteli mají sakra respekt a nsaží se to nacpat do hlav odvedencům. Mezi odvedenci jsou kluci vzdělaní i ti co nedodělali základku. Bozz se nad ně vyjímá, protože je to průserář a nectí autority, což je v běžném životě problém, ale v armádě je to přímo katastrofa . Díky průserům, ale zná dokonale armádní předpisy a víc co si může dovolit a co ne. Díky dírám v paragrafech a svým znalostem armádní byrokracie pomůže několika kamarádům z čety dostat se domů. Ví, že by tam na druhé straně světa neměli šanci přežít. Velitelé jsou na Bozze nasraní a nejraději by jej rozmačkali bagančatama v blátě. Uvědomují si však jeho vůdčí skrytou sílu i to, že jej muži respektují kvůli jeho přirozené autoritě... Jenže Bozz chce zdrhnout do Mexika a výcvik se chýlí k nástupu do AC130, kdy další stanicí bude Vietnam. ---- Ačkoliv to nebylo z Vietnamu, příběh zněl zajímavě. I Full Metal Jacket nebo Biloxi Blues se odehrávají ve výcvikových táborech a jsou to skvělé snímky. Já jsem tu měl problém s Colinem (Buzzem). Ne že by mu khaki mundůr a ježour neslušel, ale nějak jsem nevěřil tomu jeho vyjebávání se seržantem a jeho drzost k veliteli čety. Myslím si, že takovéhle hošany uměla armáda při výcviku tak sesoustružit, že na konci řvali jen YES SIR ! Podivná byla i ona náhlá proměna Buzze v leadera. Zajimavé, ale ne dechberoucí. Tři krytky na M16. * * * ()

Shit 

všechny recenze uživatele

U mě se tento film rozhodně neřadí na první pozici mezi Sumachrovými filmy, u mě stále vládnou volný pád, telefonní budka a 8mm. Stejnětak se to nemůže rovnat s olovenou vestou, ale naštěstí Tábor tygrů je brán ještě z trochu jiného úhlu než právě zmiňovaná Olověná vesta a to je jen dobře, hlavně nedochází k žádnýmu napodobování. Tábor tygrů stojí sám na vlastních nohou a na celkem originálním příběhu, sice mě až zas tak moc nezaujal, ale mezi filmy se zaměřením na výcvikový tábor se řadí mezi ty nejlepší. Největší hvězdou filmu je bezesporu Colin Farrell, zastiňuje všechny ostatní a to i když tam rozhodně nejsou do počtu a hrajou na hranici svých možností, ale Colin je prostě ještě lepší. Jedná se určitě o kvalitní film, ale nakonec jsem se neubránil pocit, že se nevyvaroval několika klišé ()

Galerie (22)

Zajímavosti (7)

  • Brožovaná kniha, kterou Bozz čte na začátku filmu je "Johnny Got His Gun" od Doltona Trumbose. Jedná se o protiválečný román o mladíkovi, který v první světové válce přišel o obě ruce, obě nohy, zrak, sluch a řeč. Mimochodem též zfilmován samotným autorem knihy. (Bakllazaan)
  • Kniha D. Trumba vyšla i v Československu jako "Johny si vzal pušku" na konci 70. let. Byla dokonce natočena i jako TV inscenace v hlavních rolích s M. Peškem a P. Soukupem. (Robbi)
  • Colin Farrell za svůj hvězdný výkon získal cenu pro nejlepšího herce od Bostonské společnosti filmových kritiků. (JARDAHONDA)

Reklama

Reklama